Sorumluluk Sınavları Ücret Ödemesi?

Kodla Büyü

die4you

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar hayırlı günler. Meslek Lisesinde müdür yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Sorumluluk sınavlarında öğretmenlerin ders saatleri ile çakışan sınavlarda sınavdan 1 saat öncesi ve sınav esnasındaki ders ücretini keserek ödeme yaptım. Fakat itiraz eden öğretmen arkadaşlar oldu. itirazı her iki ücret de ödenecek oldu. ben şimdi sizlere soruyorum her iki ücret mi ödenecek veya çakışan ders saatleri kesilerek mi ödenecek. Acil resmi kaynaklarla cevap bekliyorum.

Öğretmen arkadaş aynı anda iki yerde olamayacağına göre? varsa sınav süresince giremediği ders kesilir bunun üzerine 5 saat sınav ücreti ödenir.

Sınav Programı yapılırken öğretmenin dersinin olmadığı zamana verilir. Böylece hem ders Aksamamış olur hem de öğretmen her iki ücretini alır.

Aynen öyle. Biz de mesai bitimine koyduk sınavları. Öyle hallettik...

kesilmesini gerektiren bir durum yok bence. yazıda da ders saati veya dışında bakılmaksızın ödenir diyor. yani ödeseniz kimse size niye ödedin diyemez.

aynı anda iki yerde olma durumuna gelince hizmet içi eğitime gittiğimizde de iki tarafta da yevmiyemiz işliyor :)

Görevli oldukları için hem dersin ücretinin hemde sınavın ücretinin ödenmesi gerekir.

yarın öbür gün en ufak bir açığını yakaladıkları an seni şikayet edicekler o öğretmenler haberin olsun...
1 : okulda kendine düşman edinme
2: yetiştirme kursları ( ne kadar faydasız olduğu öğretmenlerin kendilerine para kapısı bulduğu ortada iken ) ile paraları saçan bir anlayış varken ..
3: özel okul teşfik primi altında zenginlere bile bütçeden teşfik verilirken ( devlet kendi okuluna para yollamazken , hizmetli bulunamayıp okulu b... götürürken )
4:yönetmelik açık uçlu iken sen takdir hakkını ödememekten yana kullanırsan bilki devleti zarara uğratmaktan kurtardığın için kimse sana teşekkür etmicek , aksine o gözünü para hırsı bürümüş hem ders saatinin parasını hem de sınav parasını alayım derken vicdanı rahatsız olmayanlar ilerde arkadan iş çevirecek ...çünkü akıllarının bir köşesine yazacaklar o olayı
sonuç : öde geç..... düzen böyle gelmişşşş böyle de gidecekkkk

Geri