Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Sony vaio nasıl format atılır?

Konu, 'Bilgisayar Sınıfları Sorun ve Çözümleri' kısmında ahmet27 tarafından paylaşıldı.

1. ahmet27

ahmet27 Seçkin Üye Seçkin Üye

sony vaio dizüstü bilgisayarına bir türlü format atamadım. F10 tuşu ile sisteme format attım ama ingilizce olarak eski yedek yükleniyor. CD ile xp xp3 türkçe yükleyeceğim. boot kısmında Cd-rom birinci ama açılışta soru sormuyor. nasıl yapacağım?

2. monarici

monarici Site Gezgini

sizinki sanırım eski model sony şimdiki modellerde kapalıyken "assist" yada "vaio" tuşuna basınca sistem baştan kuruluyor.
    bi de pc cd-romdan başlayamıyorsa ya cd bozuk yada cd-rom, cd hızlı yazılmış da olabilir. usb ile format atma konusunu araştırın en iyisi

3. ahmet27

ahmet27 Seçkin Üye Seçkin Üye

evet hocam laptop eski, usb DVD-ROM ile kurayım dedim ama boot kısmında usb veya other gibi seçeneklerde yok.

4. bote2009

bote2009 Site Gezgini

ben de ayni sorunla karsi karsiyayim. elimde format cd si var ama format atamiyorum sony laptopa.usb uzerinden demissiniz.cd deki bilgileri nasil usb uzerinden ayarlayacagiz peki.bilgisi olan var mi?

5. sahininces

sahininces Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaslar yardimci olabilecek olan var mi?
    Usb den baslatiyorum win 8 in logosu gorunuyo. Bes dakika sonra hata verip başa dönüyo. Iki farklı falsh bellekle en az 4- 5 tane farklı işletim sistemi denedim. Olmadi. Kaçırdığım nokta neresi acaba..

6. COBOL

COBOL Hiperaktif Üye Hiperaktif

Win 7 dene ..win8 i anakart desteklemiyordur.Ayrıca modifiye değil. orjinal İSO dosyası kullan.
    Bir tecrübede daha ..varsa autorun.inf dosyasınıda AV e sildirtip yutturtmayın.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal