Sonunda bitti. 5. Sınıflar 13 ayrı seçmeli ders

Kodla Büyü

sakgeyik63

Site Gezgini
Arkadaşlar tam 13 tane seçmeli dersi excelde dört güne dağıtabildim. Daha önce paylaşaılan bir şablonu kullanrak yaptım. Paylaşan arkadaşa teşekkür ediyorum.
Önce ders programı oluşturdum. Dersler haftada dört gün ve son saatlerde olacaktır. Ders programından sonra sudoku mantığıyla öğrencileri derslere dağıttım. :+1:
Ben bitirdim. Darısı başınıza :p

Ekli dosyalar

• sti okulu222 TASLAK SON.rar
    25.6 KB · Görüntüleme: 962
hocam inceledim süper olmuş merak ettiğim her çocuk istediği 4 dersin istediği gibi 4 üne de griyomu
bizde yaptık böyle 4 gün blok dersler
ama bizde bazen çocuk 4 de 4 seçtiği derse
bazen 4 de 3 seçmeli derse
bazen de en az 4 de 2 seçmeli derse girebildi
ben bunu merak ettim bu kadar çocuğu nasıl istediği gibi 4 de 4 istediği derse girebiliyomu

Arkadaşlar rekor bende heralde. 7 şube 236 öğrenci 11 ders 15 öğretmen ve görev şimdilik tamamlandı :+1:

Tabi pazartesi listeye bakıp ders değiştirmek isteyen öğrenci ve öğretmenleri hesaba katmıyorum.
veya aynı dersin farklı şubelerine denk gelen öğrencilerin arkadaş talepleri.
Öğretmen seçmeye çalışan öğrenciler de olacak kesin.
Seçmeli Kuran-ı Kerim, Hz Muhammedin Hayatı ve dini bilgiler dersleri 8 kişiyi geçmediği için açılmadı.

Hocam tebrik ederim. "Sayfa1" e bakılırsa benim paylaştığım şablonu kulanmışsınız ama oldukça değişmiş ihtiyacınıza göre. Emeğinize sağlık, umarım kıymetinizi bilecek idareci ve öğretmenlerle çalışıyorsunuzdur. Bizim okulda 160 öğrenci ve 13 ders ile o dosya işe yaramadı maalesef. Başka yöntemler üzerinde çalışıyorlardı en son bıraktığımda ne oldu bilmiyorum.

unknownrealmman' Alıntı:
Hocam tebrik ederim. "Sayfa1" e bakılırsa benim paylaştığım şablonu kulanmışsınız ama oldukça değişmiş ihtiyacınıza göre. Emeğinize sağlık, umarım kıymetinizi bilecek idareci ve öğretmenlerle çalışıyorsunuzdur. Bizim okulda 160 öğrenci ve 13 ders ile o dosya işe yaramadı maalesef. Başka yöntemler üzerinde çalışıyorlardı en son bıraktığımda ne oldu bilmiyorum.
Hocam asıl ben tebrik ederim. Sizin şablon olmasa dersleri dağıtamazdık.
sarix' Alıntı:
hocam inceledim süper olmuş merak ettiğim her çocuk istediği 4 dersin istediği gibi 4 üne de griyomu
bizde yaptık böyle 4 gün blok dersler
ama bizde bazen çocuk 4 de 4 seçtiği derse
bazen 4 de 3 seçmeli derse
bazen de en az 4 de 2 seçmeli derse girebildi
ben bunu merak ettim bu kadar çocuğu nasıl istediği gibi 4 de 4 istediği derse girebiliyomu
Hocam yaklaşık 15 tane öğrencinin bir dersi çakışıyordu. Listede hatalı kısmına aldım onları. Gerisi seçmiş olduğu 4 derse de sıkıntısız bir şekilde girecek. Öğrencilerin gireceği dersleri elle belirledim. Tabi önce ders programı kağıda hazırladım. Ders programına bakarak sudoku çözer gibi öğrencileri günlere dağıttım. Gerisi kolay filtrelerek seçilen dersleri gün gün ayırdım. Listeler bu şekilde hazırlandı. :p

unknownrealmman' Alıntı:

hangi başlıkta hocam sizin şablon

mudamet' Alıntı:
unknownrealmman' Alıntı:

hangi başlıkta hocam sizin şablon

her-telden-f29/secmeli-ders-tespit-programi-t94714.html

Geri