Sonunda Aldım :) Wv Bora 2003

Kodla Büyü

zet

Aktif Üye
Dün ilk yolumu yaptım izmir-dinar arası 120 yi geçmedim bakayım dedim gaz ne yakar diye 400 km yolu 100 Liraya geldim .... :D :D Bunu da ek bilgi olarak vereyim araba alacak arkadaşlara .
Zavoli Tüp : 1400 e takıyorlar 10 taksit
Darısı başınıza arkadaşlar.

Hocam hayırlı olsun. Allah tekerine taş değdirmesin. Yakıt şehırdışı 25kr yapıyor. Normalinden az yüksek yakmış.

Merhoom' Alıntı:
Hocam hayırlı olsun. Allah tekerine taş değdirmesin. Yakıt şehırdışı 25kr yapıyor. Normalinden az yüksek yakmış.
:) valla hocam inanın çok rahat geldim :) galiba buna değer :) tüpü yeni taktırdım bakalım zamanla ayarlarını yaptırcaz .

hocam biraz fazla yakmış. hemen ayarlarını yaptır bence.
bende 1.4 chewrolet kalos var 16 v.
şehirler arası 40 tl lik gaz ile 2 hafta önce 270km'den fazla yol yaptım
şehir içi 40 tl lik gaz ile 180km civarı gidiyor

1.6 motor ise yakıt gayet normal bence LPG de. Güle güle kazasız+belasız+cezasız+tamircisiz binersiniz inşallah :)

Bora yı Kalos la kıyaslayamayız hocam biri 1,4 biri 1,6 ve arada ağırlık farkı var. Kalosun tüketim değerleine ulaşması imkansız hangi ayarı yaptırırsa yaptırsın. Ama şehırdışı 2,5 lpg fiyatı ile 22,5kr gibi yakması normal olur. Gerekli ayarlar zamanla yapılır yeni takılmış zaten.

farukdogu' Alıntı:
hocam biraz fazla yakmış. hemen ayarlarını yaptır bence.
bende 1.4 chewrolet kalos var 16 v.
şehirler arası 40 tl lik gaz ile 2 hafta önce 270km'den fazla yol yaptım
şehir içi 40 tl lik gaz ile 180km civarı gidiyor
hocam ilk taktırdım tüpü dün çıktım trafige merak ediyordum ilk di bakalım eğer böyle devam ederse yine de şükürler olsun teşekkür ederim değerli katkılarınız için .

Merhoom' Alıntı:
Bora yı Kalos la kıyaslayamayız hocam biri 1,4 biri 1,6 ve arada ağırlık farkı var. Kalosun tüketim değerleine ulaşması imkansız hangi ayarı yaptırırsa yaptırsın. Ama şehırdışı 2,5 lpg fiyatı ile 22,5kr gibi yakması normal olur. Gerekli ayarlar zamanla yapılır yeni takılmış zaten.

HOCAM AĞIRLIK OLARAK 100-120 KG ARASI FALAN FARK VARDIR. AMA BORA MOTOR GÜCÜ YÜKSEK BİR ARAÇ.
ALLAH İYİ GÜNLERDE KULLANMAYI NASİP ETSİN ARKADAŞA :9

farukdogu' Alıntı:
Merhoom' Alıntı:

HOCAM AĞIRLIK OLARAK 100-120 KG ARASI FALAN FARK VARDIR. AMA BORA MOTOR GÜCÜ YÜKSEK BİR ARAÇ.
ALLAH İYİ GÜNLERDE KULLANMAYI NASİP ETSİN ARKADAŞA :9
:D inş hocam

bence fiyat fena değilmiş. eğer araba temizse değer hocam Allah kaza bela vermesin

hocam bi ayar çektir bak bende 2004 bora var ama landirenzo marka tüplü ben 120 ile filan giderim şehirdışı 175 yakar bende. ama bora temizse korkma binde bin sorun çıkarmaz.

Hocam öncelikle hayırlı ugurlu olsun. Rabbim kaza bela vermesin

Bende de astra elegance var 1.6 16v. dün şehir içi ölçtüm gazın litresini 2.32 den aldım. 69 TL ye 320 km sadece şehir içi yol gitmişim. (0,215 krş filan km de yaktıgı) atiker lpg var 3 yıldır lpg li kullanıyorum.

m_esen' Alıntı:
hocam bi ayar çektir bak bende 2004 bora var ama landirenzo marka tüplü ben 120 ile filan giderim şehirdışı 175 yakar bende. ama bora temizse korkma binde bin sorun çıkarmaz.
İnanın dün gelirken haz aldım hiç yorulmadım iyi ki de almışım dedim . Lpg olayına da bi baktırayım hocam yeni olduğu için diye düşünüyorum ama böyle de olsa değer hocam bu rahatlığa .

hocam hayırlı olsun güle güle kullanın uzun yolda 100 km de 7.5 litre gaz tüketmesi gerekiyor çok az aşağı yukarı oymana olabilir ama sizin araç 10 litreyi geçmiş çok ama çok fazla yakmış ayar gerekir

zet' Alıntı:
m_esen' Alıntı:
İnanın dün gelirken haz aldım hiç yorulmadım iyi ki de almışım dedim . Lpg olayına da bi baktırayım hocam yeni olduğu için diye düşünüyorum ama böyle de olsa değer hocam bu rahatlığa .
bende boramdan çok memnunum araba motorda sıkıntı yok ve değişen yok ise korkma bin arabaya. tüp yeni takıldı ise büyük ihtimal adaptasyon sorunu olur beyine program yükleyip düzeltirirsiz sonrada binde bin.

tüp yeni takıldıysa ilk 500-600 km'den sonra yapılacak gaz ayarından sonra daha az yakacaktır ....hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.

m_esen' Alıntı:
zet' Alıntı:
m_esen' Alıntı:
bende boramdan çok memnunum araba motorda sıkıntı yok ve değişen yok ise korkma bin arabaya. tüp yeni takıldı ise büyük ihtimal adaptasyon sorunu olur beyine program yükleyip düzeltirirsiz sonrada binde bin.
teşekkür ederim hocam :) :D

hayırlı olsun hocam ama bencede fazla yakmış. bir kontrol ettirin bujilere falanda baktırın.

hocam hayırlı olsun
bende de bora var atiker tüp takılı ş.dışı 175krş yakıyor.

bende şöyle bir problem var.
ş.içi 1. ve 2. vitesde düşük hızda tekleme yapıyor. gaz ayarından olabilir mi?

hocam öncelikle hayırlı olsun. ben de yakın zamanda araba alıp tüp taktırmış birisi olarak hemen ruhsata işletmeni tavsiye ederim. ben önemsemedim aradan 3-4 ay geçtikten sonra işlemlere başladım 54TL ceza + 58 TL ruhsat tek yaprak değişikliği toplamda 100 liradan fazla para gitti. ruhsat adresime gelmeden yaptırmış olsaydım bu paraları hiç ödemeyecektim. tavsiyem biran önce hallet.

hayırlı olsun hocam güle güle kullanın. yakıtı bora için bence normal.

Geri