Sonuçlandı - Anket-Bakan değişimi ne getirir?

Kodla Büyü

sanalomer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
anketler-f68/anket-bakan-degisimi-ne-getirir-t105452.html

Yapılan anket sonuçlarına göre oy kullananların %81'i ya hiç bir şeyin değişmeyeceğini ya da her şeyin daha kötü olacağına inandığını gösteriyor.

Nitekim her yeni gelen bakan bir önceki bakanımızın dönemini malesef arattırmıştır.

Asıl mesele bakanların değişmesi değildir. Asıl mesele şudur ki,

Öğretmenlerimize gerekli değerleri verilerek öğretmenlerimizin toplum içinde hakettikleri saygın konuma geri getirilmesidir.
Öğrencilerimizin ortaokulla birlikte mesleki eğitim almasını sağlanmasıdır.
Orta okul da olsa tüm okullarımızın kendi döner sermayelerini kurmalarını sağlanmasıdır,
böylece tüketen değil, endüstriye kazanan ve kazandıran okul sistemleri geliştirilmeli, bu okulların öğrencilerine de burs imkanları verilmelidir.
Erken yaşta 18 yaşına girmeden önce öğrencilerimiz mutlaka mesleki yeterlilik elde etmeli ve 18 yaşında her mezunun bir işe başlayabilmesi sağlanmalıdır.

İşte bu türden değişiklikler Milli Eğitim Bakanlığımıza yeni bir soluk, yeni bir heyecan getirecektir.
Yetkililerimizin dikkatine rica ederim.

öğretmen akrabalarım var 35 sene de birşey değişmemiz resmen sürünüyorlar ben okudum öğretmen oldum 14 seneyi geçtim halen köylerde aynen çalışmaya devam bir rahat yüzü göremedim böyle giderse istanbula tayin isteyeceğim bize rahatlık yok.

Geri