SON DURUMDA, haziran ayı...

Kodla Büyü

EynelMefer

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
gecikmeden dolayı alacağımız miktar, = yaklaşık x lira (1650 lira maaş alan birisi, yüzde 4 den aylık 66 lira kayıp ile 5 ayda 330 lira alır bunu gecikme zammı faizi(yada adı ne ise) ile yüzde 5 yaparsalar aylık 82,5 liradan 5 ayda 412,5 lira yapar..
330<x<412,5 olacağını düşünürsek haziran maaşınıda buna katarsak (1650 lira alan birisinin haziran maaşı = 1716 lira olacağını düşünürsek...
en düşük maaşlı öğretmenin haziran 15 de (en iyi takvim ile)
eline gececek miktar yaklaşık olarak
2046<x<2129 lira olacaktır..
not: bu miktarın içinde ekderse eklenecek gecikmeler eklenmemiştir, eklendiği kadarı süpriz olsun...

4-4 lük eğitime 4-4 lük geçiş yapıyoruz!!!
vatana millete hayırlı olsun...

yani bunu gören evsahibi ev kirasını 550 den 600 ila 650 arasında bir fiyata yükseltecek demektir :scared:

hesap yapmaya değercek bir fark olmayacağından kafa yormaya değmez.. ordan gelecek fark hiç bir yarayı kapatmaz eksiği tamamlamaz
........

ek derslerin geriye dönük farkını verecekler mi ?
Okul mutemetlerine büyük iş düşüyor. Bu kadar farkı bakalım doğru hesaplayabilecekler mi ?

Gelecek ay zaten çoğumuz %20 lik dilime gireceğiz. İkinci 4 ten hiç bir şey gelmeyecek. Yılbaşına kadar şuanki maaşımızın 60-70 TL fazlasını alacağız.

farazi yazıyorum, ek ders için ise,
5 ay da full olsa yani 72 saat olsa o da 360 saat ekders yapar o da 7,8 den 2808 lira yapar..bu miktarından yüzde 4 veya gecikme ile yüzde 5 olsa artışı
112<x<140 lira olacaktır...diğer alınacaklara eklersek eğer...

en düşük maaşlı öğretmenin eline haziran ayında herşey dahil
2158<x<2269 lira gececektir...

(can sıkıntısından saçmalıyoruz işte, aff..)

Şimdi burda saçmalıyoruz ya 2100 falan diye..

Bakın her türlü iddiasına varım gazete haberleri: Bu ayki en düşük öğretmen maaşı 2100 lira, öğretmenler 2100 lira aldı, Öğretmenler yaşadı....

amip33' Alıntı:

Bakın her türlü iddiasına varım gazete haberleri: Bu ayki en düşük öğretmen maaşı 2100 lira, öğretmenler 2100 lira aldı, Öğretmenler yaşadı....

Orası kesin hocam adamlar şimdi haziran 15 de alacağımız parayı baz alarak öğretmenler şu kadar maaş alıyor diye yaygara yapacaklar. Öğretmenden daha da oy çıkarsa daha diyecek bişey bulamıyorum.

ek ödeme olsa iyi olacaktı, olmadı ek derste düzenleme olsaydı, olmadı vergi dilimine çözüm gelseydi...
hepsinden öte elden bişey gelseydi...

amip33' Alıntı:

Bugün bile %4lük zamla en düşük memur maaşı 1850 olacak dedi haberlerde, sağolsun aradaki farkı M. Ali Birand verecek biz heralde :verymad:

nht268' Alıntı:
amip33' Alıntı:

Bugün bile %4lük zamla en düşük memur maaşı 1850 olacak dedi haberlerde, sağolsun aradaki farkı M. Ali Birand verecek biz heralde :verymad:

doğru demiş öğretmen maaşı en düşük memurundan daha az.

nht268' Alıntı:
amip33' Alıntı:

Şu an saat: 02:08, haber özetlerini izliyorum.
Birand: " Ne diyelim, memurlar istediklerini aldı"

Ula ende parayı ben 6 kayısı ağacından çıkan meyvelerden elde ediyorum. Kilosunu 2 den satıyorum. cuma 3 kasa salı 3 kasa 6 kasa sattım. Ağaçların üstü meyve dolu 300 kilo meyve bekliyorum en az. Bu kadar yaygara demek benim 6 kayısı ağacım içindi :)

oh oh oooohhh ne güzel...
zaten %lik zammın pek anlamı olmayacaktı ha 4 ha 5... lakin tarihin en büyük haksızlığı adeletsizliği eğitimcilere diğer memurlara verilenek ödemenin verilmemesidir.
gerisi teferruat...

http://ekonomi.milliyet.com.tr/iste-kur ... PageSkin=1
9/3 öğretmen 2017 tl alıyor olacakmış temmuz 2012 de . üstelik buna bölgesel ödemeler ile ekders dil tazminatı gibi ödemeler dahil değilmiş. hadi yaa.

son durumda yeni maaşlarımız arkadaşlar basın başladı hemen yalanları iktidarın istediği gibi sıralamaya. bu parayı alan varsa çıksın ortaya yoksa memursen üyesi arkadaş kalmasın lütfen aramızda çünkü bu sadece para meselesi değil hatta tamamen para meselesi değil itibar meselesidir. itibar kazandırıyorlar ya bürokratlarımız hergün daha beter hale getiriyorlar tüm haklarımızı da elimizden alıyorlar bir de yarın bedava çalışın üstüne para verin derler yakındır. hala yüreği olan eğitimbirsen li arkadaşlar cevap verebilir hangi yüzle konuşacaklarsa artık....

benim bildiğim kadar ek ders farklarını vermiyorlar. enflasyon farklarında verilmiyordu....

Geri