Sömestr tatilinde sokağa çıkma yasağı ve yolculuk

Kodla Büyü

eray0687

Site Gezgini
Malumunuz yarı yıl tatiline giriyoruz. Cuma günü çıkan çıkar ama cumartesi veya pazar gününe kalan sokağa çıkma yasağı yüzünden seyahat edemeyecek sanırım. Bu konu bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Malumunuz yarı yıl tatiline giriyoruz. Cuma günü çıkan çıkar ama cumartesi veya pazar gününe kalan sokağa çıkma yasağı yüzünden seyahat edemeyecek sanırım. Bu konu bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Aksi ilan edilmedikçe kısıtlamaların devam edeceği yazıyordu son genelgede

Aynen o konuda hem fikiriz. Açıkça cumartesi özel aracı ile yola çıkmanın pandemi konusunda risk oluşturmaz diye düşünüyorum.
Her akşam haberlerde gördüğümüz teşkilat numarası isteyenler, amcası hakim, abisi polis vs olanlarda özel araçları ile çıkıyor hocam. Mesele özel araçla çıkmak değil. Çıkma arkadaşım diyor devlet. Ha market bahanesi ile fellik fellik geziyor millet. Eline bir market poşeti alıyor içine ekmeği atıyor o iş tamam. Sorsan ekmek almaya gitti. A mahallesinde oturuyor ve yakınındaki markette ekmek bitmiş diğerine diğerine sonra bir diğerine bakarak geziyor. Sokağa çıkma kısıtlaması yok, merkezi yerlere ve meydanlara çıkma kısıtlaması var canım ülkemde. Ben merkeze çok uzak olmayan bir mahallede oturuyorum. Merkezde sessizlik var herkes kurala uyuyor güya ama mahallede çocuklar parkta, gençler sokakta geziyor. Komşular güneşin tadını çıkartıyor mis gibi. Arabaya binmek güya yasak mecburi haller dışında ama hemen 100 metre yanımızdaki caddede trafik maşallah akıyor alemlere. Gerçekten umursayan bizim gibi 3 5 kişiye var bu virüs marttan beri. Herkes yılbaşı geçtiğine göre 15 tatilini bekliyor tatil yerlerine gitmek için. Yılbaşında bile oteller doldu. Neymiş eğlence olmayacakmış. olmayacaksa neden gider ki insan otele misal.

Aynen o konuda hem fikiriz. Açıkça cumartesi özel aracı ile yola çıkmanın pandemi konusunda risk oluşturmaz diye düşünüyorum.
adam aracında tek başına niye maske takmıyorsun diye ceza yiyor. adam tek tek, kime bulaştıracak, polisi görünce zaten takıyor, neymiş, kameradan tespit etmişler, böyle ceza alanlar var. Ya da tek başınayı geçtim, ailesiyle, yine araçta, yani kapalı ortamda, ama maske takmak zorunda, çünkü genelge sokağa çıkınca takacaksın diyor, çöp atmaya bile çıksan takacaksın yani. Bu maske işi iyice zıvanadan çıktı, ben fiziki mesafeye fazlasıyla dikkat ediyorsam kendi aracımda ailemle maskesiz durmamda bir sıkıntı yok. Bunu bilen polis de işi biraz gevşetiyor ama yanında amiri varsa acımıyor.
Cumartesi günü evimin yanındaki çocuk parkı ana baba gibiydi. Aradım 112'yi, bir buçuk saat geçti polis gelmedi, sonra da akşam oldu, evli evine köylü köyüne. Polis de bundan bıkmış durumda.

Ben riske girmezdim acikcasi arkadaslar nihayetinde sunu yapin isi gucu ayarlayin cuma sabahtan yada persembeden cikin en kotu 2 gun hafta sonu evde kalip evi temizleyip pazartesi sabahtan yola koyulun .3000 lira azpara degil

Burda cik hocam desem ayri cikma hicam kal desem ayri hic bisey zoruma gitmez tecrubeli akli basinda bir polis memuru yada jandarma cevirse derdini anlatsan soyle boyle m7habbet etsen evine geri donsen zoruna gitmez ama ordan cikar bi biyigi yeni terlemis genc artisin biri hadi ugras dur olur olmadik laflarda dedi mi offff olaya bak. Gerek yok yani maceraya.

En son özel araç ile şehirlerarası seyahat yasaklanmadı mı? Benim bildiğim sadece otobüs vs ile çıkılabiliyor.

Yok hocam kardesim gecen hafta sonu cumadan samsundan orduya geldi.tabi saat 9 olmadan.

Çoğu arkadaşın dediği gibi, sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde bile ortalık insan kaynıyor. Bin bir türlü bahane ile çıkan çıkıyor. Sonuçta toplum icine girilmeyecek, kimseyle temas olmayacak.kendimi düşünüyorum 1500km yol gideceğim. Haftasonu gidişte 2 gün dönüşte 2 gün derken 4 gün gidiyor. Aile ile vakit geçirecek zaman kalmıyor.

bir soru da benden;
çocukların sokağa çıkma saati olan 13-16 arası şehirler arası yolculuk yapılabilir mi?

bir soru da benden;
çocukların sokağa çıkma saati olan 13-16 arası şehirler arası yolculuk yapılabilir mi?
Bu saatler disindada cocuklarla yolculuk yapabilirsin hocam.cunki veli nezaretinde cocuklarla gidebiliyorsun zaten.git sehrin bi kosesindeki cevirmedeki polis yada askere sor isfersen.Bircok tanidigim var cocugu ile.gidip gelen

Bu saatler disindada cocuklarla yolculuk yapabilirsin hocam.cunki veli nezaretinde cocuklarla gidebiliyorsun zaten.git sehrin bi kosesindeki cevirmedeki polis yada askere sor isfersen.Bircok tanidigim var cocugu ile.gidip gelen
nasıl yani, ben kaç günden beri boşuna kalmışım evde, çocuklarla bir yere gidilmiyor diye evden dışarı çıkmadık o saatler dışında,

Geri