SMF 1.1.4 Son Sürüm

Kodla Büyü
teşekkürler, dosyaların limklerini vermişsin bide kurulumunu güzel bi şekilde anlatsan süper olacak

Hangi bölüm hakkında bilgi istiyorsunuz; siz ftp nizi yapın , cpanelden mysql dosyanızı oluşturun, gerisine yardımcı oluruz.

hocam bu dosyalrı ben indirdim.
1. si bunların hepsini tek klasöremi açıyoruz. çünkü içlerinde başka klasör yok. diğer klasörler kurulumu yaptıktan sonramı oluşuyor acaba.
2. si localhostta kurmak için apacche yemi ihtiyaç var. bende easyphp kurulu idi çalışmadı hata verdi.
3. sü bunları ücretsiz php desteği veren sitelerde çalıştırabiliyormuyuz.
4. bu son sürümde dediğim gibi hepsi tek klasörde, ilkönce install.php dosyasınımı çalıştıracam. eger öyle ise bende çalışmadı

You don't have permission to access /forum/install.php on this server
Apache/2.2.4 (Fedora) Server at durdulu.trtc.biz Port 80

şeklinde bir hata mesajı veriyor, güzel bir şekilde anlatırsan bu dosyaları eger zahmet olmassa toplu bir şekilde siteye upload edersen sevinirim.

güzel bi şekilde anlatırsan sevinirim :+1:

Ben şimdiye dek localhost de denemedim hiç. Kendi hostum olduğu için direk hostta denedim. Ama easy php ninde çalıştırması lazım bunları.

her hangi birisini indirip; upload ediniz. php myadminden sql dosyasını oluşlturunuz. upload ettiğiniz dizini örneğin : www.siteadi.com/forum/ yazdığınız zaman otomatik install.php dosyası çalışır sizden sql ayarlarını isteyecektir zaten...

k12 hostada denedim olmadı, sizde zip dosyasını açtığınız zaman tek klasörmü oluşuyor yoksa alt klasörlede oluşuyormu

smf_1-1-4_install bu klasörü açtığınız zaman ; 6 klasör vede 13 dosya çıkıyoor. Bu klasörü komple upload etmeniz gerekiyor.

1. dosya inecek

hocam bende bi sorun var ozaman bende alt klasörler oluşmadı , 583 TANE DOSYA OLUŞUYOR,

TAMAM HOCAM HATA WİNZİP TEN KAYNAKLANIYORMUŞ WİNRAR LA ÇIKARTIM OLDU, HOCAM DİL DOSYALARINI FORUMU KURDUKTAN SONRAMI YOKSA DOSYLARI ATTIKTAN SONRA HEMEN DİL DOSYALARINIDAMI ATACAM

ozahit' Alıntı:
hocam bu dosyalrı ben indirdim.
1. si bunların hepsini tek klasöremi açıyoruz. çünkü içlerinde başka klasör yok. diğer klasörler kurulumu yaptıktan sonramı oluşuyor acaba.
2. si localhostta kurmak için apacche yemi ihtiyaç var. bende easyphp kurulu idi çalışmadı hata verdi.
3. sü bunları ücretsiz php desteği veren sitelerde çalıştırabiliyormuyuz.
4. bu son sürümde dediğim gibi hepsi tek klasörde, ilkönce install.php dosyasınımı çalıştıracam. eger öyle ise bende çalışmadı

You don't have permission to access /forum/install.php on this server
Apache/2.2.4 (Fedora) Server at durdulu.trtc.biz Port 80

şeklinde bir hata mesajı veriyor, güzel bir şekilde anlatırsan bu dosyaları eger zahmet olmassa toplu bir şekilde siteye upload edersen sevinirim.

güzel bi şekilde anlatırsan sevinirim :+1:

1. Bunalrdan sadece instal olanını ve dil paketini indirin!
2. Bilgisayarına localhost kurmak aapyrı bir konu ve sıkıntıdır sanırım bunun için bir windows cd si bulup yapman gerekiyor bilgisi olan versin :)
3. Ücretsiz php ve sql veren sitelerde çalıştırabilirsin tabiiki.
4. Panelde veritabanını yaptıktan sonra ve kurulum dosyalarınıda hosta attıktan sonra exlorer de www.domainadı.com/forum/instal.php yazarsan kuruluma başlarsın.

Orada verdiği hata yazma izinleri ile ilgili bir hata olup yazma tam yetki verirsen sorun kalmamalı.

Kurulumunu yapabilirim tabii ki güvenirsen :D

Gezgin-®' Alıntı:
http://www.simplemachines.org/download/index.php?thanks;filename=smf_1-1-4_install.zip

Şunu indirmeniz yeterli ben şu anda okulda tekrar indirp baktım sorun yok. 6 klasör vede 13 dosyadan; toplam 19 parçadan oluşuyor

Verilen link SMF nin resmi sitesinin linki! Orada da sorun olursa iyi artık :D

ozahit' Alıntı:
hocam bende bi sorun var ozaman bende alt klasörler oluşmadı , 583 TANE DOSYA OLUŞUYOR,

TAMAM HOCAM HATA WİNZİP TEN KAYNAKLANIYORMUŞ WİNRAR LA ÇIKARTIM OLDU, HOCAM DİL DOSYALARINI FORUMU KURDUKTAN SONRAMI YOKSA DOSYLARI ATTIKTAN SONRA HEMEN DİL DOSYALARINIDAMI ATACAM

2 Türlü de olur! İstersen hemen kendi bilgisayarında iken at istersen hosta attıktan sonra at. Bana sorarsan bilgisayarında iken koy dil dosyanı da sonra ftp ile uğraşma. :D

ozahit' Alıntı:

2 Türlü de olur! İstersen hemen kendi bilgisayarında iken at istersen hosta attıktan sonra at. Bana sorarsan bilgisayarında iken koy dil dosyanı da sonra ftp ile uğraşma. :D

hoca07' Alıntı:
ozahit' Alıntı:

cevapların için teşekkür ettim hocam. forumu kurdum çalışıyor şuan.
http://durdulukoyu.org/forum

Ya arkadaşlar bağışlayın ama bunu illa ki php ile mi yapmamız gerekiyor, mesela ben herhangi bir html sayfasında, access ile bağlantısını yaptıramz mıyım? :eek: :? :scared:

Geri