slm arkadaşlar image sorunu yardımcı olursanız seviniriim

Kodla Büyü
dizüstü mü, normal masaüstü mü, masaüstü bilgisayar ise hazır pc mi yoksa toplama pc mi, çökmeden önce deepfreeze gibi koruma programları yüklü müydü b unlar önemli arkadaşım.

oluşan sorunu ve detayları belirtirsen daha net cevap verilir.

çöken bilgisayara format atılır atılmıyosa bunu olası sebepleri saymakla bitmez. donanımsal bozukluk da olabilir. o yüzden benden fazla zahmet edip ayrıntıya girersen bizim için iyi olur. umarım bu yazıyı okuduğunda sorunu çözmüş olursun...

yunusakyasan61 arkadaşım sorununu daha açık bir şekilde yazman mümkünmü acaba. Format attırmıyor derken cd den boot edemiyor musun, yüklerken belli bir aşamada kitleniyormu, yoksa harddiski mi bulamıyorsun, ... Biraz daha açıklama yapabilirmisin?

şöyle anlatayım arkadaşlar: okuldaki bilgisayarlardan vestel celeron d. güvenlik kartı var. bilgisayar çöktü ve açılmıyor ekrana siyah bi ekran geliyo sadece. neyse güvenlik kartını sürümsel olarak kaldırdım ve xp cd sini koydum fakat kurulum başlıyo dosyaları yüklüyo sonra c ve e sürücüleri geliyo orda c yi siliyorum sonra tekrar dosyaları önyükleme yapıyo ve bir türlü kuruluma geçmiyo ve aslında c yi siliyoruzya büyük ihtimalle silmiyoda çünkü biçimlendir diyorum dosyaları önyükleme yapıyo sonra tekra aynı yere geliyo ve c nin boyutu 17 gb felan biçimlense xp dosyaları o kadar tutmaz altı üstü 2-3 gb tutması gerekmiyomu yani her seferinde aynı yere gelip duruyorum:(

Merhaba,
primary partition active edilmediğinde bahsettiğin sorun ortaya çıkar. Diğer seçeneklere gelince biostan advanced menusunden - drive configiration- sata ide moddan kurulum yaparken legacy olmalı. (kurulum bittikten sonra enhanced olmalı.) Boot menüden boot menu type normal olmalı. (kurulum sonrası güvenlik kartının çalışması için advance olmalı ve sıralamada legacy pci device en üstte olmalı.) bu yolla image dvd sinden kolaylıkla kurulum yapabilirsin. bu ayarları yapmazsan image dvdsi %70-80 ler arasında hata verir kurulumu tamamlamaz. sorunun devam ederse haberleşelim.

Eğer image atarsanız ya da normal kurarsanız güvenlik kartı önce koruma yapmayacak. yazılımı image dvdsi içinde winschool klasörü içinde kartınızın versiyonuna göre v8 yada v11 i kurarak aktif hale getirebilirsiniz.

Geri