size 20 PUAN lık bi soru???

Kodla Büyü

joomlaci

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar elimde yeni almış olduğum 1 terabyte lık USB 3.0 harici harddisk var.
akıllı tahtanın clonezilla dan alınmış yedeğini bu harddiske atıyorum uygun yollarla.
ancak akıllı tahta ilk açılışta bi türlü yedeği görmüyor.
başka harddiske uyguladım aynı şeyleri onda sıkıntı yok ama bu harddisk sıkıntı veriyo.
harddiski 3 e böldüm o şekilde de denedim öyle de olmadı.
NEDENDİR ACEP...

dosya sistemlerine baktınızmı hocam belki biri ntfs biri de fat türündendir...

yedeği başka bir klasörün içerisine koyma hocam, tüm yedek dosyalarını direk harddiske at, herhangi bir dosya ve ya klasör içerisinde olmasın yedek dosyaların..dene bakalım inşallah olur, iyi günler..

dosya sistemlerini hem ntfs te hem de fat32 de denedim olmuyo hocalarım
clonezilla ile hazırlanan içeriği harddiske aktarırken zaten direkt harddiskin içine yazıyo klasör vs oluşturmadan.ben sadece iso dosyasını seçiyorum o kendisi yapıyo işi. yani o da olmuyo maalesef hocam...

cd den çalışan işletim sistemi ile tahtayı aç
tüm partitionları sil... unlocated oluversin. yeni birim oluşturma...
bi de öyle bi dene bakalım.... ya da programlarının belgelerinin olduğu bölüm kalsın diğer partitionların tamamını bi siliver...

Hocam yüklemeye çalıştığınız tahta ile imajını aldığınız tahtada yüklü olan sistemler aynı bit işletim sistemi mi..?

tüm işletim sistemleri aynı bütün bilgisayarların tüm donanımları aynı....

cyln' Alıntı:
bi de öyle bi dene bakalım.... ya da programlarının belgelerinin olduğu bölüm kalsın diğer partitionların tamamını bi siliver...
bi keresinde b tahtada bunu yaptım bin pişman oldum hocam...
tahtalarda acayip bi sistem var ben pek anlamıyorum.
en son Allah tan bi arkadaş yardım etmişti de linux üzerinden partition ları eski şekline döndürdük
tahtalarda pardus da olduğu için ext4 felan gibi dosya sistemleri vardı.
normal win üzerinden yapılandırılamıyo bunlar bildiğim kadarıyla...

yedeği görmüyor derken; tahta kendi harddiskindenmi açılıyor yoksa usb den mi?

wertyu6' Alıntı:
yedeği görmüyor derken; tahta kendi harddiskindenmi açılıyor yoksa usb den mi?
ben bios ayarlarından usb harddiskten açılsın diye ayarlıyorum
ama siyah ekranda kursör yanıp söner şekilde kalıyo ilerlemiyo...

senin harddisk bootable değil demekki. flash diski bootable yapıp içine hangi programla yedekleme yaptıysan onu da yazdıracaksın tabiki. o flashtan başlatıp sonra yedeği gördüreceksin...

hocam harddiskiniz bootable değil. eğer yedeklemeyi bir flashtan yaptıysanız önce flashtan boot edin oradan çalıştırdıktan sonra hard diskinizi takın. o şekilde tanıtmayı deneyin. ben o şekilde yapıyorum.

joomlaci' Alıntı:
cyln' Alıntı:
bi keresinde b tahtada bunu yaptım bin pişman oldum hocam...
tahtalarda acayip bi sistem var ben pek anlamıyorum.
en son Allah tan bi arkadaş yardım etmişti de linux üzerinden partition ları eski şekline döndürdük
tahtalarda pardus da olduğu için ext4 felan gibi dosya sistemleri vardı.
normal win üzerinden yapılandırılamıyo bunlar bildiğim kadarıyla...
Partitionu sağ tıklayıp bölümü sil dersen rengi yeşile dönüyor.
Aynı kısmı tekrar sağ tıklayıp birimi sil dersen ham hale dönüşüyor. İstediğin işlemi yapabilirsin artık

Başka bir usb 3.0 bellek denein hocam. Acaba tahtalar boot esnasında usb 3.0 aygıtlar ile probem mi yaşıyor?

Geri