siz olsaydınız ne yapardınız?

Kodla Büyü
okulda farklı sendikadan iki arkadaş beş hafta boyunca benim okula geliş gidişimi,nöbet yerimi kısacası her şeyimi izinsiz fotoğraflamışlar (tabi öğrenciler haber verdiler öncesinden)idareye bizim hakkımızda tutanak tuttun ona bir şey demiyorsun yanlı davranıyorsunuz diye bilmek için yaptık diyorlar.tutanak tutup şikayet edin diyorum yapmıyorlar ben nasıl bir yol izlemeliyim tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Re: Ynt: siz olsaydınız ne yapardınız?

Hocam BTRmisiniz yoksa sadece derse mi girip çıkıyorsunuz.
Eğer BTR iseniz göreviniz ile ilgili bakanlık yazısını gösterirsiniz çalışma saatleri görev koşulları açıkça belirtilmiş, olay biter, yok sadece derse girip çıkıyorsanız kimse birşey diyemez, sadece mide bulandırdıkları kalır.

Re: Ynt: siz olsaydınız ne yapardınız?

Bu tarz hareketleri ilk başta bana da çok yapmaya çalıştılar, "Az daha okuyup sizde bilişimci olsaydınız, yada kursa gidip belge alaydınız benim yerime siz olurdunuz" diyorum, sesleri kesiliyor.

Aldığımız ek ders çok kişinin gözüne batıyor, fajat kimse yaptığımız işten hatta rica minnet başkalarının özel işlerini de yaptığımızın farkinda değil tek sorun bu bana göre

öncelikle izinsiz kayıt almak yasalara aykırıdır. bunlar kullanılarak yapılan başvurularda karşı dava hakkınız olur.
ama herşeyden önce sizin görev belgenizde herşey ayrıntılı yazıyor. yukarıda hocamında dediği gibi görev belgenizi gösteri verirsiniz.
birde görev yeri demişsiniz, btr iseniz zaten nöbet tutmazsınız.kesinlikle verilmeyecektir ibaresi var.
bi de madem bu durumu öğrendiniz herhangi bir açığınızda yoksa -okul içinde bu tip davranışların olmayacağını göz önünde bulundurarak- idareye yazılı bir dilekçe verin siz sorun hesabını. onlarda ifade vermek zorunda kalsınlar.

Geri