Sitenizdeki Yeni Yazıları Sosyal Ağlarda Otomatik Paylaşma

Kodla Büyü

simleso

Aktif Üye
Bloğunuzda yayınladığınız yazıların otomatik olarak sosyal ağlarda yani Facebook, Twitter gibi paylaşım ve arkadaşlık sitelerinde yaınlanması için TwitterFeed sitesini şiddetle öneririm.

Bloğunuzun Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda sayfasını oluşturdunuz, ziyaretçileriniz Facebook'ta sitenizin sayfasını beğendi, Twitter'den sitenizin sayfasını takip ediyor ancak siz bu sosyal ağ sitelerinde sitenizin yazılarını yayınlamıyorsanız; siteniz sosyal ağlarda kayıtlı ancak pasif olacaktır.

Sitenizdeki yazıların sosyal ağlarda yayınlanması, kişiler tarafından beğenilmesi ve paylaşılması sitenizin tanıtımını sağlayacak ve ziyaretçi çekecektir.

Sitenizin bir RSS hesabı varsa, bu hesap üzerinden TwitterFeed sitesi arayıcılığı ile Facebook, Twitter gibi sitelerde yazılarınızı otomatik olarak yayınlayabilirsiniz.

Adım adım nasıl yapacağınızı anlatalım:

1. Adım
TwitterFeed sitesini açın: www.twitterfeed.com
twitterfeed-site-gorunum.png

2. Adım
twitterfeed-register.png

Register Now butonuna tıklayarak siteye üye olun.

3. Adım
twitterfeed-step1.png

Sosyal ağ sitelerinde paylaşıma başlamamıza 2 adım kaldı.

Bu adımda sitenizin RSS bağlantısını tanıtacağız. Feed Name bölümüne sitenizin ismini yazın, Blog URL or RSS Feed URL bölümüne sitenizin RSS bağlantı adını yazın.

Continue to Step 2 butonuna tıklayarak diğer adıma geçebilirsiniz.

4. Adım
twitterfeed-step2.png

Bu adımda sitenizin sosyal ağ sitelerindeki sayfa adreslerini gireceğiz. Yazılarınızın yayınlanmasını istediğiniz sosyal ağ sitesinin ismine tıklayın. Gerekli bilgleri girin, izinleri verin.

All Done butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Artık sitenizde yayınladığınız yazılar otomatik olara TwitterFeed sitesi tarafından RSS listenizden alınarak, belirttiğiniz sosyal ağlarda paylaşılacak.

Geri