Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

SİTEM EDİYORUM!

Konu, 'BBNet Mesleki Eğitim Programı' kısmında Niyazi SARAL tarafından paylaşıldı.


 1. Niyazi SARAL

  Niyazi SARAL Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  28 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  765
  Beğeni:
  43
  Sevgili Hocalarım,

  Bildiğiniz gibi BBnet & Cizgi Tagem Mesleki Eğitim Programı Çerçevesinde biz dizi web seminer ve ders organizasyonu yapıyoruz ancak hayal kırıklığı yaşadığımı bildirmeliyim. Derse katılmak isteyen ve kontenjan dışı arkadaşlar olup rica minnet edenler bir yana derse "öylesine" kayıt olup ancak katılm yapılmamaktadır.

  Bunu bari siz öğretmenler yapmayın. Bu kadar gayret ve emeğe yazık. Cemal Hocam da Ali Rıza'da derslerinde kontenjanın 1/3'ü öğrenci gördüklerinde moralleri sıfır oldu. Diğerleri ne olur, bu işi nasıl geliştirebiliriz gerçekten bilmiyorum. Çok üzüldüm doğrusu. Demek ki insalar öylesine tıklıyorlar.

  Lütfen derslere katılmayacak olanlar dersin hocasına veya Betül arkadaşımıza (bbayrakdar@cizgi-tagem.org) mesaj yazsınlar veya sınıftan ayrılsınlar ki diğer arkadaşları alalım.

  Kafası çalışan ve tecrübeli bir arkadaşım "Bedava iş değersizdir, Niyazi abi" demişti. Hak vermek kesinlikle istemiyorum.

  Saygılar,
   
 2. mfk

  mfk Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  4 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.373
  Beğeni:
  0
  Öğretmenler, eğitilmenin kendilerine maddi bir katkı sağlamayacağını düşündüklerinden sanırım ve aldıkları maaştan da yaptıkları işten de memnun olduklarından sebep bu eğitimlere katılımda istekli olmuyorlar. Bi de buna benim gibi ne olacağım kaygısı yaşamaktan bişey yapmaya hali kalmamışlar da eklenince BT zümresinden verim almak zorlaşıyor sayın hocam.
   
 3. exgol

  exgol Aktif Üye

  Kayıt:
  25 Eylül 2007
  Mesajlar:
  241
  Beğeni:
  0
   
 4. schumix

  schumix Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  21 Mart 2008
  Mesajlar:
  779
  Beğeni:
  7
  Sayın Hocam,

  Şu anki BT öğretmenlerinin durumu meçhul, gelecek kaygısı var, inanın birçok bt öğretmeni şu an robot gibi yaşıyor. Bu olayların kısmen sebebi o dur diye düşünüyorum. Tabii ki siz de kendinizce haklısınız, katılmayacak arkadaşlar gayet güzel kayıtlarını sildirebilirler bunu yapmamışlarsa tabii ki bu da onların suçudur. Verdiğiniz emekler çok büyük ama durum budur diye düşünüyorum. Şu ortamdan bi kurtulalım tüm eğitimlerinizden sertifika almayı düşünüyorum. İnanın şu an bu eğitimler için ne psikolojim müsait ne de moralim...

  ( Not : Sınıflara kayıt olup gelmeyenlerden değilim, kaydım bile yoktur. )
   
 5. alpozturk2002

  alpozturk2002 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  12 Eylül 2008
  Mesajlar:
  488
  Beğeni:
  1
  Ben kayıt oldum. Derslerin büyük bölümüne katıldım. Ancak ani gelişen durumlardan dolayı biraz da aksattım. Bu verdiğiniz emeği önemsememekten kaynaklanmıyor kesinlikle. Ama kayıt olup da hiç uğramayanlar varsa yaptıkları doğru değil. Aslında gelmeyenleri silebilirsiniz.
   
 6. amdturion

  amdturion Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Haziran 2008
  Mesajlar:
  651
  Beğeni:
  4
  bu konuda ne yazıkki arkadaşınız haklı Niyazi hocam. Ben de sık sık halk eğitim kurslarımda yaşıyorum, okulda sbs kurslarında öğretmen arkadaşlar bu sorunu yaşıyor. sizin kurslara katılımın azlığının belki başka nedenleri olabilir...
   
 7. sarix

  sarix Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  4 Haziran 2007
  Mesajlar:
  422
  Beğeni:
  3
  AYNEN hocam bilgisayarda birşey öğrenmeye artık moralimiz yok
  çünkü meb de çalışan büyüklerimiz bilgisayarı deneme yanılma yöntemi ile öğrenilen basit bir olay olarak görüp dersimizi kaldırmayı düşünüyolar
  zira derssimiz kaldırılıyo artık bu alanda kişisel gelişimimizin gerekli olmadığını düşünüyorum
  moralimiz düzelse neler yapıcaz da
  üzülmekden bişey yapamıyoz
   
 8. aakcakaza

  aakcakaza Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  23 Eylül 2007
  Mesajlar:
  4.470
  Beğeni:
  36
  Bende JSP temel eğitimine kayıt olmustum, ilkini katılamadım ama bundan sonrakileri kacırmayacagim insallah.
   
 9. the_korsan

  the_korsan Site Admin Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Şubat 2007
  Mesajlar:
  2.985
  Beğeni:
  54
  Bu durum ders veren hocalarımızın motivasyonunda sıkıntı oluyor.

  BT öğretmenleri ve ders durumlarındaki sorunlardan dolayı moral yok doğrudur fakat kayıt yaptırıpta gelmemeye sebep değil bence, aynı sıkıntıları hep beraber çekiyoruz. Kayıt yaptırırken tüm faktörleri göz önüne alarak yaptırıyoruz. Ufak tefek aksamalar doğaldır insanlık halidir bazen iş güç çıkar zamanlama tutmaz ama şu ana kadar sınıfın dolduğuna, en azından katıldığım derslerde şahit olamadım.

  Kendi adıma şu an ki eğitimlerden memnunum, ileri de yapılacaklara da mümkün oldukça fazla katılmaya kendimi zorlayacağım. Bunları kendi başımıza araştırıp öğrenmeye kalksak çok daha fazla zaman harcamak gerek, üstüne üstlük parasız böyle bir eğitim serisinin başka bir örneği yok. Oturduğum yerden çayımı kahvemi içerik dinliyor izliyor ve uyguluyorum. Bundan iyisi şamda bile bulunmaz.
  Tabi javaya hazırlıksız katıldım ve haliyle biraz afalladım, birçoğumuz bunu yaşadık, ali rıza hocamında sanırım şevkini biraz kırdık, gelecek derse inşallah hazırlanmış olarak katılır hocamıza da eğitiminin işe yaradığını, faydalandığımızı gösterebiliriz.


  Çizgi-Tagem'e herşey için teşekkür ederim
   
 10. nese1982

  nese1982 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  14 Eylül 2007
  Mesajlar:
  2.532
  Beğeni:
  14
  ben iki derse katıldım mysql ve php ve java derslerine. php mysql ertelendi. javanın dailk dersini kaçırdım. benim küçük çocuk olduğu için ona göre planım değişiyo.kusura bakmayın
   
 11. GoMiNam

  GoMiNam Aktif Üye

  Kayıt:
  1 Mart 2010
  Mesajlar:
  146
  Beğeni:
  0
  emekleriniz için sizlere çok minnettarız. (ben programlara kayıt olmadım)şu an hepimiz bir belirsizlik yaşadığımızdan hepimiz için bir sıkıntı oluşturuyor ben de katılmak istiyorum böylesine önemli kurslara fakat cesaret edemiyorum aksatırım diye moral bozukluğu insanın herşeyini etkiliyor. sizlerde haklısınız sonuçta bir emek sarfediliyor karşılıksız bir şekilde. umarım bir an önce arkadaşlarda toplanır. herşey için samimiyetle siz değerli hocalarıma katılıyorum.
   
 12. EslemSua

  EslemSua Aktif Üye

  Kayıt:
  25 Ocak 2011
  Mesajlar:
  116
  Beğeni:
  0
 13. ebfo45

  ebfo45 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.836
  Beğeni:
  0
  @ Niyazi Hocam hayrola dün gece ben, bugün siz aynı moda girdik :)
  Niyazi Hocam ; ben 2 kişi de olsa anlatatıp bitireceğim inşallah ama önümüzdeki günlerde sınıfta bir temizlik yapmayı düşünüyorum.
  Arkadaşlarıma ; öğrenmenizin size zararı olmaz. Forumda yaşadığınız network ve donanım sornlarını soruyorsunuz eyvallaha ama çizgi-tagemdeki donanım ve network eğitimlerini izleyip bir defa bitirseniz inanın sorularınızı buraya sormayı bırakın sorulara cevap veren konumuna geleceksiniz ki bu size bir şey kaybettirmez.
  Niyazi Hocam haklı , bedava iş değersiz oluyor ve kıymet bilinmiyor. Bunun içindir ki içinde de bulunduğum bir çok bilişim portalı bugün yok ki bunların hepsi karşılıksız paylaşım amacını güdüyordu. Bugün dev bilişim portalıyım diye caka satanların da hemen hemen hepsi menfaat çarkı üzerine kurulu. :) Bizim internetten bedava 80 saat verdiğimiz eğitimi yüz yüze sadece 16 saat verip insanların 600/700 lirasını alan da var. 35 saat senkron eğitime 2 bin tl alanda. Niyazi Hocam bunların köküne kiprit suyu dökip şimşekleri üzerine çekiyor zaten bir de biz ilgisizliğimizle aşk ve şevkini kırmayalım. İnanın ki Niyazi Hocamın da benim de tuzumuz kuru ama kaydeben başkaları olur...
   
 14. muratbdg

  muratbdg Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2008
  Mesajlar:
  867
  Beğeni:
  10
  Niyazi bey ve bu eğitimlerin hazırlanmasında emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkürler.
  Değerli meslektaşlar, şu sıralar çektiğimiz sıkıntılar konusunda haklısınız. Bizleri ne hale getirdiler hepimiz biliyoruz. Ancak şu hazırlanan eğitimler piyasada binlerce dolar. Mesleğimiz açısından kendimizi geliştirmek zorunda olduğumuz kaçınılmaz bir gerçek. Hazır bize böyle bi fırsat sunulmuşken ve de ücretsiz, neden bunu kullanmıyoruz. Arkadaşlar kendimizi her alanda geliştirelim. Bize "yatarak para kazananlar, çocuklara oyun oynatanlar vs." diyenlere yaptığımız çalışmalarla, projelerle cevap verelim. Çok mu iyimser konuştum bilmiyorum ama böyle düşünüyorum.
   
 15. latcakir

  latcakir Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Eylül 2007
  Mesajlar:
  485
  Beğeni:
  73
  Geçen pazartesiden beri eğitimleri takip ediyorum. Bilginin bu kadar değerli olduğu bir zamanda bu eğitimleri hazırlamak ve sunmak hem de karşılık beklememek bence büyük kahramanlık ve fedakarlık. Derslere katılamayan arkadaşlardan ricam bu projenin kıymetini bilin. Morallerimiz bozuk olabilir, yarın ne olacağımız belli değil ama bu dersleri katılmanız bile size moral olacaktır.
  Bize düşen sadece izlemek ve bişeyler öğrenmek. İnanın dersin geleceği günü iple çekiyorum.
  Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.
   
 16. ebfo45

  ebfo45 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.836
  Beğeni:
  0
  Allah razı olsun diyenlerden , Allah razı olsun. Bu yeter zaten.
   
 17. zannaz

  zannaz Aktif Üye

  Kayıt:
  27 Ekim 2007
  Mesajlar:
  237
  Beğeni:
  1
  Ben şimdilik eşzamanlı olmayan derslerinizi takip ederek kendimi geliştmeye çalışıyorum. kararlıyım inş. sertifikamı alacağım. eşzamanlı olan derslere arkadaşların da söylediği gibi genel belirsizliklerden şimdilik kendimi hazır hissetmiyorum. Emekleriniz için çok teşekkür ediyorum.
   
 18. oyungezer

  oyungezer Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  26 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.472
  Beğeni:
  30
  sayın hocam java derslerine şu an katılım mümkün mü acaba
   
 19. adeministrator

  adeministrator Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Ocak 2008
  Mesajlar:
  912
  Beğeni:
  4
  Niyazi Bey yaptığınız tüm çalışmalar için teşekkür ederim. Bebeğimden dolayı java eğitimin başlangıcına katılamadım. Özür diliyorum. Ancak para vermiş olsam bile yine katılmazdım. Cemal Hocam'ın dersi ile ilgili de kendisine özel mesaj göndermiştim ancak kendisi bana dönüş yapmadı. İnşallah bundan sonraki derslere katılabilirim.

  Tekrar teşekkür ederi, iyi çalışmalarınız devamını dilerim.
   
 20. ebfo45

  ebfo45 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.836
  Beğeni:
  0
  @adeministrator hocam kusura bakma bir ara çok pm geldi. tekrar atarsan sevinirim.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal