Site yapacağım yardım.

Kodla Büyü

çepp

Site Gezgini
Arkadaşlar bir arkadaşım etüt merkezi gibi bir yer açacak bunun sitesini yapar mısın? dedi. Bende yaparız dedim.
Tecrübeli arkadaşlar şu sorularıma cevap verebilir mi
1- Wordpress ile mi joomla ile mi yapsam
2- Bu tip bir site kaça yapılır. Piyasayı bilmediğim için çok uçuk bir fiyat yada çok düşük bir fiyat vermek istemiyorum.

wordpress yapın
1500 + TL fiyat olabilir
Wp kurumsal temaları kullanabilirsiniz.
domain için İHS
host için de Güzel Hosting tavsiye edebilirim.

WP için 500 $veya 1500 TL gibi bir fiyat istedikten sonra sağda solda ücretsiz dağıtılan ya da w-arez'e düşmüş temaları ve eklentileri kullanmamanızı öneririm.

1000 tl -- 2000 tl arasinda fiyat verebilirsiniz host domain icin turhost öneriririm adamlar sorunsuz calişiyor...
tasarimini yapinca bizimle paylasin kontrol edelim eksikler varsa söyleriz...

Arkadaşın amacı aslında şu;
bu işe yeni başlıyor broşür kartvizit bastırırken sitenin adresini de yazalım. sitemizde bulunsun mantığı. isteyen bilgi edinsin. işi tutturunca gelişmiş bir site yaptırmayı düşünüyor. 1000 lira üstü fiyata sıcak bakmıyor gibi konuşmalarından öyle anladım. ücretsiz tema falan olması farketmez bence.

yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

siteyi yapınca paylaşırım burada.

kendim dini bilgileri yayınlayacağım bir web sitesi yapmak istiyorum.
bana yardımcı olabilecek var mı ?
Alan ismini aldım fakat nerden nasıl başlayacağımı bilmiyorum.

elinde yapılmış örneği olan varmı paylaşım yapabilecek hayır sever :)

Hocam para istemekten çekinmeyin. Site tecrübeniz yoksa Joomla kurun gitsin. wordpress meb engeline takılıyor. ücretli tema kullanmanızda fayda var. tabi alacağınız paraya göre. 1500 isteyin bence. fiyatı aşağı çeke çeke piyasa ayağa düştü maalesef

Sanayide bir ustaya yağ filitresini değiştirtirken sizden aldığı işçilik o kişinin yıllarını verip edindiği tecrübenin karşılığıysa sizde kartvizitte olacak diye ölü fiyatına bilgi birikiminizi bedava sömürtmeyin hocam.

Wordpress - joomla tarzı hazır şablon kullanılacak üstelik sadece kartvizitte isim görülsün diye açılacak bir siteye 1000-2000 tl fiyat çok fazla hocam.
Şahsi görüşüm yapacağınız kişide arkadaşınızmış madem maliyet hesabı yapıp üstünede temsili bir emek fiyatı koymanız yeterli olacaktır.

(ücretsiz wordpress temaları arkadaşınızın işini görecektir. hostin domain aşşağı yukarı 100-150 tl civarı .şahsi görüşüm 250tl gibi bir fiyat olabilir. Bu fiyata site yapan kişiler mevcut zaten
bkz:http://www.ytpara.com/website-pazar...-siteler-ile-kazanclarinizi-2ye-katlayin.html)

(wmaraci.com- r10.net ve ytpara.com v.b. siteleri incelerseniz benzer ilanlar mevcut)

rsto2105' Alıntı:
kendim dini bilgileri yayınlayacağım bir web sitesi yapmak istiyorum.
bana yardımcı olabilecek var mı ?
Alan ismini aldım fakat nerden nasıl başlayacağımı bilmiyorum.

elinde yapılmış örneği olan varmı paylaşım yapabilecek hayır sever :)

hocam ticari bir amacınız yoksa eğer blogger tarzı kişisel bloglara bakabilirsiniz. yok çok yavan dersenizde; ismi almışsınız zaten, web alanı alıp wordpress kurmanız yeterli.Wordpress kullanımı kolay bir sistem zaten.Bilgisayar öğretmeni olarak kurcalarken bile öğrenirsiniz.Ki webde pekçok bilgiyede ulaşabilirsiniz.kolay gelsin iyi çalışmalar

Eğer sitenizde sadece yazı resim ve video olacaksa, HTML ile işlerinizi halledebilecekseniz, çok ucuza şu şekilde yapabilirsiniz.

Godaddy den 5 yıllık gibi alan adı alın.(Uzun süreliğine alınan alan adlarını google daha çok önemsemekte. Bu site internette kalıcı anlamını taşıyor.) (İndirim kuponu bulursanız 100-200 tl arasına 5 yıllık alabilirsiniz.) Gmail hesabınızdan blog açın, açtığınız bloga alan adınızı ekleyin. Blogger için hazırlanmış birçok tema var veya kendi temalarını kullanın artık sizinde bir siteniz var. Yönetim paneli basit. site çöktüydü, host parasıydı, trafik sınırı aştı gibi derdiniz de yok. Yazınızı resminizi, videonuzu yayınlayın gerisini düşünmeyin. Eğer javascript biliyorsanız, Javascript ile birçok özellik de kazandırmanız mümkün. Ben bu şekilde yaptım.
Sitem:http://www.fenbilimlerinedir.com/

Wordpress sitemde var fakat kitlenmeler vb problemler eksik olmuyor.(Wordpressden kaynaklanan problem değil hostla ilgili).

Başka bir yol olarak da wordpress den ücretli alan adı alarak da kullanabilirsiniz.

karar size kalmış.

Web sitesi açacak / yaptıracak php /css/ responsive / opencart konularında destek arayan
seo ile arama motorlarında web sitelerini üst sıralara çıkarmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim

Skype volkankeyif

utf8' Alıntı:
Eğer sitenizde sadece yazı resim ve video olacaksa, HTML ile işlerinizi halledebilecekseniz, çok ucuza şu şekilde yapabilirsiniz.

Godaddy den 5 yıllık gibi alan adı alın.(Uzun süreliğine alınan alan adlarını google daha çok önemsemekte. Bu site internette kalıcı anlamını taşıyor.) (İndirim kuponu bulursanız 100-200 tl arasına 5 yıllık alabilirsiniz.) Gmail hesabınızdan blog açın, açtığınız bloga alan adınızı ekleyin. Blogger için hazırlanmış birçok tema var veya kendi temalarını kullanın artık sizinde bir siteniz var. Yönetim paneli basit. site çöktüydü, host parasıydı, trafik sınırı aştı gibi derdiniz de yok. Yazınızı resminizi, videonuzu yayınlayın gerisini düşünmeyin. Eğer javascript biliyorsanız, Javascript ile birçok özellik de kazandırmanız mümkün. Ben bu şekilde yaptım.
Sitem:http://www.fenbilimlerinedir.com/

Wordpress sitemde var fakat kitlenmeler vb problemler eksik olmuyor.(Wordpressden kaynaklanan problem değil hostla ilgili).

Başka bir yol olarak da wordpress den ücretli alan adı alarak da kullanabilirsiniz.

karar size kalmış.

siten malware virüs uyarısı veriyor açmıyor haberin olsun (avast)

bexo' Alıntı:
Wordpress - joomla tarzı hazır şablon kullanılacak üstelik sadece kartvizitte isim görülsün diye açılacak bir siteye 1000-2000 tl fiyat çok fazla hocam.
Şahsi görüşüm yapacağınız kişide arkadaşınızmış madem maliyet hesabı yapıp üstünede temsili bir emek fiyatı koymanız yeterli olacaktır.

(ücretsiz wordpress temaları arkadaşınızın işini görecektir. hostin domain aşşağı yukarı 100-150 tl civarı .şahsi görüşüm 250tl gibi bir fiyat olabilir. Bu fiyata site yapan kişiler mevcut zaten
bkz:http://www.ytpara.com/website-pazar...-siteler-ile-kazanclarinizi-2ye-katlayin.html)

(wmaraci.com- r10.net ve ytpara.com v.b. siteleri incelerseniz benzer ilanlar mevcut)
aynen katılıyorum

Bu işin içinde 10 seneden fazla çalıştım, wordpress bir site için 1500TL veriyorlarsa bunca zaman boşuna emek harcamışım demektir. Sırf tasarımın dahi daha pahalıya yapıldığı durumlar da var tabi ancak, öyle bir tasarım da wp ile heba edilmemeli.

Gündüz Can YILMAZ' Alıntı:
Bu işin içinde 10 seneden fazla çalıştım, wordpress bir site için 1500TL veriyorlarsa bunca zaman boşuna emek harcamışım demektir. Sırf tasarımın dahi daha pahalıya yapıldığı durumlar da var tabi ancak, öyle bir tasarım da wp ile heba edilmemeli.
Hocam WordPress site için 1500TL az mı demek istedin?

Fazla demek istemis [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]

Mobil gönderidir.

omd' Alıntı:
Fazla demek istemis [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]

Mobil gönderidir.

1500TL normal bir fiyat. 2500TL ile wordpress site yapan tanıdıklarım var. Zaten önemli olan WordPress ya da başka birşey olması değil. Yaptığın kişi ya da kurumun ihtiyaçlarını karşılaması + verdiğin hizmetin kalitesi (güven, hız, yeterlilik vb.)

500$a wp sistem kurup satacaksınız öyle mi?
hocam kurumsal şirket bile bu fiyata yapmaz..
500-1000 TL arası bi fiyata yapılır..
sadece kurulum ve kullanıma hazır hale getirmek tabi..
ürün girişi ve güncellemeler hariç..

Kurumsal şirketler aldığı paranın %18ini kdvye, %20sini gelir vergisine, %5ini stopaja verdiği için daha fazla ücret çıkması lazım.

Geri