Site İçin Müzik Haberleri HTML Kodu

Kodla Büyü

burak0692

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba bir Radyo sitesi tasarımı yapmaya çalışıyorum aşşağıdaki resimdeki gibi Müzik Haberleri Html kodunu nerden bulabilirim veya Aşşağıdaki gibi birşey nasıl oluşturabilirim.

bahsettiğiniz DHTML tasarımını kendiniz yaparsınız sonra her kutunun üzerine geldiğinizde yukarıdaki alanın içeriğini değiştirirsiniz. Bunun için hem fare üzerine geldiğinde olayı çalıştıracak alana id tanımlarsınız, hemde değiştirilecek alana id tanımlarsınız ona göre değer atarsınız.
örneğin
yukarıya bir script
<script language=javascript>
function muzikgosterme(muzik)
{
var muzik = muzik;
var browser=navigator.appName;

if(browser == "Netscape")
{
if (document.getElementById && !document.all)
{
rng = document.createRange();
muzikx=document.getElementById('muzik')
rng.setStartBefore(muzikx);
htmlFrag = rng.createContextualFragment(muzik);
while (muzikx.hasChildNodes())
muzikx.removeChild(muzikx.lastChild);
muzikx.appendChild(htmlFrag);

document.getElementById('resimalanid').src=resim;
document.getElementById(id).style.background='#333333';
}
}
else
{
document.getElementById('muzik').innerText=haber;
}
</script>

gibi
üzerine geldiğinde olay çalıştıracak nesneye de
onmouseover="muzikgosterme('muzik')"

işin özeti şu yukarda bi fonksiyon oluşturuyoruz, aşağıda hangi nesne o işi yapacaksa o nesnenin üzerine geldiğinde o fonksiyonu çalıştırıp değişkenlerimizi fonksiyona gönderiyoruz. fonksiyon çalıştığında da tarayıcıya göre gelen değişkenlerin bulunduğu bölümleri değişkenlere göre değiştiriyor.Örnekteki fonksiyonu ben kendi sayfamdan alıp bi kısmını silerek paylaştım sizi yanıltmasın, mantığını görmeniz için. İnşallah faydalı olur kolay gelsin.

memole' Alıntı:
bahsettiğiniz DHTML tasarımını kendiniz yaparsınız sonra her kutunun üzerine geldiğinizde yukarıdaki alanın içeriğini değiştirirsiniz. Bunun için hem fare üzerine geldiğinde olayı çalıştıracak alana id tanımlarsınız, hemde değiştirilecek alana id tanımlarsınız ona göre değer atarsınız.
örneğin
yukarıya bir script
<script language=javascript>
function muzikgosterme(muzik)
{
var muzik = muzik;
var browser=navigator.appName;

if(browser == "Netscape")
{
if (document.getElementById && !document.all)
{
rng = document.createRange();
muzikx=document.getElementById('muzik')
rng.setStartBefore(muzikx);
htmlFrag = rng.createContextualFragment(muzik);
while (muzikx.hasChildNodes())
muzikx.removeChild(muzikx.lastChild);
muzikx.appendChild(htmlFrag);

document.getElementById('resimalanid').src=resim;
document.getElementById(id).style.background='#333333';
}
}
else
{
document.getElementById('muzik').innerText=haber;
}
</script>

gibi
üzerine geldiğinde olay çalıştıracak nesneye de
onmouseover="muzikgosterme('muzik')"

işin özeti şu yukarda bi fonksiyon oluşturuyoruz, aşağıda hangi nesne o işi yapacaksa o nesnenin üzerine geldiğinde o fonksiyonu çalıştırıp değişkenlerimizi fonksiyona gönderiyoruz. fonksiyon çalıştığında da tarayıcıya göre gelen değişkenlerin bulunduğu bölümleri değişkenlere göre değiştiriyor.Örnekteki fonksiyonu ben kendi sayfamdan alıp bi kısmını silerek paylaştım sizi yanıltmasın, mantığını görmeniz için. İnşallah faydalı olur kolay gelsin.
sağolun hocam

Geri