Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Sistem odasından BT sınıfına interneti nasıl verebilirim?

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında fernandito tarafından paylaşıldı.

1. fernandito

fernandito Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar bizim okula yazın akıllı tahtaları sistem odasını falan kurmuşlar. Fiber yok henüz malumunuz. Memur odasındaki okulun modeminden sistem odası aracılığıyla interneti idare odalarına, öğretmen odasına ve memur odasına vermişler, tahtalarda ise yerel ağ bağlantısı simgesi üzerinde ünlem işareti var. BTS deki kabinetteki switchi de kapatmışlar. BTS deki switchi açtığımda ise BTS deki bilgisayarlarda yerel ağ bağlantısı simgesine bakılırsa internet var görünüyor ama internet yok ve switchi açmadan önce internet olan bilgisayarlarda da aynı durum oluyor, yani onlarda da internet olmuyor. Modemin hepsine gücü yetmiyor desem akıllı tahtalar gelmeden önce aynı modemden okuldaki her yere internet dağılıyordu, BTS de de internet vardı. Nasıl böyle bir şey yapmışlar ben anlayamadım. Durumun mantığını anlayıp BTS odasına internet vermem lazım. Durum hakkında bilgisi olan var mı?

2. scarkci

scarkci Aktif Üye

bt sınıfının switch'i fath projesi kabinetine nasıl bağlanmış kontrol ettiniz mi

3. acer50

acer50 Süper Üye Süper Üye

hocam, yüce bakanlığımız, süpersonik bir fikirle, sistem odası dışındaki switch lerin çalışmasını engelliyor, o yüzden olabilir.

4. tolgahan0010

tolgahan0010 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam bizim bilgisayar sınıfındaki swish ler de sıkıntı yok. fatih kurulumu olurken bilgisayar sınıfına 2 tane fazladan internet girişi koymuşlar. 1 tanesini direk modeme bağladım sıkıntısız çalışıyor.

5. fatih45

fatih45 Aktif Üye

6. acer50

Sıra size de gelecek Tolga Hocam :)

7. scarkci

scarkci Aktif Üye

bende bt sınıfının switch'ini fatih projesi kapsamında bt sınıfına yapılan iki uç var (bu uçlar zaten mavi kablo ile kabine gidiyor), bu açllardan birine taktım, herhangi bir internet sıkıntısı şimdiye kadar olmadı. (Ayrıca kabine giden mavi kabloyu beyaz kabloların takılı olduğu switch'e bağladım)

8. acer50

ben ve çalıştığım ildeki bütün fiber bağlantılı okullarda switch ler çalışmıyor, nasıl oluyor bu arkadaşların bağlantılarında sorun yok?

9. tolgahan0010

tolgahan0010 Seçkin Üye Seçkin Üye

valla hocam 2 bilgisayar sınıfı var yan yana 60 a yakın bilgisayarımız var toplamda. bir tanesin de bile sıkıntı yaşamadık. sizin il hangi il hocam

10. halince

halince Site Gezgini

tolgahan0010 hocam sistem odasından BT sınıfına giden uçların ayrıca bildirilmesi gerekiyormuş. 444 7 555 i arayıp durumu bildirmeniz gerekiyor.Benim okulumda da aynı sorun vardı. Kesin kabul için gelenlere durumu söyledim. Bakanlığı aradı. Hocam sizil okulda BT yokmuş dedi. :eek: :eek: . Önceki gelen ekip BT sınıfı yok diye bildirmiş. Bakanlığa bildirdi. düzelteceklerini söyledi.

11. sumunu

sumunu Seçkin Üye Seçkin Üye

takip

12. acer50

Yalnız şimdi farkettim, bt sınıfında internetim var diyen arkadaşların okullarında fiber bağlantı yok sanırım henüz, sorun fiber bağlantısı olan okullarda oluyor

13. aak

aak Süper Üye Süper Üye

Hocam ben bu numarayı aradım. Bakanlığın BT Sınıfları ile ilgili alt yapı çalışmaları devam ediyor. Neticelenince okullara bilgi verilecek. O yüzden arıza kaydı oluşturamıyoruz dediler.

14. scarkci

scarkci Aktif Üye

fiber bağlantı da var bt sınıfında internet de, şu bakanlığa bildirme olayını ben yapmadım ama benden önceki arkadaşlar yaptı mı bilmiyorum

15. cilekes_ogrt

cilekes_ogrt Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam ağların hepsi bir biriyle iletişim halinde değil sanki modemden cat 5 ile Fatih için döşenen ağ yollarından herhangi birine bağladım interneti birçok yerde çalışmakla beraber çalışmayan yerler de var

16. bote2011

bote2011 Aktif Üye

:idea:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal