Sistem odasından BT sınıfına interneti nasıl verebilirim?

Kodla Büyü

fernandito

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bizim okula yazın akıllı tahtaları sistem odasını falan kurmuşlar. Fiber yok henüz malumunuz. Memur odasındaki okulun modeminden sistem odası aracılığıyla interneti idare odalarına, öğretmen odasına ve memur odasına vermişler, tahtalarda ise yerel ağ bağlantısı simgesi üzerinde ünlem işareti var. BTS deki kabinetteki switchi de kapatmışlar. BTS deki switchi açtığımda ise BTS deki bilgisayarlarda yerel ağ bağlantısı simgesine bakılırsa internet var görünüyor ama internet yok ve switchi açmadan önce internet olan bilgisayarlarda da aynı durum oluyor, yani onlarda da internet olmuyor. Modemin hepsine gücü yetmiyor desem akıllı tahtalar gelmeden önce aynı modemden okuldaki her yere internet dağılıyordu, BTS de de internet vardı. Nasıl böyle bir şey yapmışlar ben anlayamadım. Durumun mantığını anlayıp BTS odasına internet vermem lazım. Durum hakkında bilgisi olan var mı?

bt sınıfının switch'i fath projesi kabinetine nasıl bağlanmış kontrol ettiniz mi

hocam, yüce bakanlığımız, süpersonik bir fikirle, sistem odası dışındaki switch lerin çalışmasını engelliyor, o yüzden olabilir.

hocam bizim bilgisayar sınıfındaki swish ler de sıkıntı yok. fatih kurulumu olurken bilgisayar sınıfına 2 tane fazladan internet girişi koymuşlar. 1 tanesini direk modeme bağladım sıkıntısız çalışıyor.

tolgahan0010' Alıntı:
hocam bizim bilgisayar sınıfındaki swish ler de sıkıntı yok. fatih kurulumu olurken bilgisayar sınıfına 2 tane fazladan internet girişi koymuşlar. 1 tanesini direk modeme bağladım sıkıntısız çalışıyor.

Sıra size de gelecek Tolga Hocam :)

bende bt sınıfının switch'ini fatih projesi kapsamında bt sınıfına yapılan iki uç var (bu uçlar zaten mavi kablo ile kabine gidiyor), bu açllardan birine taktım, herhangi bir internet sıkıntısı şimdiye kadar olmadı. (Ayrıca kabine giden mavi kabloyu beyaz kabloların takılı olduğu switch'e bağladım)

scarkci' Alıntı:
bende bt sınıfının switch'ini fatih projesi kapsamında bt sınıfına yapılan iki uç var (bu uçlar zaten mavi kablo ile kabine gidiyor), bu açllardan birine taktım, herhangi bir internet sıkıntısı şimdiye kadar olmadı. (Ayrıca kabine giden mavi kabloyu beyaz kabloların takılı olduğu switch'e bağladım)

ben ve çalıştığım ildeki bütün fiber bağlantılı okullarda switch ler çalışmıyor, nasıl oluyor bu arkadaşların bağlantılarında sorun yok?

acer50' Alıntı:
scarkci' Alıntı:

ben ve çalıştığım ildeki bütün fiber bağlantılı okullarda switch ler çalışmıyor, nasıl oluyor bu arkadaşların bağlantılarında sorun yok?
valla hocam 2 bilgisayar sınıfı var yan yana 60 a yakın bilgisayarımız var toplamda. bir tanesin de bile sıkıntı yaşamadık. sizin il hangi il hocam

tolgahan0010 hocam sistem odasından BT sınıfına giden uçların ayrıca bildirilmesi gerekiyormuş. 444 7 555 i arayıp durumu bildirmeniz gerekiyor.Benim okulumda da aynı sorun vardı. Kesin kabul için gelenlere durumu söyledim. Bakanlığı aradı. Hocam sizil okulda BT yokmuş dedi. :eek: :eek: . Önceki gelen ekip BT sınıfı yok diye bildirmiş. Bakanlığa bildirdi. düzelteceklerini söyledi.

tolgahan0010' Alıntı:
acer50' Alıntı:
scarkci' Alıntı:

valla hocam 2 bilgisayar sınıfı var yan yana 60 a yakın bilgisayarımız var toplamda. bir tanesin de bile sıkıntı yaşamadık. sizin il hangi il hocam

Yalnız şimdi farkettim, bt sınıfında internetim var diyen arkadaşların okullarında fiber bağlantı yok sanırım henüz, sorun fiber bağlantısı olan okullarda oluyor

halince' Alıntı:
tolgahan0010 hocam sistem odasından BT sınıfına giden uçların ayrıca bildirilmesi gerekiyormuş. 444 7 555 i arayıp durumu bildirmeniz gerekiyor.Benim okulumda da aynı sorun vardı. Kesin kabul için gelenlere durumu söyledim. Bakanlığı aradı. Hocam sizil okulda BT yokmuş dedi. :eek: :eek: . Önceki gelen ekip BT sınıfı yok diye bildirmiş. Bakanlığa bildirdi. düzelteceklerini söyledi.

Hocam ben bu numarayı aradım. Bakanlığın BT Sınıfları ile ilgili alt yapı çalışmaları devam ediyor. Neticelenince okullara bilgi verilecek. O yüzden arıza kaydı oluşturamıyoruz dediler.

acer50' Alıntı:
tolgahan0010' Alıntı:
acer50' Alıntı:
scarkci' Alıntı:

Yalnız şimdi farkettim, bt sınıfında internetim var diyen arkadaşların okullarında fiber bağlantı yok sanırım henüz, sorun fiber bağlantısı olan okullarda oluyor

fiber bağlantı da var bt sınıfında internet de, şu bakanlığa bildirme olayını ben yapmadım ama benden önceki arkadaşlar yaptı mı bilmiyorum

hocam ağların hepsi bir biriyle iletişim halinde değil sanki modemden cat 5 ile Fatih için döşenen ağ yollarından herhangi birine bağladım interneti birçok yerde çalışmakla beraber çalışmayan yerler de var

Geri