Sistem odası

Kodla Büyü

pc.hocasi

Üye
Hocalarım merhaba. Okulda kullandığımız bir sunucumuz var fakat meraklı hocalarımız kurcalayıp bozuyorlar. Sistem odasına koymak istedim. Faz1 altyapı var. Kırmızı kabloların olduğu switche kablo takıp sunucuya bağlasam ve o portu arayıp açtırsam çalışır mı yoksa yanlış mı düşünüyorum? Bu sistem hakkında çok bilgili değilim.

tak çalışır hocam.
ama kırmızı kablolar akıllı tahta ağı; beyaz kablolar idare ağı.

192.168.0.1 - 192.168.0.20 aralığında da elle ip verirseniz kablosuz ağ'dan da kabloyla da erişirsiniz serverâ

tak çalışır hocam.

192.168.0.1 - 192.168.0.20 aralığında da elle ip verirseniz kablosuz ağ'dan da kabloyla da erişirsiniz serverâ
Herhangi boş bir porta taksam çalışır değil mi hocam? Arayıp açtırmama gerek kalmaz

eğer tek pc bağlayacaksanız gerek yok.
Hocam bugün denedim fakat şöyle bir sorun yaşadım. İdare switch'ine bağlayınca sorun yok fakat tahtaların kablosunun olduğu switch'e taktığımda internet yaklaşık 30 sn sonra gidiyor başka porta takıncada aynı sorun oluyor. Normal mi çözemedim

tak çalışır hocam.

Hocam kırmızı kabloların olduğu porta bağlayınca idare ip si alıyor. Beyaza takıyoruz tahta ipsi alıyor. Ama idarecilerin bilgisyarlarına ve tahtalara baktığımda hepsi doğru ip yi alıyor.

Geri