Sistem görüntüsünden geri yükleme sorunu çözüldü..

Kodla Büyü

Themis

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar elimde tahtanın bir image dosyası var.. Bazı tahtalara bu image ile sistemi kurdum tüm programlar ve içerikler içerisinde.. Yalnız bazı tahtalarda resimdeki uyarıyı veriyor.... Bu durumla karşılaşan arkadaşlar yardımcı olabilirler mii.

Ekli dosyalar

• 2013-05-14 16.39.18.jpg
    2013-05-14 16.39.18.jpg
    261.9 KB · Görüntüleme: 1,510
Re: Sistem görüntüsünden geri yükleme

bende win7 nin kendi imajı ile yaptım 36 tahta sorun olmadı
başka bir BTR öğretmenine verddim aynı imajı onun tahtalarda olmadı
sanırım 2 tip tahta var yanlış bilmiyorsam
ondan olabilir hocam
olmayan tahtalardan herhangi birinden imaj alıp diğerlerine denerseniz anlayabilirsiniz

eemree' Alıntı:
bende win7 nin kendi imajı ile yaptım 36 tahta sorun olmadı
başka bir BTR öğretmenine verddim aynı imajı onun tahtalarda olmadı
sanırım 2 tip tahta var yanlış bilmiyorsam
ondan olabilir hocam
olmayan tahtalardan herhangi birinden imaj alıp diğerlerine denerseniz anlayabilirsiniz

emree hocanın verdiği imaj benim tahtalarda aynı sizin fotograftaki hatayı verdi.(sadece bir tahtada çalıştı)

benim tahtalarda vestelin ilk imajları vardı(admin ve vestelli olanlar).o tahtalarda vestelin tek oturumlu son imajından(forumda da paylaşılan tek vestel oturumlu imaj) alınan sistem görüntüsünden geri yüklemede hatayı aldım.ama vestelin son imajı yüklü olan tahtada emree'den aldıım görüntü çalıştı.Artık rastlantı mı nedir bilemedim.ben de önce tüm tahtalara flashdiskten tek oturumlu son imajı yükledim.ardından kendi aldığım imajı yükledim.

karışık oldu sanırım özetle:iki oturumlu tahtaya tek oturumlu tahtadan alınan sistem görüntüsü kurulmadı.tümüne vestelin son imajını yükleyince tüm imajlar kuruldu.(çok saçma geliyor ama böyle çözüldü benim tahtalar)

grandmasterb hocam ilginiz için teşekkürler...

Bende (admin ve vestel) oturumlu olan bir tahta vardı elimdeki image ile ona kurdum... Diğer tahtalar tek oturumlu(vestel) idi.. O tahtaların da Admin oturumları devre dışı idi, onları etkinleştirdim ama image yemedi..

Siz şunu demek istiyorsunuz... Çift oturum olan tahtaların image nı al , tek otrumları tahtaları o image ile kur.. Daha sonra elimdeki image ile tekrar kur... Yanlış anlamadım değil mi sayın hocam...

yok demek istediğim sizin anladığınız değil.
öncelikli şunu söyliyeyim bence sistem görüntüsü konfigürasyon aynıysa hata vermeden kurulması gerekirdi.ama bana da garip geldi aynı hatayı ben de aldım.sadece bir tahtada kurabildim.benim durumum şuydu:
tüm tahtalarımda çift oturum vardı.kurmak istediğim imaj ise(yani emree hocamın aldığı imaj) vestelin tek oturumlu v4 imajının üstüne programların kurulduğu imajdı.ben çift oturumlu tahtalarıma bu tek oturumlu imajı kurmaya kalktığımda sizdeki hatayı aldım.tek bir tahtada almadım o tahtada vestel teknik servisin kurduğu tek oturumlu tahtamdı.onun üstüne o tek oturumlu imajı kurmaya kalktığımda oldu.
bana göre imaj alma işinde bu oturuma falan bakmadan imaj alınabilmeli.normal olan odur.benimki tamamen denk gelmiş de olabilir.

ama ben sizin yerinizde olsam:
1-http://www.bilgisayarbilisim.net/fatih-etkilesimli-tahta-f279/etkilesimli-tahta-imaj-dosyasi-usb-bellekten-yukleme-islemi-t107273.html
bu son imajı indirirdim.tüm tahtaları bu son imajla kurardım önce.(hepsi tek oturumlu ve netsupportprotect li hale gelmiş olacak,zaten netsupport olduğundan admine falan gerek yok)
2-sonra bir tahtaya gerekli programları ve içerikleri kurup,net support şifresini de değiştirirdim.artık herşeyi ile hazırl olan tahtanın imajını başlat-bakım-yedekleme ve geri yükleme kısmından sistem görüntüsünü haricidiske alırdım.

artık harici diskten kendi oluşturduğum imajla yükleme yapardım.umarım bu şekilde olur.

grandmasterb' Alıntı:
yok demek istediğim sizin anladığınız değil.
öncelikli şunu söyliyeyim bence sistem görüntüsü konfigürasyon aynıysa hata vermeden kurulması gerekirdi.ama bana da garip geldi aynı hatayı ben de aldım.sadece bir tahtada kurabildim.benim durumum şuydu:
tüm tahtalarımda çift oturum vardı.kurmak istediğim imaj ise(yani emree hocamın aldığı imaj) vestelin tek oturumlu v4 imajının üstüne programların kurulduğu imajdı.ben çift oturumlu tahtalarıma bu tek oturumlu imajı kurmaya kalktığımda sizdeki hatayı aldım.tek bir tahtada almadım o tahtada vestel teknik servisin kurduğu tek oturumlu tahtamdı.onun üstüne o tek oturumlu imajı kurmaya kalktığımda oldu.
bana göre imaj alma işinde bu oturuma falan bakmadan imaj alınabilmeli.normal olan odur.benimki tamamen denk gelmiş de olabilir.

ama ben sizin yerinizde olsam:
1-http://www.bilgisayarbilisim.net/fatih-etkilesimli-tahta-f279/etkilesimli-tahta-imaj-dosyasi-usb-bellekten-yukleme-islemi-t107273.html
bu son imajı indirirdim.tüm tahtaları bu son imajla kurardım önce.(hepsi tek oturumlu ve netsupportprotect li hale gelmiş olacak,zaten netsupport olduğundan admine falan gerek yok)
2-sonra bir tahtaya gerekli programları ve içerikleri kurup,net support şifresini de değiştirirdim.artık herşeyi ile hazırl olan tahtanın imajını başlat-bakım-yedekleme ve geri yükleme kısmından sistem görüntüsünü haricidiske alırdım.

artık harici diskten kendi oluşturduğum imajla yükleme yapardım.umarım bu şekilde olur.

Hocam teşekkür ederim... Ben tek oturum olan vestel tagtaların admin oturumu devre dışı idi... onu etkinleştirdim... Ama gene aynı hatayı aldım.. Bana göre oturumdan kaynaklamıyor sanırsam.... Elimde iki oturumlu image dosyası var..Ama bendeki tahtalar çoğu tek oturumlu... O zaman kendim tüm programları kurduktan sonra bir mage daha alacağım gibi gözüküyor.... Teşekkür ederim cevaplarınız için....

Arkadaşlar sorunu şöyle çözdüm.. Çift oturumlu olan etkileşimli tahtayı acronis ile image ni aldıktan sonra tek oturumlu tahtaya kurdum... Mükemmel bir şekilde sorunsuz kurdu.. (İmage in içinde bakanlığın istediği programlar ve içerikler var..) Toplam 60 GB lık bir image...

Themis' Alıntı:
Arkadaşlar sorunu şöyle çözdüm.. Çift oturumlu olan etkileşimli tahtayı acronis ile image ni aldıktan sonra tek oturumlu tahtaya kurdum... Mükemmel bir şekilde sorunsuz kurdu.. (İmage in içinde bakanlığın istediği programlar ve içerikler var..) Toplam 60 GB lık bir image...

Ve tahtanın görüntüsü...

Ekli dosyalar

• 2013-05-17-12.07.29.jpg
    2013-05-17-12.07.29.jpg
    457.8 KB · Görüntüleme: 1,370
Hocam aynı sorunla bende karşılaştım. Ama tahtaların yarısına kurdum yarısına kuramadım. Oturum olayıyla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Bt sınıfında ki tahtadan imaj alıp tüm tahtalara yüklemeye çalışıyorum bir kısmı ekranda ki hatayı veriyor bir kısmı kuruluyor hepsinde de admin ve vestel kullanıcılarıı mevcut sorunu çözmede acronis dışında neler yapabiliriz.

Sorunuzla birebir alakalı değil ancak aklıma takılan bir nokta var :

Bu imaj alma - atma noktasında windows lisansı nasıl oluyor?

Tüm tahtaların ürün numaraları aynı mı oluyor?

İmaj üzerinden kopyalama-kurulum yapmak windows etkinleştirmede sorun oluyor mu?

Themis' Alıntı:

hocam sorunu çözdüğünü yazmışsın ama sorunu çözememişsin... sadece başka bir yoldan yani başka bir yedekleme programı ile yapmayı öğrenmişsin...

bu sorunun bir çözümü var mı diye ben tekrar sorayım?

sistem onarım diski oluşturdum ve harici usb cd/dvd ile başlattım tahtayı... ondan sonra yedekten kurmaya izin verdi... bu hatanın başka bir çözümü herhalde yoktur.

arkadaşlar sorunun çözümü vestelin kendi imajı indirip yüklemeniz. başka türlü olmuyor. vestelin kendi sitesinden indirmeniz gerekiyor.

Geri