Sinovac aşısı?

Kodla Büyü
Ya anlamadığım bir şey var bu aşıyı üretenler o kadar bilim adamı sizin kadar zeki değil sanırım ama şu şartlarda herkes aşı olmak zorunda öyle bu virüs grip gibide değil 1 aydır kendimi daha toparlayamadım her gece terleme hala öksürük var bence insanların fikrinin değişmesi için bir cov id geçirmesi lazım o zaman adının ne kadar önemli olduğunu anlarlar ha suda var bilimde mutlaka yanılmalar olur o mantıkla gidersek trafigede çıkmamak lazım çünkü kaza geçirebiliriz yada futbol oynamayalım ayağımız kırılabilir uçağa binmeyelim uçak düşebilir öyle oluyor galiba

hocam ben aşı karşıtı değilim, ama aşıları sorguluyorum özellikle mRNA aşılarını. sorgulayamaz mıyız? bu aşıları bedavaya yapmıyorlar, gidin araştırın biontek firması geçen sene ne kadar kar etmiş (milyar dolar mı euro mı ne), önümüzdeki sene hiç kar etmeden versin aşıları, yaparlar mı, yapmazlar! İşin içinde para var. Ben aşı karşıtı değilim ama sizin gibiler tam bir aşı bağımlısı olmuş gibi sanki. Bu arada maske mesafe temizlik kurallarına sonuna kadar uyuyorum, okula her gün geldiğim halde bir bardak bile çay içmedim, kapıları peçete ile kapatıyorum, ben elimden geleni yaptığım halde eşimden virüsü kaptım. Sizin verdiğiniz trafik örneğinin benzeri oldu, eşimizden de mi çocuğumuzdan da mı uzak duralım yani?

Aşıların gerçekten işe yarayıp yaramadığını önümüzdeki sene aralık ayı gibi anlayacağız. umarım ve inşallah etkisi görülür. Bakın aşı karşıtı olmadığımın bir kanıtı daha. Umarım derdimiz anlamışsınızdır.

Sayın hocam hastalığı geçirmiş olmanız nedeni ile bu şekilde konuşuyorsunuz , ama ya 10 milyonda bir bu aşıyı önerdiğiniz insan olursa , bence bu kadar rahat insanlara birşey önermeyelim. Bu hastalıktan ölüm oranı kaç peki hocam bu kadar şişirmeye rağmen !

Corona olanlara verdikleri ilacı insanlar eleştirirken maalesef sizin gibi hastalığı geçirenler aynen böyle konuşmuştu , ne oldu sonra ! Bizzat bakan bey o ilacı geri çekti kullanımdan , peki kaç kişi kalp krizi geçirip öldü o arada bilinebilir mi , hayır çünkü otopsi yapılmadı , ölüm nedeni Corona !

Bu sebeple sayın bakanın bile mRNA aşılarının yan etkilerini bilmiyoruz , biz inaktif geleneksel aşı öneriyoruz dediği konuşmasını hatırlatır saygılarımı sunarım .

Takdir herkesin , ben olmayacağım aşı bu bilgi kirliliğinde gerek yok , olana da elbette saygım var

Hocam sözlerinizi ayakta alkışlıyorum. Şimdi biz böyle düşününce o kadar "zeki bilim adamı"nın sözlerini çöpe atmış oluyoruz, geri zekalıyız ya biz, bizim kafamız hiç basmıyor, manyağız biz manyak! Bu aşı firmaları hiç usulsüzlük yapmaz, aşılardan hiç kâr etmez, aşıları özellikle afrika ülkeleri gibi fakir ülkelere bedava verir, ya biz angutmuşuz angut! Bu kadar hayırsever insanların çabalarını göremiyormuşuz.

Yukarıdaki sözlerim içim hepinizden özür dilerim, elbette o bilim adamları kadar zeki değilim ama geri zekalı da değilim. Dünyadaki virüs tiyatrosunu görüyoruz çok şükür. Ama buna rağmen, virüs geçirmeme rağmen hala maske, mesafe ve temizliğe azami şekilde dikkat ediyorum. Şimdi bunları yazarken bil. labında maskesizdim, stajyer öğrenci geldi hemen maskemi taktım. Ben elimden geldiğince kurallara uyuyorum, uymayanlar kendisine baksın. Bazı devletler aşıları zorunlu yapmaya başladı, bizim devletimiz yaparsa en başta muhalefettekilerin karşı çıkması lazım. Araştırması bitmemiş (acil kullanım onayı bu yüzden alıyorlar) aşıları nasıl zorunlu yaparsınız diye.

Corona olanlara verdikleri ilacı insanlar eleştirirken maalesef sizin gibi hastalığı geçirenler aynen böyle konuşmuştu , ne oldu sonra ! Bizzat bakan bey o ilacı geri çekti kullanımdan , peki kaç kişi kalp krizi geçirip öldü o arada bilinebilir mi , hayır çünkü otopsi yapılmadı , ölüm nedeni Corona !
İşin püf noktası burası. O kadar insanı yanlış tedavi yüzünden öldürdüler otopsi de yaptırmadılar kesin sebebi belli olmasın diye. Tek bir olumlu şey var, bakan bey çoğu şeyi saklamıyor, satır aralarında bunu görüyorsunuz, anlayan anlıyor. Neyse kötü konuşacağım daha fazla yazarsam, o yüzden susuyorum.

tüm insanlığı ilgilendiren bir olaydan milyar dolarlarca kar edenler ürettikleri aşının formülünü herkesle paylaşmadan aşı falan olmayacağım. Nobele aday gösterilecek kadar Bilim insanı(!) ama ne hikmetse şirket kurmuş paraya para demiyor.

Merhabalar. Ben ve eşim de sınovac oldu. Eşime sıra daha önce gelmişti kendince araştırdı ve sınovac a karar verdi. Evet bıontech e göre antikor oluşumu daha az ve oluşum süresi daha uzun ama tercih meselesi bu. Bana sıra geldiğinde uzun süre düşündüm. Ama konuştugum sağlık çalışanları yakınlarım herkesi aşılayıp normal hayata dondurulmeye çalışıldığı artık büyük ihtimalle kapanmaların olmayacağını ve önümüzün de kış olması sebebiyle sıkıntı yaşabileceğimi bu sürecin ne kadsr süreceğini öngöremediklerini söyledi. Eylülde okulları açıp hadi gelin deseler kışın cam kapı açılmadan ders anlatmak zorunda kalacağız. Bunu göze alamadım.Açıkcası düşündükten sonra bıontech yeni bir teknoloji olması sebebiyle ben de sansımı sınovac dan yana kullandım. Ama bu zamana kadar olmayanları turkovac yani bizim aşımızı beklemelerini tavsiye ederim. En azından çalışmalar tamamlanıp vurulmaya başlanacak diye biliyorum.

Umarım yan etkileri önümüzdeki yıllarda korktugumuz gibi olmaz ve bir an önce bu virüsten kurtulup eski hayatımıza döneriz.

Adamlar çok bilmiş biontech olmadık sinovac olduk diye gerizekalı vb. yaftalar yapıştırıyorlar. Biz sana niye oldun diyormuyuz? Sende olmayan ya da sinovac tercih edenlere saygı duyacaksın. Sanane aşı olmuyorsa. Bu bir tercihdir.

Adamlar çok bilmiş biontech olmadık sinovac olduk diye gerizekalı vb. yaftalar yapıştırıyorlar. Biz sana niye oldun diyormuyuz? Sende olmayan ya da sinovac tercih edenlere saygı duyacaksın. Sanane aşı olmuyorsa. Bu bir tercihdir.

Hocam tabiki tercih meselesidir. Şimdi buraya cevap yazan birisi olarak kötü hissettim kendimi. Kesinlikle ben insanlara niye olsun ya da olmadın ya da niye sınovac ya da bıontech diye sorgulamadım yazdıgımdan öyle bişey çıkıyorsa kusura bakmayın. Ben eşime bile karışmadım. Aynı şekilde o da bana. Bu bir tercih meselesidir dediğiniz gibi.

Screenshot_2021-06-27-12-44-35-441_com.twitter.android.jpg

şimdi kızamık hastalıgı belirtilerini biliyorum mesela.kırmızı lekeler çıkıyor.Tatlı şeyler yiyemiyordum.
kendi kendime atlatmıştım hastalığı.Bazıları bu hastalığa yakalanmamak için güvenirliliği kanıtlanmış
kızamık aşısı kullanıyorlar.Ispatlanmış yani.Bu corona belirtileri belli olmayan ne olduğu belli olmayan
aşısı belli olmayan,hayali bir hastalık.Coronasın dedikleri sapa sağlam.Adam koşuyor zıplıyor falan.
Corona değilsin dedikleri sabahına ölen(kalp krizi,yaşlılıktan dolayı bünyenin zayıf düşmesi) bir durumda
aşısı ne oldugu belli olmayan bir aşıyı niye olalım.Adamlar diyor ki aşı ol etki etmese bile sen aşı olacaksın
diyor.Bildiğiniz fasistlik.Ben sana koyun ol diyorsam olacaksın diyor.nabzı ölcüyorlar.İnsanlığı kontrol
altına alıp insanları görünmeyen kafeslere tıkayacaklar."Seçilmiş" diye bir film vardı aynen öyle.Yaptıkları
aşı insanların duygularını yitirmelerine neden oluyordu.insanları kontrol edecekler.

şimdi kızamık hastalıgı belirtilerini biliyorum mesela.kırmızı lekeler çıkıyor.Tatlı şeyler yiyemiyordum.
kendi kendime atlatmıştım hastalığı.Bazıları bu hastalığa yakalanmamak için güvenirliliği kanıtlanmış
kızamık aşısı kullanıyorlar.Ispatlanmış yani.Bu corona belirtileri belli olmayan ne olduğu belli olmayan
aşısı belli olmayan,hayali bir hastalık.Coronasın dedikleri sapa sağlam.Adam koşuyor zıplıyor falan.
Corona değilsin dedikleri sabahına ölen(kalp krizi,yaşlılıktan dolayı bünyenin zayıf düşmesi) bir durumda
aşısı ne oldugu belli olmayan bir aşıyı niye olalım.Adamlar diyor ki aşı ol etki etmese bile sen aşı olacaksın
diyor.Bildiğiniz fasistlik.Ben sana koyun ol diyorsam olacaksın diyor.nabzı ölcüyorlar.İnsanlığı kontrol
altına alıp insanları görünmeyen kafeslere tıkayacaklar."Seçilmiş" diye bir film vardı aynen öyle.Yaptıkları
aşı insanların duygularını yitirmelerine neden oluyordu.insanları kontrol edecekler.
hocam sen ne yaptın, şimdi sizi aşı karşıtı ilan edecekler, en başta her şeye karşı çıkan muhaliflerin bu aşılara soru işaretlerini yönlendirmesi gerekiyorken bakıyoruz onlarda tık yok.
şimdi tekrar diyecekler covid geçir de gör öyle yazması kolay, evet geçirdim, 2 gün iyi değildim, onun dışında normaldim, moralim bozuktu, ama şubat 2020'de daha resmi olarak covid Türkiye'ye gelmeden önce ağır bir grip geçirdim, yine ayaktaydım ama yüzüm bembeyaz halim hiç yoktu, okula zor gitmiştim, hatta aile hekimine gidince doktor durumu görünce isterseniz 2 gün rapor yazalım demişti, ben raporu istememiştim. test yapılsaydı o zamanlar covid çıkma ihtimalim belki de yüksekti, bilemiyorum.

aşı karşıtı değilim, yakınlarıma mrna aşılarından uzak durun diyorum, sözümü dikkate alan alır, almayan kendi bilir. maske mesafe ve temizliğe her zaman dikkat edin. evinizdekiler de dikkat etsin, siz etseniz bile evden birisi dikkat etmeyince, ufak bir ihmal bile evdekilere bulaştırıyor bu illeti. bizzat yaşadım bunu.

pazardan, marketten aldığı örneğin bir meyveyi bile sorgulayan vatandaş aşı olurken niye sorgulamıyor merak ediyorum. Tek nedeni kapanmalar, kısıtlamalar vs bunlardan bıkmak değildir herhalde.

Bende hastalık gecirdim ve bunun normal olduğunu düşünüyorum.hastalık vardır hastalık bitmez.fakat Corona ile gariban insanlar eve tıkandı.bazıları ise Elele kol kola dolaştı eğlendi.şimdi en ufak hastalıkta insanların direnci düştü.açlıktan öldü.dişi apseli oldugu halde dişciye gidemedi o apse böbreği kalbine organlarına zarar verdi.insanlar Corona dan degil de Corona kısıtlamalarının etkilerini yaşayıyor.çok büyük sıkıntılar bizi bekliyor.gecen Kasım'da BTC 90binlerde iken 500 bine dayandı bir ara.para öyle yer değiştiriyor ki haram her yerde.insanlar hastaneye gitmek istemiyor.coronasın diyip karantinaya alacaklar korkusu var.adam muayeneye gitmesi gerek gitmiyor .saglık sorunları o kadar artacak ki ölümler artacak.saglık bakanı hipokrat yeminine veya lokman hekim felsefesine ihanet ediyor.Allah herkesten hesap soracak.valla isterse linc etsinler.korkmuyorum kimseden.munafıklardan korkmam.Allah Allah diyip hakkı bilmeyenlerden korkmam.Onları Allah'a havale ediyorum.

yazdıklarınıza diyecek bişeyim yok. herkesin kendi tercihidir hocam. ama merak ettğim bir konu var. hocam kızamığın tatlı şeylerle nasıl bir etkisi var anlamadım. bahsettiğiniz hastalığın kızamık oldugundan emin misiniz?

Gerçekten herkes kararsız bir yandan yan etkisi ağır olduğu ama etkisinin yüksek olduğu söylenen biontech diğer yandan eski tip aşı olan yan etkisi az etkinliği de az olan sinovac aşısı seç seçebilirsen.Aşı olacağız ama hangisi ben sinovac olacağım galiba en azından hiç olmamaktan iyidir ama diğer yandan delta varyantı aklımda deli sorular

Hocam aklınızda niye deli sorular olsun ki 1.2. dozu sinivac 4er hafta ara ile 3.4. dozu biontech olun nasıl olsa yakında duple yapacaklar.;)

Çin 2021 yılına girerken onbinlerce kişinin katıldığı sokak konserleri vermişti, üstelik halkının yüzde 2'sini aşılamışken.Neden?
İnsanlık bu Neden sorusunun cevabını düşünüp bulunca corona bitecek.

Sayın hocam hastalığı geçirmiş olmanız nedeni ile bu şekilde konuşuyorsunuz , ama ya 10 milyonda bir bu aşıyı önerdiğiniz insan olursa , bence bu kadar rahat insanlara birşey önermeyelim. Bu hastalıktan ölüm oranı kaç peki hocam bu kadar şişirmeye rağmen !

Bu sebeple sayın bakanın bile mRNA aşılarının yan etkilerini bilmiyoruz , biz inaktif geleneksel aşı öneriyoruz dediği konuşmasını hatırlatır saygılarımı sunarım .

Takdir herkesin , ben olmayacağım aşı bu bilgi kirliliğinde gerek yok , olana da elbette saygım var
Hocam emin ol ben o ilacı içmesem yoğun bakımlık olurdum açıkçası insan o anda yan etkisi ile falan ilgilenmiyor ha hasta olmayıp sağlam olsaydım derdim ki ilacı içmeyin ama iade denize düşen yılana sarılır su şu an için başka çaremiz yok gibi

hocam ben aşı karşıtı değilim, ama aşıları sorguluyorum özellikle mRNA aşılarını. sorgulayamaz mıyız? bu aşıları bedavaya yapmıyorlar, gidin araştırın biontek firması geçen sene ne kadar kar etmiş (milyar dolar mı euro mı ne), önümüzdeki sene hiç kar etmeden versin aşıları, yaparlar mı, yapmazlar! İşin içinde para var. Ben aşı karşıtı değilim ama sizin gibiler tam bir aşı bağımlısı olmuş gibi sanki. Bu arada maske mesafe temizlik kurallarına sonuna kadar uyuyorum, okula her gün geldiğim halde bir bardak bile çay içmedim, kapıları peçete ile kapatıyorum, ben elimden geleni yaptığım halde eşimden virüsü kaptım. Sizin verdiğiniz trafik örneğinin benzeri oldu, eşimizden de mi çocuğumuzdan da mı uzak duralım yani?

Aşıların gerçekten işe yarayıp yaramadığını önümüzdeki sene aralık ayı gibi anlayacağız. umarım ve inşallah etkisi görülür. Bakın aşı karşıtı olmadığımın bir kanıtı daha. Umarım derdimiz anlamışsınızdır.
Bakın bende cov id olmadan önce aşı karşıtıydım vurdurma niyetim yoktu ama denize dusen yilana sarilir hesabi saglamken vurdurmam diyorsunuz ama bir hasta olunca ulan keske vurdursaydim diyorsunuz bende agir gecti bu illet ama sunuda bilmek lazim asi olmazsaniz eninde sonunda bu hastaligi gecirecez ben bide surekli maske takan biriyim bide o parasal işlere bende karşıyım tüm ülkelere ücretsiz verilmesi lazım zaten dünyayı kapitalist sistem esir almış durumda sadece aşıda değil yediğimiz içtiğimiz giydiğimiz herşey kapitalizme hizmet ediyor yapacak bişey yok su şu an için çözüm aşı olmamak değil

Bakın bende cov id olmadan önce aşı karşıtıydım vurdurma niyetim yoktu ama denize dusen yilana sarilir hesabi saglamken vurdurmam diyorsunuz ama bir hasta olunca ulan keske vurdursaydim diyorsunuz bende agir gecti bu illet ama sunuda bilmek lazim asi olmazsaniz eninde sonunda bu hastaligi gecirecez ben bide surekli maske takan biriyim bide o parasal işlere bende karşıyım tüm ülkelere ücretsiz verilmesi lazım zaten dünyayı kapitalist sistem esir almış durumda sadece aşıda değil yediğimiz içtiğimiz giydiğimiz herşey kapitalizme hizmet ediyor yapacak bişey yok su şu an için çözüm aşı olmamak değil
hocam ben aşı karşıtı değilim, büyük ihtimalle eylül gibi sinavoc ya da benzeri bir aşıyı olacağım, ama mrna gibi aşıların yan etkilerinin ne olacağı belli değil, bir aşıdan imza almıyorlar diğerinden alıyorlar bu bile bazı şeyleri sorgulamak için yeterli değil mi? dediğiniz gibi ben de okulda dikkat ettim, çay bile içmedim bir yıldır okulda, kendi suyumu aldım içtim, ama eşimden kaptım, dediğiniz gibi bu illeti herkes eninde sonunda kapacak, ben diyorum ki bu illet grip gibi, grip olup ölenler yok muydu vardı, bakanlık açıklıyor, bu sene grip olmadı çünkü covid onun yerine geçti, baskın çıktı. bakın şimdi virüs geçirenlere 6 ay sonra olacak aşıyı 3 aya indirdiler, biontech 2. dozu virüs geçirenlere iptal ettiler. ocak 2022'de aşıların etkisinin olmadığı görülürse bunu da aşı olmayanlara bağlayacaklar ve şimdiden böyle haberler yapılmaya başladı bile. Büyük bir oyunun içindeyiz, çoğumuz farkında bunun ama dile getirmek istenmiyor. Niye?

yazdığımı hakikaten silmişler ya :) , şaka yapmıştım ben halbuki. Hakikati konuşamadıktan sonra ne anlamı var buranın ki.

Son düzenleme:
Geri