Sınıf Öğretmeni BT Öğretmeni Olmuş!..

Kodla Büyü

gokhan_helvaci

Aktif Üye
"Herkes bilgisayarı biliyor!.." dediklerinde "Yapmayın, o kadar da değil..." derdim. Hakikaten de öyleymiş. Sınıf öğretmeni bir arkadaşımız BT öğretmeni olmuş. Şaşırdım kaldım. :eek:

rusensahin' Alıntı:
okulunda norm fazlası ise ve belgesi var ise maalesef olabiliyorlar... :-1:

o ondan bahsetmiyor sanırım ...meslek lisesine alan dışı atanan sınıf öğretmeninden bahsediyor...

ne diyelim ....

Niye bu kadar şaşırdınız ki hocam, adamlar liselere Matematik, Edebiyat, Tarih, Coğrafya vb. öğretmeni bile oldular. Bir BT öğretmeni olmaları mı bu kadar şaşırtıcı, onların gözünde zaten herkes bilgisayar kullanmayı biliyorken.

KöfteHoRr' Alıntı:
Niye bu kadar şaşırdınız ki hocam, adamlar liselere Matematik, Edebiyat, Tarih, Coğrafya vb. öğretmeni bile oldular. Bir BT öğretmeni olmaları mı bu kadar şaşırtıcı, onların gözünde zaten herkes bilgisayar kullanmayı biliyorken.
Sayın hocam yan alanı BT olan bölüm var mı üniversitelerde? Asıl şaşırdığım bu.

2000'den önce vardı. Şu anda geçen gün arkadaşın biri kendi üniversitesinde hâlâ olduğunu söylüyordu burda.

işin daha komik tarafı böte mezunları meslek liselerini tercih edemezken bu adamlar tercih edebildi..
mebi :alkis:

Arkadaşlar manisada tanıdığım bir sınıf öğretmeni arkadaş vardı. Branş değişikliği ile meslek lisesine geçmek istedi geri çevirmişler olmaz diye. bu arkadaşlar nasıl oluyor da geçebiliyorlar .uyuyorlar mı bunları onaylayanlar. :verymad: .. Nasıl olur anlamıyorum böte mezunu arkadaşlar dururken yada ilköğretim onca tef mezunu varken. Düzenleri yerin dibine batsın.BT öğretmeni olan arkadaşta Balıkesir Eğitim mezunumu acaba

artık şuna inanıyorum ;
bazı illerde sınıf öğretmenleri alan değişikliğinde ekranda ne gördülerse geçebiliyoruz diye düşündüler ve istedikleri yere seçtiler atandılar...İlçe memler il memler sıkıntı çıkarmadı ,gözden kaçırdı yada uğraşmak istemedi.

çift anadal ve yan dal vardı benim bildiğim üniversitelerde.Bizim sınıfta ingilizce öğretmenliğinde yan dal yapanlar 2 arkadaş vardı.onlar ikinci öğretim ingilizce öğretmenleri ile nerdeyse tüm dersleri alırlardı(almadıkları da işte formasyon dersleri).yani çift anadal yapar gibi okudular.Bu arada bu adamlardan biri alan değişikliğine başvurduğunda mırın kırın etmişler.sonra ne yaptı bilmiyorum.Allah bilir bir de yapmamışlardır bu adamın alan değişikliğini.

hadi bu teknik liseye atanan arkadaşlar yan dal yaptılar desek bilgisayar öğretmenliğinde (ihtimal vermiyorum da)) bu sefer şu saçmalık ortaya çıkıyor;yan dalı bilişim teknolojileri olan adam meslek lisesine atanıyor,BOTE mezunu adam atanamıyor.Nerden tutsan elinde kalıyor.

arkadaşlar gözden kaçma diye birşey olması mümkün değil. alan değişikliğinde bakanlı topu tamamen alt yöneticileri attı. yani usülsüz bir değişiklikte okul müdürü, ilçe mem ve il mem tamamen sorumluluk altındaydı.. ben ilçede görevliyim. onaylarıda ben verdim. şahsen diğer alanları ilçe olarak onaylamadan önce tek tek tüm öğretmenleri yanıma çağırdım ve gerekli evrakları ibraz etmelerini istedim. ve evraklarınında fotokopisini aldım.
fakat bir öğretmende bizde hata etmişiz. okul öncesi öğretmeni çocuk gelişimi öğretmeni olmak istedi, ttk 80 nolu kararında yapabilr yazıyordu buna güvenerekten onayladık. atamasıda oldu fakat gecen günlerde ataması iptal oldu. kararszlık ortaya cıktığını ve kesin karar verilene kadar eski görevine devam etmesine karar verdiler.
demem o ki. sınıfcıların bilgiisayar öğretmeni olması usülsüzlük ve yanlış yapılan iş değil, mebin onlara verdiği hak.
yani bizlere yapılan bir adaletsizlik..

allah gani gani belasını versin bize bu hakkı tanımayanlara. biz bekliyoruz. dahası olamayacaksınız dediler beklemiyoruz artık bile..

arkadaşlar yanlış anlamayın. Belki böte okumuş olsam diyeceğim yanlış tercih yaptım. Bir miktarda olsa kendimi avutacağım. TEF mezunuyum afedersiniz bi tarafımı yırtıyorum meslek lisesine geçmek için. Hatayı daha üniversiteye girişte yaptık ya.. Bu iş böyle olmadı ve olamayacak. ne Öğrenci seçmesini becerebiliyoruz nede öğretmen. Adam gibi öğretmen seçin. Böte okuyan arkadaşımda meslek lisesine gidebilsin. Yapamayan tef mezunuda olsa almayın. Tuttular ne yaptılar hiç alakası olmayan insanları meslek öğretmeni yaptılar.

Geri