Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Sınıf içi uygulamaya giren oldu mu?

Konu, 'BT Sınıfı | Teknik Konular, Sorunlar ve Çözümler' kısmında yesimk06 tarafından paylaşıldı.

1. yesimk06

yesimk06 Süper Üye Süper Üye

Planlamayı yaptım. Önümüzdeki haftadan itibaren derslere girmeye başlıyorum.
    Etkileşimli tahtalar var internet yok.
    Derse girdiğinizde ne yapıyorsunuz?
    Tahtayı nete bağlayıp eba ders üzerinden birkaç şey gösterebilirim diyorum. Fakat öğrencilerin gözü önünde öğretmenin öğretmene bir şeyler göstermesi ne kadar hoş olur bilemedim? Ne yapmalı Nasıl davranmalı?

2. mebbis

mebbis Seçkin Üye Seçkin Üye

Tabikide saçma olur. Dediğiniz. Amaç göstermek değil. Kullanırken sorunla karşılarışrsa yardımcı olmak bence. Zatençöncesinde et kullanım kurslarında gösterilmekte dediğiniz

3. suhabe

suhabe Aktif Üye

Bence öğretmenle derse girmeden önce planlama yapılmalı konu ne eba da neler var o derste hangi video veya etkinlik kullanılacak vs.

4. selamic12

selamic12 Site Gezgini

Aslında Etkileşimli sınıf yönetimini tüm öğretmenlerin almış olması gerekiyor. Hiç kimse başvurmuyor onu aktarmasıda maalesef bize düşüyor Öncelikle Eba ders ve vsınıf uygulması öğretmenlere anlatılacak sonra öğretmenlerden eba derste bir konu belirleyip onu derste tablet ile uygulamalı işlenmesi sağlanacak biz orada rehberlik yapacağız teknik sorunları çözeceğiz. Benim anladığım bu

5. zilal

zilal Süper Üye Süper Üye

ben de merak ediyorum. biz de de internet yok henüz,tablet zaten yok

6. baynadir

baynadir Seçkin Üye Seçkin Üye

net yok, tablet yok. ben neden kendi internetimi paylaşayım ki? ne zaman alt yapı tamamlanır o zaman bizde bu işi uygulamaya koyarız. şu durumda derse girip neyin notunu alacağız???

7. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

sistemi komple d enedim.... boşuna planlama yapmayın tahtaya görüntü aktarılamıyor şuan

öğrenci tabletlerinde de de kod sorunu var

sistemde hala sorun var yani

8. ebfo45

ebfo45 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Yanlış bilmiyorsam, ağ ve elektrik alt yapısı tamamen bitmeden akıllı tahtalar teslim alınmamış oluyor. Çoğu okul idaresi tahtaları açmayın diyor. O zaman yapacağınız bir şey yok şu an için.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal