Sınavda ilçedeki en yüksek puanı alıpda göreve başlamamak?

Kodla Büyü

dizzy

Aktif Üye
Merhaba şöyle bir sorum olacak..
Sınava girmek isitoyurm..Fakat (yüksek puan alirsam) eğer mümkün olursa hemen göreve başlamak istemiyorum..Böyle birşey mümkün mü?

Gelecek amaçlı bu sinava girmek istiyorum...İlerde bilg. dersi kalkar malkar vs. ya da tayinde gittiğim yerde bilg ders saati az olur vs...2-3 yıl sonra atiyorum o ilçede başvururum..

Bunu yapabilir miyim?

Bildiğim kadarıyla yapamazsın, çünkü ben 2006 da açılan sınava Bilecik ilinde görev yaparken girdim ve il sıralaması bazında 3. oldum. Fakat aynı yıl rotasyon nedeniyle Kırıkkaleye tayinim çıktı. Orada yaptığım başvurular kabul edilmedi, çünkü sınava girdiğimde Bilecik ilindeydim. Senin dediğin ancak formatörlük kadrosu açılırsa olur diye düşünüyorum. Yani bir defa formatörlük kadrosunu aldığında nereye gidersen git kadronla beraber gidersin.

İllerin formatör kontenjanları var, kontenjanlar dolarsa bahsettiğin şey de olmayabilir.

kontejyanları ben de biliyorum..
soruyu yanlış anladın heralde..
en yüksek puanı aldım diyelim.. Ama bu yıl görev almak istemiyorum bu mümkünmü diye soruyorum?

Hocam okul formatörlüğü gibi eğitici formatörlüklerde onay alınarak yapılıyor. Onay alınmasını istemeyebilirsin. Yalnız 2-3 yıl sonra o sınav sonucuyla tekrar başvurabilir misin bilmem. Sonra siz karar verinceye kadar muhakkak birileri o işi yapacak ve işi öğrenmiş biri varken sizi görev için düşünürler mi o da ayrı konu. Bu arada bi arkadaşım başka bir ilde sınava girmişti.Aynı yıl Tayini çıktığı ilde sene başında durumunu anlatınca bakanlıktan onay alınarak göreve başlamış.

1, de olsan görev istemeyince bir daha görev alamazsınız.

Arkadaşım, Diyelim sınavda birinci oldun, görev yaptığın ilde iki boş ebitefo kontenjanı var. Temmuz da sanar sorarlar görev almak istiyor musun? Hayır dediğinde ikinci olan kişiye teklif edilir. Bu böyle devam eder gider. Fakat sen ocak 2009 da görev almak istiyorsun. Bu durumda boş kontejan yoksa boşalana kadar görev alamazsın. Tabi bu arada ikinci bir sınav yapılıp 1.liği kaptırmazsan. Başarılar...

nemesis055' Alıntı:
Arkadaşım, Diyelim sınavda birinci oldun, görev yaptığın ilde iki boş ebitefo kontenjanı var. Temmuz da sanar sorarlar görev almak istiyor musun? Hayır dediğinde ikinci olan kişiye teklif edilir. Bu böyle devam eder gider. Fakat sen ocak 2009 da görev almak istiyorsun. Bu durumda boş kontejan yoksa boşalana kadar görev alamazsın. Tabi bu arada ikinci bir sınav yapılıp 1.liği kaptırmazsan. Başarılar...

2006------>1. sınav
2008------>2.sınav düz mantıkla gidersek
2010------> 3. sınav olacak
Buradan çıkan sonuç 2010 a kadar koltuğu kapmaya çalış.... :D

yav madem başvurmayacan niye giriyon hava atacaksanız bu yanlış bi yol sonra karizmayıda çizdirmeyin bizim gibi :))

badboys' Alıntı:
yav madem başvurmayacan niye giriyon hava atacaksanız bu yanlış bi yol sonra karizmayıda çizdirmeyin bizim gibi :))

böyle bir niyetim yok..Neden olsun ki?
Bu sınavın bir daha olup olmayacağını bile bilmiyoruz..Belki de olmayacak..
Bu benim görüşüm

benimde düşüncem aynı
bende ile geçmek yani ebitefo olmak istemiyorum
sınava sadece ne var ne yok? kaçıncı olabiliyorum diye giricem!
1. olursak ta zorla bi yere almazlar heralde :)

Eğitici Formatörlük

Arkadaşlar ben bir eml de çalışan Bilgisayar Öğretmeniyim.
Eğitici formatörlük sınavına girmek fakat şu an görevlendirilmek istemiyorum.
İlerisi için girmek istiyorum.
Acaba böyle bir şey varmı sınava girince Eğitici formatörlüğe de başvurmuş mu oluyorum yoksa sınav sonucuna göre ister başvurabilir istersemde başvurmazmıyım?

Geri