++SINAV BİTTİ

Kodla Büyü
XYZ'de çalışan vatandaş işten kovulmuş niçin????
A) Bilgisayarı çökerttiği için
B) Yasak sitelere girdiği için
C) Patrone "ben artık ünlü biriyim bu güne bu gün bir sınav kahramanıyım artık kendi formatını kendin at" türünden sözler söyleyip havalara girdiği için
D) Milli Eğitim Bakanlığında Eğitici formatör olarak göreve başladığı için

albostani' Alıntı:
XYZ'de çalışan vatandaş işten kovulmuş niçin????
A) Bilgisayarı çökerttiği için
B) Yasak sitelere girdiği için
C) Patrone "ben artık ünlü biriyim bu güne bu gün bir sınav kahramanıyım artık kendi formatını kendin at" türünden sözler söyleyip havalara girdiği için
D) Milli Eğitim Bakanlığında Eğitici formatör olarak göreve başladığı için
:+1:

Selam Arkadaşlar bende Konyada girdim sınava o kadar cok donanım,ofis çalışmama ragmen gele gele cok az donanım sorusu geldi.gerisi zaten herkesin Yuhhh!! dediği sorulardı.. Eğer milli eğitim kendine eğitici farmatör arıyorsa neden hiç temel bilgisayar bilgisi,ofis(word,excel,p.point vb.) sorular çıkmadı anlamış değilim. sordukları sorular teknisyen,mühendis alımı için olabilirdi.. hala ne şekil soru soracaklarını öğrenemediler? ben merak edşyorum suan eğitim teknolojileri genel müdürlüğünde bu sorulara cevap veren kaç kişi çıkar???
2006 dakı sorular bu soruların yanında cok ama cok basitti.sınavdan cıktıkdan sonra okul bahçesindeki herkesşin agzından cıkan tek bir sözcük vardı. "allah kahretsin sorulara bak."

herkese geçmiş olsun dileyerek, bir daki XYZ çalısan adamın hikayesinde görüşmek üzere:)))

mustafa_ogr' Alıntı:
Peki şimdiki süreç ne olacak acaba?

İl M.E.müdürlükleri kendi ihtiyaçları kadar alım mı yapacaklar? Veya Türkiye genelinde bir başarı sırası oluşturulup formatörler diğer illere de görevlendirilecek mi? Eğer herkes kendi ilinde kalacaksa ilden ile avantaj farkı olacaktır.
Görevlendirmeler duyuru ile ve gönüllülük esasına göre mi olacak? Yoksa başarı sırasına göre emir ile mi görevlendirme yapılacak?

Bu konuda bilgisi olan var mı?

Şöyle bir sorulara ve cevaplara baktım... Boşa gitti param diyebilirim. İlk etapta yaptıklarımı kontrol ederken çelişkiye düşüp değiştirdim... Ne kadar değiştirdiğim varsa yanlış olmuş... Hele eğitim soruları.... okumadım bile...

MUSTAFA HOCAM SINAV KILAVUZU İLE BİRLİKTE İLÇE KONTENJANLARDA YAYINLANMIŞTI. İLÇE KONTENJANLARI TOPLAM İL KONTENJANINI BELİRLİYOR. SANIRIM İLÇEDEN KAÇ KİŞİ KATILIRSA KATILSIN EN YÜKSEK PUANI ALANLARDAN KONTENJAN SAYISI KADAR BAŞVURU KABUL EDİLECEK. SAYILAR 1, 2 YADA 3 KİŞİ

Ekli dosyalar

• 2008 EBITEFO duzeltilmis egitici kontenjan.zip
    99.3 KB · Görüntüleme: 89
@utku hocam teşekkür ederim.

Peki görevlendirme için diğer ilçe veya illere başvuruda bulunabiliyor muyuz?

AÇIK KONTENJANLAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. ÇÜNKÜ O İLÇEDE AYNI GÖREVİ YAPAN 10 LARCA BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ VAR. 2 , 3 KİŞİ (BÜYÜK İLÇELERDE 5-6 KİŞİ) İLAVADİR BENCE......

arkadaslar bu sınavın gecerliliği ne acaba.. anlam veremiyorum.. sınavda genel olarak orta zorlukta sorular vardı...

mİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİCİ FORMATÖR YERİNE TAMİRCİ ALACAKMIŞ GİBİ SINAV SORULARI HAZIRLAMIŞ. TEBRİKLER

Rs 232 bağlantısının şeklini sormuşlardı. Cavap A şıkkı.

Kırmızı X işareti olan "donanım devreden çıkarılmış" şıkkı hatırlamıyorum.

5 mblık dosya "40" saniyede iner.

Giriş aygıtı "Klavye":D:D:D

Şekli verilen "Yıldız Topoloji".

Açılışta sistem hoperlörü sesi "CPU ve RAM"

Donanım bilgilerinin işletim sistemine aktaran "ROM" bellek.

Ram türünün kaç pin olduğunu soran soru "168".

Hatırladıklarım bunlar...

1-sata kablosunn resmini vermişleer ne olduğunu sormuşladı
2-rs 232 nin resminin hngisi olduğunu sormyşlrdı
3- misafir kullanıcı neyi değiştiremez diye bi soru vardı (program ekleyip kaldırmaz)
4-ucu açık olan işletim sistemi hangisidir diye bi soru (linux)
aklına gelen vrsa yazsın

comptia ingilizce e booktaki sorların benzerleri ayrıca cisco dan da sorular vardı.eğitim soruları okunup çözülebilecek nitelikteydi. çalışan herkes bu sınavı gecebilirdi..:) soru çeşitlerine baktıgımız da milli eğitim kesinlikle amelelik yapacak bilgisayarcı istiyor:D
b ve c sınıfı ip soruları vardı. b sınıfı=255.255.0.0 c sınıfı da 190lı bişey çıkıyordu sanırım. a şıkkıydı.
fiziksel adresler llc ve mac oldugundan DATA LINK katmanında tanımlı olacaklardı.

ayrıca bir floopy bağlantı resmi vardı oda berg olacak..
ayrıca cd-rom enerji bağlantısı molex...
ayrıca 802.11 g 54Mbps
ayrıca802.11a 5mhz
vs..

usb 1.1 hızıyla ilgili bir soru vardı
cevap 12 Mbps

usb 2.0 hızıyla ilgili bir soru vardı
cevap 480 Mbps

Hangisinin hızıı en yüksektir diye bir soru vardı
cevap RAM

Geri