Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

ŞİİR DİNLETİSİ İÇİN...

Konu, 'Her Telden' kısmında bbbbb tarafından paylaşıldı.


 1. bbbbb

  bbbbb Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2009
  Mesajlar:
  524
  Beğeni:
  0
  Arkadaşlar şimdi söylediler şiir dinletisi için fon müziği, slayt falan hazırlanacakmış..daha önce böyle bişey yapan var mı?? nasıl bişey yapabiliriz..fikirlerinizi bekliyorum...
   
 2. mosar

  mosar Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2011
  Mesajlar:
  331
  Beğeni:
  46
  ben yaptım hocam bir kaç kez. Sana kalmış ben birinde istenme tarzını beğenmedim türkçe öğretmeni arkadaşın hatırına sadece o şiiirin konusuna benzeyen bir kaç resim buldum pp de sırayla geçti. Bilgisayarın başında olan vatandaş ta hangi okul çıktıysa o okulun slaytını açtı, bitince kapatıp diğerini açtı. İşin açıkçası güzel olmadı. Başka bir programda arkadaşlarım yapıyordu sorumlu müdür de çok kibar bir insandı(hem kibar bir dille konuşuyor, eleştirecekse güzelce olumlu eleştiriyordu, hocam şunu şöyle yapsak falan diye, güzel olunca da teşekkür etmesini biliyordu.) o dinleti için filmlerden sahneler keserek her şiir için klip gibi sunun hazırlamıştım, harika olmuştu. Ben hiç görünmedim sahnenin arkasında sesi ve bilgisayarı yönettim, türkçe öğretmeni arkadaşlar izlediler, protokolle beraber. il milli eğitim müdür yrd. cısı vardı programda. Müdür bey ile arkadaşlar sağolsunlar asıl emek o arkadaşın falan demişler, milli eğitim mdr. yrd. yanıma kadar geldi teşekkür etti. Hiç olmazsa emeğime değmişti. :)
   
 3. hulya08

  hulya08 Aktif Üye

  Kayıt:
  11 Ocak 2008
  Mesajlar:
  246
  Beğeni:
  0
  Ben de yapmıştım hocam birkaç kez . Her şiirin sözlerini yazarak klipler ve slaytlar hazırlamıştım fon eşliğinde. Dinletinin başında can yücelin şiirle ilgili çok hoş bir videosu vardı onu izletmiştim çok güzel olmuştu.
   
 4. html99

  html99 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  4 Eylül 2007
  Mesajlar:
  998
  Beğeni:
  192
  Hocam yıllardır okulumuzda şiir dinletisi programı yapılır, ilimizdeki bir salonda da dinleyicilere sergilenir. Ben de acizane işin içinde olurum. Size tavsiyem sakın ama sakın fon müzikleri ve sunuları siz hazırlamayın. Şiirleri okuyacak öğrencileri kim çalıştırıyor ise müzikleri ve sunuyu da o öğretmen hazırlamalı. Sonra "müzik uyumsuz, sunu uyumsuz..." gibi durumlarla karşılaşırsınız. Program güzel olur kimse size teşekkür etmez, programda bir aksaklık olur müzikler güzel değildi, sunu güzel değildi diye kabak patlar size.
  Yardımcı olur mu bilmiyorum ama okulumuzda yapılan dinletilerin özet görüntüleri burada :
  http://www.orucogluilkogretim.com/?page_id=446
   
 5. iomega

  iomega Site Gezgini

  Kayıt:
  17 Aralık 2010
  Mesajlar:
  37
  Beğeni:
  0
  hocam bizim okulda o işi şiir dinletisini organize eden öğretmen halletti. moviemaker ile her öğrencisine fon eşliğinde video hazırladı bende sırasıyla sunuya ekledim rahat oldu. hem hangi şiir ne kadar sürecek hangi fon yakışır bilemezsin ki.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal