Şifrem Güçlü mü? Etkinliği (c#)

Kodla Büyü

btr1111

Aktif Üye
C# ile hazırladığım basit bir etkinliktir. Etkinliğin amacı şifre belirlerken şifremizin güçlü olmasını belirleyen faktörlere dikkat çekmek ve görselleştirmektir. Etkinlikte şifre karakteri arttıkça resimdeki çöp adam büyüyor, farklı çeşitlerde karakter kullanıldığında büyümekle birlikte güçleniyor. Kaynak kodları ve exe sürümü ektedir.

Ekli dosyalar

• sifre2.zip
    67.6 KB · Görüntüleme: 216
C# ile hazırladığım basit bir etkinliktir. Etkinliğin amacı şifre belirlerken şifremizin güçlü olmasını belirleyen faktörlere dikkat çekmek ve görselleştirmektir. Etkinlikte şifre karakteri arttıkça resimdeki çöp adam büyüyor, farklı çeşitlerde karakter kullanıldığında büyümekle birlikte güçleniyor. Kaynak kodları ve exe sürümü ektedir.
inceleyelim hocam saol

hocam kolay şifreyi unutuyorlar ne güçlü şifresi. beyaz pano kullanıyorum yaptıkları etkinlikleri internetten gönderiyorlar, daha bugün bitanesi yeni hesap oluşturdu. 2 aya yakın oldu, hala herhafta hesap oluşturuyorlar kıracam kafalarını sonunda.:p
bence bunun yerine şifre unutmama etkinliği yapın.

hocam kolay şifreyi unutuyorlar ne güçlü şifresi. beyaz pano kullanıyorum yaptıkları etkinlikleri internetten gönderiyorlar, daha bugün bitanesi yeni hesap oluşturdu. 2 aya yakın oldu, hala herhafta hesap oluşturuyorlar kıracam kafalarını sonunda.:p
bence bunun yerine şifre unutmama etkinliği yapın.
Hocam unutmamaları için kayıt olurken deftere not ediyorlar. Güvenlik sorusu ve cevabı belirlemelerini istiyorum. Onun içinde Şabanoğlu şaban filmindeki " parola şafak " kısmını izletip "burada sifre dışında güvenlik sorusu belirleseydi bu durumla karşılaşır mıydı? diye tartistik.şifreyi unutsalar da güvenlik sorusundan tekrar açmayı öğrendiler.

Geri