Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Sevap amaçlı virüs isteği :)

Konu, 'İnternet, Güvenlik, Antivirüs' kısmında Accipiter tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. Accipiter

Accipiter Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar oğlum bilgisayarla çok fazla zaman geçiriyor. Kurallarımız var, saatlerimiz var ama zaman içinde esniyor ve kararlaştırdığımızdan daha fazla oturuyor pcye.

En büyük korkusu bilgisayarına bir şey olması. Düşüncem şu. Aynı ağdaki kendi bilgisayarımdan istediğim zaman oğlumun ekranına "Bilgisayarınız çok ısındı, oynamaya devam ederseniz işlemciniz yanabilir" gibisinden bir uyarı yollamak istiyorum. En basit şekilde nasıl yapabilirim? Bilenler paylaşırsa çok sevinirim..

metafor bunu beğendi.
  2. latcakir

latcakir Seçkin Üye Seçkin Üye

netup school veya netsupport kurarak istediğiniz uyarıyı uzak bilgisayar ekranına gönderebilirsiniz.

3. Accipiter

iki bilgisayara da kurmam gerek sanırım? program kurarsam anlar hocam, programsız halletmem lazım.

4. ok_series

ok_series Seçkin Üye Seçkin Üye

5. sacmalik

sacmalik Üye

Bir tane backdoor yerleştir başlangıçta calisan.bir uygulama olsun gizli çalışan uzaktan erisip pcye istediğini yapabilmelisin.backdoor en iyisi sonra komut satirindan sürekli bilgisayarı kapat.korkar bence

6. ozkanozen

ozkanozen Aktif Üye

Hocam komut satırından mesaj gönderme var kodları internette mevcut

7. sacmalik

sacmalik Üye

Kali linux da yaparsın.netcat ile de baglanirsin sadece Shell kodunu çocuğun pcsine çaktırmadan atmalisin.surekli çalışmalı. Güvenlik duvarını da kapat engellemesin.

8. alpaygunes

alpaygunes Süper Üye Süper Üye

sub7 trojan dır. Araştır.
    Gençlik yıllarımda merak edip denemiştim.
    Antivirüs yazılımınızın görmezden gelmesini ayarlamanız gerekiyor.

9. dndd

dndd Süper Üye Süper Üye

http://pcremoteserver.com/

Bu programı bilgisayara kuruyorsunuz telefonunuza da porgramını kuruyorsunuz sonra ağ üzerinden telefonunuzdan bilgisayarı istediğiniz gibi yönetiyorsunuz
    Ben bunu kullanıyorum tavsiye ederim
    Android için apksını google playden kaldırmışlar ben drivedan paylaşayım
    Not: bilgisayar da telefon da aynı ağda olmalı, program ağ üzerinden çalışıyor internet üzerinden değil
    https://drive.google.com/file/d/1QVQhI7TRcLL6CncSdkBiXgQ_bJJsgXl1/view?usp=drivesdk

10. acipinarli

acipinarli Seçkin Üye Seçkin Üye

windows'un ebeveyn denetimini aktifleştirin hocam. istemediğiniz saatlerde kullandırmaz pc'yi. ama ona önce bir kullanıcı oluşturmanız gerekir.

11. halilturkoglu

halilturkoglu Seçkin Üye Seçkin Üye

12. xtasy

xtasy Seçkin Üye Seçkin Üye

bence yaklaşımınız yanlış. bu mantıkla ilerde çocuğunuz büyüdüğünde ciddi meselelerde sıkıntı çekersiniz. uzun uzun burada ders vermek istemem siz de öğretmensiniz.

applet61, sellioğlu ve sambal bunu beğendi.
  13. patlıcan

patlıcan Seçkin Üye Seçkin Üye

Kesinlikle katılıyorum.

14. defall

defall Aktif Üye

peki kişisel tavsiyeleriniz nelerdir?

15. patlıcan

patlıcan Seçkin Üye Seçkin Üye

Çocuğumuzu ikna etsek, ikna etmeyi basaramasak bile onun iyiliği için bazı kurallar koysak daha iyi olur sanırım.

16. Accipiter

arkadaşlar öncelikle herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.
    bir yanlış anlama var sanırım. ben pcyi kontrol etmek istemiyorum. sadece ben istediğim zaman ekranında bir mesaj çıksın istiyorum, hepsi bu.

bunun yanlış bir yöntem olduğunu da düşünmüyorum. sonuçta o ekranda beliren mesaj yalan da değil. işlemci fazlaca ısındığında eskiden yanardı biliyorsunuz, şimdi korumalı üretiyorlar kendini kilitleyip kapanıyor bilgisayar.

lütfen kimse kusura bakmasın ama sorduğum soru pc ile ilgili bir soru. eğitim konusunda herkes kendi ilkeleri doğrultusunda kendi çocuğuna veya sorumlu olduğu insanlara davranabilir.

17. muratti32

muratti32 Aktif Üye

Bunu github üzerinden el birliği ile yapabiliriz. Müsait bir zamanda mobilden PC ye komut gönderen projeyi yapıp yüklerim. Client kisminida Python ile yaparsak tadından yenmez. .net ve Java ile çok kolay bı şekilde yapılabilir zaten.

18. COBOL

COBOL Hiperaktif Üye Hiperaktif

Kolay seçenek: Bozun windows u gitsin.
    Daha iyisi: Bilgisayar yok sana bu yaz der ve hediye olarak ona bir set test kitabı alırsınız
    Daha da iyisi: Bilgisayarı LetGo da satıp, ona birden fazla set test kitabı almak

sapphire bunu beğendi.
  19. sacmalik

sacmalik Üye

Bıçağı örnek alalım.Bıcak birini öldürmek için kullanıldığında kötü,Bir şeyleri kesmek için kullandığında faydalıdır.
    Millet yapa zeka dünyayı ele geçirecekmiş,gizliliğimiz ihlal ediliyor diye diye teknolojiden korkuyor. Valla bana göre
    bunlar orta cağdaki denizlerde canavarlar var hurafeleri gibi.Çocuk ve canavar animasyonunu izlediysen çocuk hiç eğitim almamış
    fakat kalbi saf canavara ben sana taklidi öğretirim sen de bana kılıç kullanmayı öğret dediğinde aslında çok güzel öğütler veriliyor.Oradaki
    dövüş sanatı olduğu için davranışcı kuram var fakat siz asıl konuya odaklanın.Aslında eğitim düzgün verildiğinde insanın içindeki karanlık da
    yok olur.Demek ki Bilgisayar,elektrik kötü değil kötü olan ise onu gereksiz veya kötü amaçla kullanmaktır.Demek ki olay nereye geliyor.
    sorun insanın iradesinde.İrade yani nefs ,düzgün eğitim ve ahlakla istenilen şekilde yoğrulabilir.Python öğret.Sonra udemy den machine learning ögrensin.
    Sonra 20 yaşına geldiğinde kafasını gereksiz testlerle doldurmadan yapay zekaya yönelsin.AI(yapay zeka), eğer dünyayı ele geçirecekse biz öğrenelim
    de sonra neyle savaştığımızı bilelim :D

zodyac bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal