SES KARTI PROBLEMİ ACİL!!!

Kodla Büyü

earl

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okuldaki masaüstü bilgisayarda ses kartı gözüküyo yani aygıt yöneticisine giriyorum ses kartı yüklü gözüküyo ama müzik açmaya çalışınca ses kartınızda problem var diyo. Sizce ses kartımı bozulmuştur. Bilgisayar daha yeni sayılır. Acilen fikir üretin .Lütfen :(

Sürücüyü kaldır seçeneği çıkmıyo. Nasıl kaldırabilirim, başka bi yolu varmı? Acaba virüs filanmı bulaştı diycem ama sistemde nod32 kurulu.

ses ayarlarında problem yok yani sesler full açık. ses kartının yanmış olabileceğinden şüpheleniyorum ama bu ihtimali aklıma getirmek istemiyorum. çünkü okulda harici ses kartı yok.sizce başka ne tür bi problem olmuş olabilir. help meeeeee :shock:

Arkadaşlar yardım. S.O.S. Sizden cevap bekliyorum. Şu an size cevap yazdığım bilgisayarda sorun. Halletmem lazım. Çalışmaları var öğretmen arkadaşların bu bilgisayarda.

Hocam şöyle kaldırmayı bir dene.

9xhmzgra5zdz27qs5z21.jpg

Hocam bende kaldır seçeneği çıkmıyo.Napıcam anlayamadım, acaba ses kartı yanmışmıdır?

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    44.6 KB · Görüntüleme: 572
hocam ses kartını sök başka bir pcı yuvasına tak. Bişlgisiyar açıldığında yeni donanım bulundu uyarsı verir. Sürücüyü bu şekilde de yükleyebilirsin

Hocam ses kartı olduğuna emin misin? Kasanın arkasında girişleri var mı?

ses kartı onboard ve eminim girdab hocam. bilgisayar öğretmeniyim :? elbette kasanın arkasında girişler var :sleep:

Suan ses kartini zaten tanimiyor. Arkadaslarin dedigi gibi baska bir slota takip tekrar deneyin...

onboard diyom onboard :cry: anlamıyonuzmu :cry: nsıl çıkarıyoz onboardı :x

Ses Kartının Driverlarını hepsini Kaldır Hocam Sadece Ses Codec Bileşenini Kaldırmaya çalışma

Arkadaşlar düşünün.nolur.dua ederim sorunu çözene

anakart fujitsu-siemens ve elimde sürücüsü var ama sürücüyü yüklemeye çalışıyorum ve sürücü yükleme bitince ses kartınız bulunamadı diye hata veriyo. ses kartım yoksa nasıl yüklü gözüküyo anlayamıyorum ve ses kartını kaldıramıyorumda.üfff

Arkadaşlar bi sürü örtmen arkadaşım var neden sorunu çözemiyoruz utandım vallahi

eğer ses kartınız on board ise sorun biosda olabilir. Yani biosda on-board ses kartı disabled olmuştur. Biosda INTEGRATED PERIPHERALS seçeneginde ac97 audio seçeneğinin enable olmasına dikkat edin.

bakayım bakalım girdap thanks dönücem birazdan

bize onboard ses karti nasil sokulur diyorsunuz ama kendinizin yazdigi su altaki metin cok dusundurucu.

gonderdiginiz caps te zaten ses karti yok. neyi kaldirmaya calisiyorsunuz...

mirayabravci' Alıntı:
anakart fujitsu-siemens ve elimde sürücüsü var ama sürücüyü yüklemeye çalışıyorum ve sürücü yükleme bitince ses kartınız bulunamadı diye hata veriyo. ses kartım yoksa nasıl yüklü gözüküyo anlayamıyorum ve ses kartını kaldıramıyorumda.üfff

sistem geri yükleme yaptım olmadı. ne yaptıysam olmuyo.
çıldırmaya az kaldı dostlarım nerde, bir bozuk kart yüzünden çıldıracağım...
arkadaşlar ne ettiysem olmuyo biostan oynadım yine yok, sistem geri yükleme yaptım yok olmadı, kart bozuk desem onuda anlayamıyorum elimde harici ses kartıda yok...
üf üf üf :cry:

Geri