ses kartı driver sorunu

Kodla Büyü

zafer_can

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar elimde Hp onboard ses+ekran+ethernet bir sistem var. Xp sıfırdan kurdum ancak ses kartını yüklemede sorun yaşıyorum. Ses kartı Realtek AC97. Driveri yüklüyorum ancak son aşamalara geldiğinde bilg. reset atıyor. Güvenli kipte de yüklediğimde sistem normal açılmıyor. Uygun ses driveri ile yükleme yaptım. Çözüm önerileriniz nelerdir?

Hocam aynı sorunlar bende de olmuştu. internette konu ile ilgili arama yaparken via ses driverlarından kurun diye bir cevap görmüştüm. Ben de denediğimde oldu. Everest programında falan baktığımda realtek ac'97 yazıyordu. Ama via sürücüsünü tanıdı. Bende işe yarayan sürücüyü ekte gönderiyorum. Ancak işe yaramazsa başka via sürücü versiyonlarına bakmanızı tavsiye ederim.

Dün de aylardır ses sürücüsünü tanıtamadığım bir bilgisayar vardı. reset atmıyordu ama ses kartını tanımıyordu. Artık tam ses kartının bozuk olduğunu düşünürken via denedim. O da algıladı.

Bu iki bilgisayarda da ses kartı onboard idi. denemenizi tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• via ac97--8a---A1mu620b.rar
    5.2 MB · Görüntüleme: 3,096
Hocam ellerinize sağlık driveri gördü sorunsuz çalışıyor. Setup dosyasını çalıştırmam yeterli oldu teşekkür ederim.

gkhnhll' Alıntı:
bu exper pclerdede işe yararmı

Bilmiyorum öğretmenim. benim denediklerim toplama bilgisayarlardı ve demekki via ses kartları varmış ve işe yaradı. Experleri bilmiyorum. kendi ses sürücüsünü kurdunuz da bir işe yaramadıysa ve son çareniz bunu kurmaksa kurun gitsin deneyin derim.

Summer_06 çok teşekkür ederim konuyu açan arkadaşa da çok teşekkürler uğraştıgım sorunu bu dosya ile çözdüm şükürler olsun :)

Geri