Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Sertifika Uygulamasına Geçildikten Sonraki Gözlemler

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında dikistutmazsabri tarafından paylaşıldı.

1. dikistutmazsabri

dikistutmazsabri Seçkin Üye Seçkin Üye

15 Nisan 2016'da sertifika sistemi aktif olduktan sonra kendi bilgisayarımdan (Meb-Adsl hattından ve sertifika yüklü değil) hotmail, gmail gibi sitelere girmede güvenlik-gizlilik hatası aldım ve giremedim. Google'dan ve bbnet te arama bile yapamadım. Vpn üzerinden denedim olmadı. Hatta e-okul ve mebbise girmeye çalışınca yurt dışından giremezsiniz gibi bir şey diyordu. Sertifika yüklediğim okul bilgisayarlarında sorun yok.

Görevlendirme çalıştığım Faz-1 kapsamında fiber hatlı okula geldim. Burada kendi bilgisayarımdan her yere giriliyor. Vpn üzerinden youtube neyim açılıyor. Öğrenci tabletlerine bakayım dedim. Rootlu bir tablete baktım her şey çalışıyor. Her siteye (face, youtube dahil) giriyor.

Diğer taraftan öğretmenlere rehberlik yapıp, EBA Ders, V-sınıf anlatıp, derslerine girip uygulama yapmaya çalışıyorum ama tahtalarda EBA Ders 2 ay önceye göre çok çok yavaş açılıyor ya da hiç açılmıyor. Öyle olunca öğretmeni sisteme sokmaya çalışırken tam tersine soğutmuş oluyorum.

Sıkıntılı süreç...

Sitelere erişimin yasaklanmasına karşıyım ama öğrencilerin de okulda sabahtan akşama youtube da video izleyip, film indirmeleri de doğru olmuyor.

2. ozcanikli

ozcanikli Süper Üye Süper Üye

okullarda sadece eba ve meb e girsin. bizde kurtulalım artık bıktık usandık.

3. Kaisareia

Kaisareia Üye

My Browser vardı sonunda onuda keşfettiler :-1:

4. sesumut

sesumut Süper Üye Süper Üye

Ben şahsen bu kadar kısıtlamaya karşıyım. İyice eziyete döndü. Lazım olan bir programı indirecek yer kalmadı artık. Tamam güvenlik falan ama bu biraz fazla olmadı mı sizce de

5. dikistutmazsabri

Dünden bugüne değişiklikler olmuş. :)

Dün " Vpn üzerinden youtube neyim açılıyor. " demiştim.
    Bugün " Vpn üzerinden youtube neyim açılmıyor" diyorum...:)

6. penewitz

penewitz Seçkin Üye Seçkin Üye

2 gün önce beni başka okullardan ilçe mebden arayıp durdular hiç bir site açılmıyor, uğraştım olmadı, kendi okulumda internete giriyor ama girmese daha iyi çoğu site açılmıyor açılanlarda bir saatte açılıyor, ben bu işi anlamıyorum fatih matih diyip her yere teknoloji getirenler bu neyin kısıtlaması, ya bu kadar olmaz kısıtlayacaz diye hiçbir siteye girilmez oldu, Allah başımızdakilere fazla değil az bişey akıl versin, ya arkadaş birinin dediği gibi bari sadece mebbis, e okul ve ebaya girsin ozaman kökten iptal edin bizde kurtulalım, bu çağda bu kadar kısıtlama bazen diyorum keşke internet hiç olmasa bari devlet boşa internet parası vermez

7. acer50

acer50 Süper Üye Süper Üye

fiber bağlantılı okullarda henüz aktif olmadı sanırım

8. erkna

erkna Seçkin Üye Seçkin Üye

Faz 1 + Fiber benim okul sertifika geçen cumadan beri devrede.
    İdare pcleri hiçbir yere giremedi desem yeri ama tahtalar hala istedikleri yere giriyor. Tam tersi olsaydı iyiydi :lol:

9. ozlem22

ozlem22 Süper Üye Süper Üye

ya derslerde çocukların araştırma için internete girmeleri de işkenceye döndü. onu geçtim okuldaki bütün öğretmenler geliyor internete giemiyorum diye başımın etini yiyor bıktım :(( sertifika yüklesem bile bazı bilgisayarlarda hala sorun devam ediyor. rezalet :-1: :-1:

10. erkna

Her tarayıcıya kendi ayarlarından sertifika yükleyin. En garanti öyle oluyor gibi. Diğer türlü illa sıkıntı çıkıyor.

11. KARÇİÇEĞİ

KARÇİÇEĞİ Hiperaktif Üye Hiperaktif

12. acer50

acer50 Süper Üye Süper Üye

ilginç, faz1 fiber bağlantı var, sertifika devrede değil şuan, ben bu sitede de fiber bağlantılı okullarda devreye girmedi diye okumuştum. Benim merak ettiğim tahtalar chrome eklentileriyle ya da programlarla youtube a filan girebiliyor mu sertifikadan sonra?

13. ademola

ademola Süper Üye Süper Üye

kocaeli fiber faz1 okulu sertifika devrede ! bu sabah başladı baş ağrımız. drive yandex hiç bişi çalışmıyo, paylaşımları unutun :)

14. unikartal47

unikartal47 Site Gezgini

giremiyor hocam faz 1 ve fiber okkulum sertifika engeli aktif ve hiçbir eklenti çalışmıyor.. chrome freemybrowser da pasif..

15. dikistutmazsabri

freemy..... ülkeler gitti... kurulumu kaldırıp tekrar yükledim ama sonuç değişmedi.

16. dikistutmazsabri

Tableti rootlu olmayan öğrencim, tabletinde alttaki uyarıyı görünce soluğu yanımda aldı. "Hocam beni izliyorlaaaa" :puhaha:

"Ağ İzleme
    E-postalarınız, uygulamalarınız ve güvenli web siteleriniz dahil olmak üzere ağ etkinliğiniz üçüncü bir tarafça izlenebilir.
    Cihazınızda yüklü güvenilir bir kimlik bilgisi bunu mümkün kılmaktadır."

17. unikartal47

unikartal47 Site Gezgini

freemy.... da ülkeler değil bağlantı tamamen gitti hocam.. :D register edilemiyor..

18. erkna

Şu an için giremiyorlar. Çünkü sabahtan beri öğrenciler sırayla tahtada internet yok diye gelip duruyorlar. Bu açıdan bu sertifika işini sevdim ama illa delinir.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal