Senet ne kadar güvenlidir arkadaşlar?

Kodla Büyü

nebiyan55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hayırlısı ile daire almayı düşünüyorum.bir miktar parayı peşin verecem.Verdiğim parayı garantiye alma için senet yeterli midir.Başka neler yapmak gerekir?
Tapuyu şimdi alamıyorum.
bu işleri bilen arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

sadece şunu söyleyebilirim hocam
parayı sakın elden verme banka üzerinden transfer et ve açıklmasına dairenin tam kapı nosuna daire nosuna kadar yazdır.
yarın birşey olursa bunun gerçerliliği çok yüksek diye biliyorum.

Hocam ,senet yapacağın kişi anca devlet memuru ise mantıklı.Tabi o bile riskli. Bu devirde inşaat şirketlerine yada kişilere senetle para vermek kurdun eline emanet kuzu vermek gibi. Tapuyu neden alamıyorsun ki?

ne senet verin ne de senet kabul edin, çok riskli. sizin durumunuzda en garantili durum sözleşme yapmak. yukarda noter tasdikli demişler ama bence bi avukata hazırlattırın sözleşmeyi.

nebiyan55' Alıntı:
evin yüzde 75 i bitmediği için tapu çıkmıyor...
hocam daireyi satan kişide parayı direk cebe istemiyordur heralde. bu durumda hazırlanan bir sözzleşmesi vardır. bizim burada daireler daha temeli kazılmadan satılıyor. bir prosedürü vardır

alfa-turk' Alıntı:
nebiyan55' Alıntı:
hocam daireyi satan kişide parayı direk cebe istemiyordur heralde. bu durumda hazırlanan bir sözzleşmesi vardır. bizim burada daireler daha temeli kazılmadan satılıyor. bir prosedürü vardır

Hocam dediğin gibi burdada öyle. öğretmen arkadaşlar daha proje iken almışlar.Kazma bile vurmadan.ben onlara hala hayret ediyorum.
Yinede güvensiz oluyor insan...

Hocam sözleşme yap. bir de arsa kontratını ekle. arsayı kat karşılığı alan kişi ile senedi veren kişinin aynı olmasına dikkat et. tabi daire no vs. unutma.
Şunu da unutmaki, ne yaparsan yap hiçbir şekilde alacağını %100 güvence altına alamazsın. Zaten adama güvenmiyosan hiç girme bu işe. eğer güveniyosan da biraz gözünü karartman lazım.

nebiyan55' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
nebiyan55' Alıntı:

Hocam dediğin gibi burdada öyle. öğretmen arkadaşlar daha proje iken almışlar.Kazma bile vurmadan.ben onlara hala hayret ediyorum.
Yinede güvensiz oluyor insan...
haklısın hocam bu durumda insan kolay kolay güvenemez. sözleşme yaparsanız imzalamadn önce bi avukata mutlaka okutun.

daha önce bende bir mütahitle noterden sözleşme yaptık fakat 6 ay sonra benden habersiz evi başkasına satmış tapuyuda vermiş bizde haberimiz yok tabi borcumuzu son kuruşuna kadar ödedik borç bitince anladıkki dolandırılmışız mahkemeye verdik kazandık fakat adamın üstüne mal varlığı çıkmadı alamadık avukat bize noterden sözleşme yapılırken o daireye şerh koydursaydınız kesinlikle başkasına satamazdı dedi bence bitmiş ev alın yada bir avukat ile yapın sözleşmeyi sonra benim gibi milyarlarınız gitmesin

hocam noterde yapın senedi. biz hala mahkeme mahkeme sürünüyoruz. adamdan senet almıştık şimdi senetteki imza benim değil falan diyor mahkeme iki yıldır devam ediyor. en güzeli noter tasdikli imza sirkülü senet almak.

Allah'ım Ne insanlar var. Böyle dolandırıcılık yapanların yakası bir araya gelmez inşallah. Allah Ev almak isteyenlerin yardımcısı olsun.

hocam senet tapu değildir, sözleşme tapu değildir, noter tasdikli sözleşmede tapu değildir, adam bırakıp kaçtığı zaman veya iflas ettiği zaman veya veya veya... ortada kalırsın yukarıda saydığımız maddeler seni kesinlikle kurtarmaz, ben çevremde çoook gördüm bu benim fikrim sen bilirsin sonra :? böyle olmayasın

Geri