SENDİKAMIZ MEB BAKAN YRD ORHAN ERDEM'LE GÖRÜŞTÜ

Kodla Büyü
"SENDİKAMIZ MEB BAKAN YARDIMCISI SAYIN ORHAN ERDEM GÖRÜŞTÜ"

Sendikanız önce Türkçe kursuna gitsin.

bende her akşam mehtapla görüşüyorum, hep aynı hüzünlü gözler, hep aynı tutulamayan eller.

cevap yazan arkadaşlar amacınız ne acaba... çok merak etteim..

insanlar birşeyler yapmaya çalışıyor... sizse...?

sefatetik' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar ben dün ankaradaydım. Meb bakanı ile görüşeme yaptık.
detayları sitemize eklenecektir.

http://www.egitimsozsen.org
sayın hocam bu insanlara hiçbir şekilde yaranamazsınız. kendinizi yıpratmayın, boşuna uğraşmayın. bırakın ne halleri varsa görsünler. bunlar hak aramayı unutmuşlar, hak arayana da kötü gözle bakarlar. bunlar ancak forum köşelerinde, "müdür bana şunu dedi, dersim yok, norm fazlası oldum, başka okula verdiler beni" diye ağlamayı bilirler. bunlara iyilik yaramaz.

3 yıldır yapılanlar sonucu çıkan yönetmelik ortada, kimse birşey yapmaya çalışmıyor. ee bebeğim eeee, eee bebeğim eeeee.

içerik sendika olunca pekte müspet cümleler kurulmuyor. kimisi tiye alıyor, kimisi eleştiriyor. kendilerince de haklılar tabi. Allah sendikalı olanlara ve sendikacı olanlara sabır versin.

Sefa hocam siz de aynen BTR ile ilgili mebin yapmış olduğu bilgilendirme gibi bilgilendirme yapmışsınız :)

meb bakanı ile görüştük ayrıntılar az sonra :) hani ayrıntılar ile birlikte bir açıklama daha güzel olurdu biraz da sabredip :)

saygılar

bu arada sendikayı da takip ediyorum merak ediyorum görüşme sonucunu umarım güzel birşeyler vardır hepimiz hakkında

pigacu' Alıntı:
3 yıldır yapılanlar sonucu çıkan yönetmelik ortada, kimse birşey yapmaya çalışmıyor. ee bebeğim eeee, eee bebeğim eeeee.
Ya kardeşim daha düne kadar formatörlük kalksın,8-5 çalışmaktan bıktık dedi herkes..ASonra formatörlük iptal davaları ortadayken biz şimdi ne yapacağız ek dersde yok dedik...Rehber öğretmen gibi olalım dedik yıllarca şimdi BİLİŞİM REHBER ÖĞRETMENLİĞİ dediler hala ortada ne var ki diyorsunuz. Emin olun biilişim öğretmenleri bu konuyu bu kadar gündemde tutmasaydı bu bile olmazdı..Yavaş Yavaş dedklerimiz olmaya başlıyor...Şimdi e bunu beğenmiyoruz iki gün sonra kadro verince de başka şey için kıvranacaz...Yok yok bizden adam olmaz

sivaslı kayserili hocam, eğer ki bir yönetmelik üzerinde bu kadar tartışma ve yorum yapılıyorsa o yönetmelik olmamış demektir. ayrıca görüşmeden ziyade sendika reklamı yapılıyor ben ona tepki gösteriyorum.

ben bu sendikanın üyesi değilim fakat...
adamlar kalkıp oraya gitmiş senin sorunların için görüşme yapmış. en azından saygı duy veya git daha iyisini yap. ne yapmalarını bekliyordun orhan beyi silah zoruyla kaçırıp dediklerimiz olmazsa öldürürüz demelerini mi?

Arkadaşlar bindiğiniz dalı kesmeyin bir kayıp varsa hepimizin bir kazanç varsa oda hepimizin. :sleep:

sibel80' Alıntı:
"SENDİKAMIZ MEB BAKAN YARDIMCISI SAYIN ORHAN ERDEM GÖRÜŞTÜ"

Sendikanız önce Türkçe kursuna gitsin.
bu sendika üyesi değilim sendikalara eleştiri yapılması taraftarıyımda ama bu şekilde ilkokul çocukları gibi sidik yarıştırır biçimde konumuzla alakası olmayan bir konuda bu şekilde bir eleştiride saçma...yayınlansın olumlu bulunan taraflar desteklenir olumsuz kısımlar eleştirilir ama konu çerçevesinde sadece cvp yazmak için bu şekilde saçma bir eleştiride görmedim..

emeği geçen yararlı olur olmaz ama zahmet edip gidip görüşen ve sıkıntılarımızı ileten arkadaşlara teşekkürler. en azından böyle bir sorun olduğunu dile getirmekte güzel gerekli yerlere

Beğenmeyen gitsin kendisi anlatsın. Türkçe ile ilgili bir sorunumuz yok. bu aralar BT ciler alan değiştirme heveslisi oldu yaa. Türk dil kurumu başkanı olurlar yakında..... :lol:

Bir eylem yapmıştık. 2009 da arkadaşlar ertesi gün zannetiler ki hemen çözülecek .
Tabi 12000 binden gelen sadece 300 kişi . neyse bu görüşmeyi de bize üye olun veya olmayın diye yapmadık. O baba sendikaların sizden söz etmediğini bildiğiniz halde hala birileri burda sendika reklamı yapıyor diyorsa , gitsin kendi sendikası yapsın yok yapmıyorsa konuşmasın .evet ben sendika reklamı yapıyorum. Bana üye lazım ki yol ve benzeri giderlerimi kaşlılayayım. yoksa bende sizin gibi devleten maaş alan bir öğretmenim. Bize gerçekten Üye olun Boş sendikalar peşinde koşmayın. Ankaraya birlikte gidelim. Siz anlatın siz çözün. Ben 3 senedir anlatamadım belki siz bir seferde anlatırsınız....

Beni bazı arkadaşlar eleştirmiş .Ama benim asıl tepkim sendikaların bit gibi üremesinedir.Sendikaların sayısının artması özlük haklarımızın artması değil azalması anlamına gelir. Zaten her görüşü temsil eden büyük sendikalar var. O yüzden eğitim gözsen eğitim mide sen dalaksen gibi yeni sendikarın ortaya çıkmasını istemiyorum.Bakın doktorlara biri bişey desin tek ses çıkar tabibler odasından avukatlarada barodan destek gelir bakkkaların çakkalların bütün meslek guruplarının örgütlenmesi tek çatı altındadır.Konuyu açmak istemiyorum daha fazla hayatım cahil eğitmekle geçti zaten.

denizlerb' Alıntı:
sefatetik' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar ben dün ankaradaydım. Meb bakanı ile görüşeme yaptık.
detayları sitemize eklenecektir.

http://www.egitimsozsen.org
sayın hocam bu insanlara hiçbir şekilde yaranamazsınız. kendinizi yıpratmayın, boşuna uğraşmayın. bırakın ne halleri varsa görsünler. bunlar hak aramayı unutmuşlar, hak arayana da kötü gözle bakarlar. bunlar ancak forum köşelerinde, "müdür bana şunu dedi, dersim yok, norm fazlası oldum, başka okula verdiler beni" diye ağlamayı bilirler. bunlara iyilik yaramaz.

Evet gerçekten hak arama bu kadar alay konusu olduysa bırakalım o alay edenleri ne halleri varsa görsünler. Fakat bu girişimde bulunanları tebrik ediyorum. Farklı bir sendika dayım ama camia adına ne kadar güzel bir çalışma varsa destekliyorum. (hak aramayı Türkçeyi iyi konuşanlar yapsaydı Edebiyatçıların hepsi sendikacı olurdu.)

çabalarınız için teşekkürler..yersiz eleştirilere kulak asmayın derim bir şey üretemeyen başkalarının başarılarını çekemeyen insanlar hep var olmuştur malesef :!:

prof. dok. sibel80 sen önderlik yap biz peşinden gelelim....

Bakın bu görüşmede bir BT öğretmeni var o da benim.

Ben dilim döndüğünce bakana anlattım. O da son derece olumlu buldu başımızdan geçen süreci ve bu süreçte oluşan mağduriyetleri ki ben bunları bbnet te yazıklarınızdandan görüyorum. İşimizin müdürlerin iki dudağı arasına bırakıldığını vs. Dersimizin seçmeli olduğunu seçilme durumunun dahi galmadığını 4+4+4 ile 8 saat olan seçmeli ders saat sayısında normumuzun tamamen düşeceğini vs.

Gönül istedik ki orda 5 tane bt üyemiz farklı illerden farklı sorunları dile getirseler ama yok
ben ist. yaşananları anlattım sadece ama diğer bir ilimizde yaşananları bilemem ancak burda anlatığı kadarı ile bilirim.

Bakın ben dün gece 4 ist. geldim 7.30 okuldayım. o acele ile haberi koydum maksat tüm bt öğretmenlerinin haberi olsun. Yarın alanımızda bir gelişme olursa o koca sendikalar kendilerine MAL etmesinler diye. Ki bunu sözleşmeli sürecinde yaptılar. Haa yazım ve anlatımda hatta olabilr. Ama zeki insanlar leb demeden leblebiyi anlar .

Sendikamızda sadece 2 tane BT üyesi var biri benim. Şener senin bir film vardı züğürt ağa diye
adam 1 oy çıkıyor. Yaveri hemen atlıyor o oy benim diye o da diyor ki o oy senin se benimki si nerde . kısacası 1 oy ile olmaz bu işler ...

sefatetik' Alıntı:
Beğenmeyen gitsin kendisi anlatsın. Türkçe ile ilgili bir sorunumuz yok. bu aralar BT ciler alan değiştirme heveslisi oldu yaa. Türk dil kurumu başkanı olurlar yakında..... :lol:
Sayın sefatetik,
öncelikle gayretlerinizden ötürü sizi hep takdir ettim. Yine takdir ediyorum. Emeklerinizden ötürü teşekkür ediyorum. Alan değişikliği önerisinide "bir seçenek olarak" sunulması isteyenler arasındayım. Görüşmelerinizde isteyenlerin bt rehberliğinde olması, isteyenlerin de alan değiştirmesi için bir alternatif sunmanızı da istiyorum.

Bu isteğimizi de değerlendirmenizi sizden ve sendikanızdan rica ediyorum.

Şimdi büyük olduğunu iddaa eden bazı kişilerinde bırak büyük olmayı siz sendika bile olamasınız dedikleri bir sendika var. Onun il başkanı beni o sendikaya davet etti. Aynı şeyi onlara da söyledim.Sonuçta dedim, meslek örgütü değilmisiniz neden birleşmiyorsunuz dedim. Onlar darbeci dedi onlar örgüt sempatizanı falan filan dedi. Ben tekrar siz meslek örgütü değilmisiniz yoksa siyasi parti misiniz .Bu ülkenin bütün problemlerini çözmeye mi talipsiniz dedim. Evet dedi bizimde bir dünya görüşümüz var dedi. Ben son olarak dedim ki bahsettiğin kişilerle sokakta otobüste tiyatroda mahallede apartmanda her yerde ortak bir yaşam alanını paylaşmıyomusun. Mesela apartmanınınzın önünden belediye çöp almadığı için siz protesto ederken birine sen dur sen katılma sen darbecisisin diyormusun dedim. Yok dedi ve geğirdi.

Geri