Seminer döneminde kurs açmak istiyorlar?

Kodla Büyü

N3CAT1

Site Gezgini
Arkadaşlar müdürümüz seminer döneminde kurs açmak istiyor. Ben almak istemediğimi belirttim ama resmi olarak durum nedir bilmiyorum. Resmi olarak kurs verebilir mi?

seminer döneminde kursun varsa kurs açarsın, yoksa alan taraması yaparsın. bizde böyle hocam..

hocam alan taramasında kapı kapı dolaşıp insanlara halk eğitimlerde açılabilecek kursları anlatıyoruz, hangi kurslara katılmak istediklerine dair verileri idareye teslim ediyoruz, afiş, broşür dağıtıyoruz. seyyar satıcı gibi hissediyoruz, çünkü bazı insanlar bize inanmayabiliyor, kapıyı kapatıyor vs.

Hocam 1 Temmuzdan itibaren haftada 40 saat verebilirsiniz, onun öncesindeki kursu haftada 10 saat verebilirsiniz diye biliyorum.

1 Temmuzdan sonraki kısım bizim isteğimize bağlı değil mi arkadaşlar? Yani resen görevlendiremezler sanırım değil mi?

Arkadaşlar başka bir konuya da yazdım affınıza sığınarak bir de buraya yazayım.. Sorum şu:
Halk Eğitimde çalışan arkadaşlar, konu burası değil ama yine de yazayım.. Buradaki Halk Eğitim Müdürü yazın size kurs açalım dedi. Bu arada kadrom HEM'de değil başka bir lisede.. Ben yazın okul olmadığı için haftada kaç saat ders verebilirim? Normal eğitim-öğretim yılındaki gibi sadece 10 saatle mi sınırlı yoksa hafta içi 10 saatten fazla olacak şekilde açabilir miyim?

hocam 1 temmuz-31 Ağustos arası yani yaz tatilinde 30 saate kadar kurs açabilirsin ve hepsini ek ders olarak alırsın.

arslanxw' Alıntı:
hocam 1 temmuz-31 Ağustos arası yani yaz tatilinde 30 saate kadar kurs açabilirsin ve hepsini ek ders olarak alırsın.
teşekkürler hocam bunu öğrendiğim iyi oldu.. Çünkü açmak istediğim kursun modül saati en az 120 saatti.

arslan hocam benimde bir sorum olacaktı benim kadrom halk eğitimde ama bir lisede btryim haftalık 18 saat ek ders alıyorum buna ek olarak en fazla 10 saat daha alabilirim değil mi?

slm6713' Alıntı:
arslan hocam benimde bir sorum olacaktı benim kadrom halk eğitimde ama bir lisede btryim haftalık 18 saat ek ders alıyorum buna ek olarak en fazla 10 saat daha alabilirim değil mi?
evet hocam alabilirsiniz.

dengem' Alıntı:
Arkadaşlar başka bir konuya da yazdım affınıza sığınarak bir de buraya yazayım.. Sorum şu:
Halk Eğitimde çalışan arkadaşlar, konu burası değil ama yine de yazayım.. Buradaki Halk Eğitim Müdürü yazın size kurs açalım dedi. Bu arada kadrom HEM'de değil başka bir lisede.. Ben yazın okul olmadığı için haftada kaç saat ders verebilirim? Normal eğitim-öğretim yılındaki gibi sadece 10 saatle mi sınırlı yoksa hafta içi 10 saatten fazla olacak şekilde açabilir miyim?
hocam açarsın haftada 30 saat.. .ama bizde kursa gelmezler diye haftalık 12 saat civarı açmak istiyor idarecilerimiz...

Hocam seminer döneminde kurs açarsanız öncelikle maaş karşılığı 15 saati çıkarın, sonra ek ders ücretinizi hesaplayın. Yani 30 saat derse girip ücret alacaksınız (18 saat), yada seminer yapıp 15 saat ücret alacaksınız. Tavsiyem eğer yaz döneminde kurs açıp devam eden kursunuz yoksa bekleyin, seminerlerden sonra kursunuzu açın. Diğer türlü zorunuza gider arkadaşlarınız çay kahve içerken ders anlatmak. Örnek, ben :(

halk eğitim de seminer döneminde günlük 3 saat ( saat 09:00 - 13:00 aralıgında ) kursum var hem kurs hem seminer ücretimi alınır yoksa sadece birimi

theliony' Alıntı:
halk eğitim de seminer döneminde günlük 3 saat ( saat 09:00 - 13:00 aralıgında ) kursum var hem kurs hem seminer ücretimi alınır yoksa sadece birimi

Hocam sadece birini alırsınız ama sizin durum sıkıntılı. Şöyleki eğer idareciniz kursunuzu maaş karşılığı saysa (3*5=15 saat ders) ücreti neye göre ödeyecek. Çünkü ücret için derse girmeniz lazım. Ama sabah seminere katılıp imza atın, sonra kursunuzu yapın. Eğer gıcıklık yapmazlarsa seminerden ücreti alırsınız, ama derse de girersiniz. Umarım sorun yaratmazlar.

Geri