Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Seminer dönemi

Konu, 'Halk Eğitim Öğretmenleri' kısmında btr1453 tarafından paylaşıldı.


Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

  1. btr1453

    btr1453 Üye

    Kayıt:
    7 Mart 2016
    Mesajlar:
    3
    Beğeni:
    0
    Seminer döneminin 2. Haftası bu yıl da farklı illerde alınabilirse akşam kursum olmasına rağmen farklı bi ilde alabilir miyim?
     
  2. gakdere

    gakdere Site Gezgini

    Kayıt:
    17 Eylül 2007
    Mesajlar:
    78
    Beğeni:
    0
    Hocam seminer ile ilgili bakanlık resmi yazı yayınlanmadığı için seminerleri herkes kendi kadrosunun bulunduğu okulda alır.Eğer hizmet içi kursu varsa,okula resmi yazı ile gelirse görevli izinli sayilirsiniz,ama resmi yazınız yoksa biraz zor,okula dilekçe ile yazip görevli izinli olmayı (ekders almayı)talep edebilirsiniz ancak bu biraz zor durum müdürler kabul etmiyor. hizmet içi eğitim kursu için yine dilekçe verirsiniz okulunuza okul ilçe/ile üst yazı ile bildirir ekdersiniz kesilir ama izinli sayilirsiniz
     
  3. kisnorbo

    kisnorbo Aktif Üye

    Kayıt:
    3 Nisan 2008
    Mesajlar:
    226
    Beğeni:
    1
    Resmi yazıya gerek yok. Düzenleme var.

    Okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarda;

    "Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği
    Madde 38... c) Öğretmenler ilk haftadan sonraki seminer çalışmalarına istemeleri halinde farklı il/ilçelerde de katılabilirler. Farklı il ve ilçelerde seminere katılacak öğretmenler, seminere katılacakları il/ilçeyi okullarına dilekçe ile bildirmek ve mesleki çalışma döneminin sonunda bu çalışmalara katıldığını belgelendirmek zorundadır."

    Tüm Liselerde;

    "Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği Madde 87...b) Ders kesiminden sonra yapılan mesleki çalışmanın ikinci haftası ve sonraki günlerinde il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince hazırlanan programa göre belli merkez/merkezlerde alanları ile ilgili mesleki eğitime tabi tutulurlar. İstemeleri halinde bu eğitimi farklı il/ilçelerde de alabilirler. Farklı il/ilçelerdeki çalışmalara katılacak öğretmenler, katılacakları il/ilçeyi önceden okullarına dilekçe ile bildirmek ve katıldığı mesleki çalışmayı belgelendirmek zorundadırlar."

    hükümleri uygulanır.

    Bu nedenle öğretmenler 24-28 Haziran 2019 haftasında yapılacak mesleki çalışmalara başka yerlerde katılabileceklerdir
     
  4. zodiac

    zodiac Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    27 Nisan 2008
    Mesajlar:
    2.416
    Beğeni:
    39
    24 Haziran'da seçim ertesi olduğundan tatil olur mu acaba?
     
  5. kisnorbo

    kisnorbo Aktif Üye

    Kayıt:
    3 Nisan 2008
    Mesajlar:
    226
    Beğeni:
    1
    Eğitim öğretimi aksatmayacagi için olmayabilir.
     
  6. ogretmen_pc

    ogretmen_pc Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    6 Şubat 2012
    Mesajlar:
    527
    Beğeni:
    16
    bu sene de ikinci haftası başka bi şehirde alınabiliyor mu ?
     
  7. lion26

    lion26 Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    25 Mart 2007
    Mesajlar:
    1.142
    Beğeni:
    30
    İstediğimiz okulda alabiliyoruz sanırım
     

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal