sekonic 1800 optik okuyucu için hangi optik kağıt kullanmalı

Kodla Büyü

volkant50

Site Gezgini
Merhaba hocalarım. okulumuza müdür bey sekonic 1800 optik okuyucu getirdi sınavları okumamız için fakat nasıl bir optik form kullanmamız gerektiğine dair bir bilgim bulunmamakta. biraz araştırma yaptım fakat kendim bir form oluşturamadım da. elinizde bu makine için hazır olarak bulunan bir optik form var mıdır? ve bu formu makineye nasıl tanıtırız. yardımcı olursanız sevinirim

Her türlü formu tanıtıp okuyabilirsin. Otomatik tanıma özelliği az buçuk yardımcı olur. Optikleri bilmemde sipariş verirseniz zaten ftm uzantılı dosyaları var.

evet hocam hazır olarak gelen ftm dosyaları var elimde netten bulduğum. kendinize özel 20 soruluk öğrenci numaraları kodlayıp e-okuldan öğrenci isimlerini çekebileceğim bir optik form var mıdır elinizde. önceden bilsa ile yapıyorduk ama bilsaya tanımlı okuyucu yavaştı ve formatladık o makineyi kendimiz bu okuyucuyu kuracağız inşallah.

Hocam diyelim ki okuttunuz ve dat dosyası oluşturdunuz. Değerlendirmek için hangi programı kullanmayı düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar çok kısa sürede dat dosyalarını okuyan programı paylaşmış olacağım optik okuyucu hayırlı olsun hocam:) güle güle kullanın istediğiniz her optiğide okutabilirsiniz bi sorunuz olursa herzaman yardımcı olurum

bb1 hocam programı verirse ben de size bir optik form ve fmt dosyasını gönderebilirim. Biz formları bildiğiniz 80 gram kağıda fotokopi makinesiyle çoğaltıp kullanıyoruz. Fotokopiyi çekerken eğri yerleştirmediğiniz sürece gayet güzel okuyor. Geçen hafta 15.000 form bastım ve hepsini sorunsuz okudu. Leke atmayan iyi bir makine olması lazım. Bizdeki cihaz da SR1800

yataylimit' Alıntı:
bb1 hocam programı verirse ben de size bir optik form ve fmt dosyasını gönderebilirim. Biz formları bildiğiniz 80 gram kağıda fotokopi makinesiyle çoğaltıp kullanıyoruz. Fotokopiyi çekerken eğri yerleştirmediğiniz sürece gayet güzel okuyor. Geçen hafta 15.000 form bastım ve hepsini sorunsuz okudu. Leke atmayan iyi bir makine olması lazım. Bizdeki cihaz da SR1800

programı vericem hocam ufak tefek hatalarım varmış onları düzeltiyorum fmt dosyasında bazı düzenlemeler yapmak gerekiyor onun haricinde bi sıkıntısı olmuyor hocam siyah beyaz mı fotokopi çekiyorsunuz renkli mi? eğer siyah beyazsa nasıl okuyor biraz açma şansınız varmı?

Hocam siyah-beyaz çekiyoruz hem de en düşük ayarda :D
Bize de okumaz, aman yapmayın falan dediler bastırdığımız firmadan ama öyle bir şey yok, çatır çutur okuyor. Fotokopi makinesinden küçültmeden, büyültmeden varsayılan ayarda çekiyoruz. Bazı makinelerden çektiğimizde küçültmüştü ve dolayısıyla siyah çizgiler arasındaki mesafeler değiştiği için okumamıştı. Bir tek buna dikkat etmek gerekiyor. Bir de SR-1800'in arkasındaki döndürülen switchleri "2" konumuna getirerek 80 gram okuyacak hale getiriyorsunuz hepsi bu.

Ne günlerdi. Matbaaya bir ton para verip 120g bastırıp okuyamamıştık 100.000 formu.boyda önemli değilde, ende kayma olmaması lazım. Fotokopi ile yaptıysanız helal size.

Geri