Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Seçtiğim En iyi IP Gizleme Değiştirme Programları

Konu, 'Genel Programlar ve Yazılımlar' kısmında KingSkrupellos tarafından paylaşıldı.


 1. KingSkrupellos

  KingSkrupellos Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  555
  Beğeni:
  0
  Merhaba ben KingSkrupellos. Bugün size kendi seçtiğim 11 adet IP gizleme ve değiştirme programlarını göstericem. Programların genel özellikleri, kimliğinizi gizleyerek sörf yapabilir, IP adresinizi değiştirebilir, tüm çevrimiçi aktivitenizi şifreleyerek kişisel bilgilerinizi hırsızlardan koruyabilir. Bu programlar sayesinde forumlardan banlanmaz ya da sitelerden engellenmezsiniz. Gerçek ip adresinizi göstermeksizin sitelere güvenli gezinti sağlayabilirsiniz. Sizi Dünyanın farklı bir yerinde gösterir. Proxy kullanarak Ip değiştirir ve siz çok rahat internette gezinebilirsiniz.
  ___________________________________________________________
  REAL HİDE İP
  Real Hide IP programı, IP adresinizi tümüyle gizlemenizi sağlar.
  Web sitelerini her ziyaret edişinizde IP adresiniz görünür. çoğu web sitesi ve hackerlar ev adreslerinizi ve diğer kişisel bilgilerinizi görüntülemek için IP adresinizi kullanır. Bu yazılım sayesinde isimsiz şekilde, IP adresinizi gizli tutarak web sitelerinde gezebilirsiniz. böylece kişisel bilgilerinizi hackerlardan korumuş olursunuz ve çevrimiçi aktivitelerinizin tam şifrelenmesini sağlarsınız. Ayrıca bunların tümünü tek butona tıklayarak yapmanız mümkündür.
  Başlıca özellikleri:
  • Gerçek IP adresinizi gizleyin: Gerçek IP’nizin gizlenmesi için farklı ülkeden sahte IP adresleri atanır.
  • Web’de isimsiz şekilde gezinti: Sahte IP ile istediğiniz zaman istediğiniz web sitelerinde gezebilirsiniz.
  • Kimliğinizi hackerlardan koruyun: Sahte IP ile kimlik hırsızlarına karşı kendinizi koruyun.
  • Forumlardan ya da kıstıtlanan web sitelerinden yasaklanmanızın önüne geçin: Bu program sayesinde girişinizi yasaklayan bloglara, forumlara ve web sitelerine erişebilirsiniz.
  • Web sitelerin, sizin çevrimiçi aktivitelerinizi izlemesini önler: Sahte IP’niz sayesinde web siteleri tarafından izlenmeniz önlenir.

  [​IMG]
  İndir : http://www.tamindir.com/real-hide-ip/
  Orijinal Sitesi : http://www.real-hide-ip.com/
  ____________________________________________________________
  FREE HIDE IP
  Free Hide IP, internet üzerinde gezerken IP adresinizi gizleyebileceğiniz ve kimlik bilgilerinizin başkasının eline geçmesinden endişe etmeden özgürce internetin tadını çıkarabileceğiniz bir internet gizliliği koruma programıdır.
  Günümüzde oldukça gündemde olan konular arasında yer alan kimlik hırsızlığı ve hack gibi eylemlerden kaçınmak için en büyük yardımcılarınızdan bir tanesi olacak olan Free Hide IP ile internet üzerinde kimliğinizi gizleyerek anonim olarak dolaşabileceksiniz.
  Çevrimiçi gizliliğinizi korumak ve başkaları tarafından izlenmediğinizden emin olmak için kullanabileceğiniz program yardımıyla, IP adresinizi istediğiniz şekilde gizleyebilirsiniz.
  Oldukça sade ve kolay kullanımlı bir arayüze sahip olan program yardımıyla tek bir tuşa basarak kimliğinizi gizlemek sizin elinizde. Hatta ülke sınırlaması nedeniyle giriş yapamadığınız web sitelerine erişim sağlamak için o ülkeye ait bir IP adresini bile kullanabilirsiniz.
  Özellikle çevrimiçi gizliliğe ve güvenliğe önem veren kullanıcıların Free Hide IP'yi mutlaka denemesini öneriyorum.

  [​IMG]
  İndir : http://www.tamindir.com/free-hide-ip/
  Orijinal Sitesi : http://www.free-hideip.com/
  __________________________________________________________
  HIDE ALL IP
  Günümüzde gittikçe artan bir tehdit olan kişisel bilgi hırsızlığını önlemek istiyorsanız Hide ALL IP size oldukça yardımcı olacak bir IP gizleme programıdır.
  Programın temel amacı IP adresinizi farklı bir konumdan internete erişiyormuş gibi saklayabilmektir. Hide ALL IP IP saklama işlemini oldukça kolay gerçekleştirebilmektedir. "Connect" tuşuna tıklayarak IP adresinizi gerçek IP adresiniz ile alakalı olmayacak bir şekilde gösterebilirsiniz.
  Bu işlem dış kaynakların coğrafi konumunuzu ve kişisel bilgilerinizi ele veren bilgilere erişmesini önlemektedir. Böylece kişisel bilgi güvenliği ve hacker korumasına sahip olan bilgisayarınızı daha güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.
  Hide ALL IP size anonim gezinti yapma imkanı sunarak forumların, blogların, haber sitelerinin veya benzeri servislerin kişisel bilgilerinizi elde etmesine engel olur.
  Program çevrimiçi oyunlarda da hesap detaylarınızı girerken size ek koruma sunar. Sıkça yaşanan kayıt bilgileri hırsızlığını yine bu yol ile önleyebilirsiniz. Program ile anlık mesajlaşma programlarında veya Facebook, Twitter gibi sosyal medya hizmetlerinde kullandığınız hesaplarınızın güvenliğiini büyük ölçüde arttırabilirsiniz.

  [​IMG]
  İndir : http://www.tamindir.com/hide-all-ip/
  Orijinal Sitesi : http://www.hideallip.com/
  _________________________________________________________
  HIDE IP SPEED
  Hide IP Speed internet üzerinde gezinirken kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak ve IP gizlemek için kullanabileceğiniz bir araçtır.
  IP adresleri bilgisayarlarımıza özeldir ve internet gezinti alışkanlıklarımız ve bilgisayarımızın konumu gibi bilgilere erişilmesine olanak tanır. Bu adresler internet siteleri tarafından kullanılarak reklam gibi öğelerin tarafınıza iletilmesine sebep olur.
  Bu durumu önleyebilmek için Proxy sunucuları kullanılmaktadır ve bu sunuculara bağlantı yapıldığında IP adresi gizlemek mümkün olmaktadır. Hide IP Speed ise bu işlemi kolay bir şekilde yapmanıza imkan tanır. Herhangi bir arayüzü olmayan programı sadece görev çubuğu üzerindeki simgesi aracılığıyla kontrol edebilirsiniz.
  Program IP adresinizi dünyanın farklı bir yerindeki bir IP adresi olarak göstermektedir. Böylece hakkınızda reklam bilgilerini toplanmasının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca hackerların saldırılarından bu şekilde korunabilmek de mümkündür. Sonuçta internette gizli sörf yapmaya imkan tanınmaktadır.

  Program sık olarak IP adresini değiştirme yeteneğine de sahiptir. İnternet üzerinde bölgesel kısıtlamalar uygulayan sitelere de bu yolla erişim yapabilirsiniz. [/color]
  İndir : http://www.tamindir.com/hide-ip-speed/
  Orijinal Sitesi : http://www.hide-ip-soft.com/
  _________________________________________________________
  MASK MY IP
  Mask My IP, Ip adresinizin gizlenmesi için hazırlanmış bir online gizlilik ve güvenlik programıdır. Bu program ile ip adresinizi gizleyerek internette rahat bir şekilde sörf yapabilirsiniz.


  [​IMG]

  İndir : http://www.mask-myip.com/download.html
  Orijinal Sitesi : http://www.mask-myip.com/
  ________________________________________________________
  HIDE MYASS
  İnternette dijital kimliğinizi koruma altına alarak gezmek isterseniz Hide My Ass tam size göre. Hem kişisel bilgilerinizi korumak hem de erişimi engellenmiş sitelere girmek için kullanabileceğiniz servisle yasaklar ortadan kalkıyor.

  Hide My Ass servisinden üye olmadan yararlanabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken girmek istediğiniz sitenin adresini adres çubuğuna girmek. Böylece IP adresiniz ve ülke bilgileriniz saklanarak internette gezme imkanınız oluyor. Ziyaret ettiğiniz sitelerin pek çoğunun kişisel bilgilerinizi kayıtladığını düşünürsek proxy kullanımı internet güvenliğini artırmak için yararlanabileceğiniz bir seçenek. Yasaksız ve güvenli bir internet deneyimi için tek yapmanız gereken "Uygulamaya Git" butonuna tıklamak.

  [​IMG]
  İndir : http://www.tamindir.com/hide-my-ass/web/
  Orijinal Sitesi : https://www.hidemyass.com/
  __________________________________________________________
  HIDE MY IP
  Hide IP NG'nin son sürümü ile internette kolayca gizlenebilirsiniz. Program size bir proxy sunucusu bularak bir nevi sanal kimliğinizi gizli tutuyor.

  [​IMG]
  İndir : http://www.hide-my-ip.com/
  ____________________________________________________________
  IP HİDER PRO
  IP Hider Pro, fаrklı ip gizlemеk dеğiştirmеk istеуеnlеr için IP Hidеr Prо önеrilir dilеdiğiniz lоkаsуоnu sеçip güvеnli dоlаşаbilir уаsаklı оlаn tüm sitеlеrеdе IP Hider Pro ilе еrişеbilесеksiniz.

  [​IMG]
  İndir : http://www.iphiderpro.com/
  ____________________________________________________________
  PLATİNUM HİDE IP
  Platinum Hide IP Türkçe, sıklıkla ip adresinizi değiştirebilir, hackerlerden vb tehlikelerden kurtulabilirsiniz. Gerçek ip adresinizi göstermeksizin sitelere güvenli gezinti sağlayabilirsiniz.

  [​IMG]
  İndir : http://www.platinumhideip.com/
  ___________________________________________________________
  HOTSPOT SHİELD
  Hotspot Shield, VPN tabanlı bir yazılım olarak kullanıcıları internet veya yerel ağlar üzerinden gelebilecek tehditlere karşı koruyan güçlü bir kalkan görevi görmektedir. Bu sayede açmış olduğunuz tüm web oturumları üzerinde kişisel bilgi ve veri aktarımınız program içerisinde yer alan güçlü şifreleme sistemi tarafından korunmaktadır. Kişisel gizliliğinizi korumak için IP adresinizi saklayan program, internet üzerinde anonim olarak dolaşmanıza olanak sağlar.
  İnternet üzerinde gezerken kimliğini gizlemek ve anonim olarak dolaşmak isteyen birçok kullanıcının ilk tercihi olan Hotspot Shield, oldukça güvenilir bir seçimdir. Kişisel bilgilerinizi ele geçirmeye çalışan web servisleri, üçüncü parti uygulamalar veya servis sağlayacılarına karşı sizi koruyacak olan Hotspot Shield, güvenli bir internete açılan kapıyı sizlere sunmaktadır.
  Sistem kaynaklarını oldukça ılımlı şekilde kullanan program, her tür bilgisayar üzerinde hızlı ve akıcı bir şekilde çalışmaktadır. Kurulum işlemleri de oldukça basit ve hızlı bir şekilde tamamlanan program, her seviyeden bilgisayar kullanıcısı tarafından rahatlıkla kullanılabilir.
  • HTTPS şifrelemesi ile güvenli web deneyimi
  • Kişisel gizliliğiniz için IP adresi saklama
  • Yasaklı ve erişime engellenmiş sitelere girebilme
  • Wi-Fi bağlantı noktaları üzerinden gelebilecek saldırılara karşı tam koruma
  • Kablosuz ve kablolu bağlantılar için güvenlik
  • Çevrimiçi kişisel bilgilerinizi ve verilerinizi koruma altına alma

  [​IMG]
  İndir : http://www.hotspotshield.com/
  Alternatif Link : http://www.gezginler.net/indir/hotspot-shield.html
  ___________________________________________________________
  SPOTFLUX
  Spotflux engelli internet sitelerine kolayca girmenizi sağlayan, bu işlevinin yanında gizliliğinizi koruyan, internette takip edilmenizi ve kişisel bilgilerinizin ele geçirilmesini engelleyen güzel bir servis.
  Programı yükledikten sonra oldukça basit olan arayüzünü kullanarak “Enable” menüsünden aktifleştirmeniz yeterli oluyor. Daha sonra dilediğiniz internet sitesine girebilir, programın sağladığı internet güvenliği servisinin avantajlarından faydalanabilirsiniz.
  Bunun yanında programın ayarlar bölümünde yer alan proxyler kısmından proxyleri yapılandırabilir, ayrıca filtreler bölümünü kullanarak VPN Plus yahut sadece VPN filtreleri gibi ayarlamaları da yapabilirsiniz. Programın içerisinde yer alan test araçları sayesinde VPN'in ne kadar etkin olduğunu da test edebilir, coğrafik IP testi sayesinde konum tabanlı olarak da değişim mevcut mu gözleyebilirsiniz.
  En son test olarak da kullanılan gizlilik testi sayesinde internet üzerinde ne kadar görünebilir olduğunuzu deneyebilir, böylece internette anonimliğinizi korumakta başarılı olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Başarılı ve ücretsiz VPN programları arasında yer alan Spotflux, diğer VPN programlarından şikayetçi olanların kesinlikle denemesi gerekenler arasında yer alıyor.

  [​IMG]
  İndir : http://www.tamindir.com/spotflux/
  Orijinal Sitesi : http://www.spotflux.com/
  ____________________________________________________________
  SUPER HİDE IP
  Super Hide IP ile kimliğinizi gizleyerek sörf yapabilir, IP adresinizi değiştirebilir, tüm çevrimiçi aktivitenizi şifreleyerek kişisel bilgilerinizi hırsızlardan koruyabilir, kimliği gizli email gönderebilirsiniz. Program sayesinde forumlardan banlanmaz ya da sitelerden engellenmezsiniz. Super Hide IP, Internet Explorer, Firefox, Opera, Maxthon, MyIE uygulamalarıyla, güvenlik duvarlarıyla, ev ağlarıyla ve kablosuz ağlarla tam uyumlu çalışır.

  [​IMG]
  Orijinal Sitesi : http://www.superhideip.com/
  ____________________________________________________________
  Emeğe Saygı. Bu doküman KingSkrupellos’a aittir.
   
 2. sametbozkurt

  sametbozkurt Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  31 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  511
  Beğeni:
  0
  Teşekkürler.
  Peki sizce en iyisi hangisi oldu. Yukarıdaki sıraya göre mi yoksa ?
   
 3. geronimo10

  geronimo10 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  267
  Beğeni:
  1
  Eyvallah sayın hocam.
   
 4. KingSkrupellos

  KingSkrupellos Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  555
  Beğeni:
  0
  Hocam sıralama yapmadım ama yazarken ama bu 11 program içinden bana göre il 5 sıralama

  1)Super Hide İP
  2)Hide Myass
  3)Platinum HideİP
  4)Mask My IP
  5)HotSpot Shield
   
 5. sametbozkurt

  sametbozkurt Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  31 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  511
  Beğeni:
  0
  hocam teşekkürler tekrar
   
 6. gezginefe

  gezginefe Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Şubat 2010
  Mesajlar:
  448
  Beğeni:
  0
  teşekkürler :+1:
   
 7. gringo

  gringo Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  15 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.006
  Beğeni:
  0
  Platinium hide ıp yi birkeç yıl öce kullanmıştım ama hot spot daha kullanışlı sanki.
  Bu arada ;
  Bunlardan MEB engelini aşan varmı? :roll: Okulda bulunup deneyen arkadaşlar bilgi verseler.
   
 8. amid21

  amid21 Üye

  Kayıt:
  16 Eylül 2013
  Mesajlar:
  1
  Beğeni:
  0
  bilgi için tşkler
   
 9. tcoalngsau

  tcoalngsau Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  21 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.771
  Beğeni:
  4
  ben bu kadar görüntüleme sayısı olup bu kadar az yorum yapılan başka konu görmedim :) 40 küsür bin kişi bakmış yorum 7 kişi :roll:
   
 10. kaybil

  kaybil Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  18 Aralık 2010
  Mesajlar:
  2.022
  Beğeni:
  2
  ultra surf te bu işi görüyor değil mi?
   
 11. ozeluye34

  ozeluye34 Üye

  Kayıt:
  8 Temmuz 2019
  Mesajlar:
  1
  Beğeni:
  0
  Eline sağlık güzel paylaşım olmuş.
  Bu programların hepsini kullanmış biri olarak Hide All İp harici hepsi çöp.
  Neden ?

  Sürekli online oyun oynayan biriyim ve oynadığım oyunda pazarcılık yapmaktayım bilgisayarlar 7/24 açık. Pc ler işyerinde sürekli açık vaziyette. Kısa zaman once iş yerindeki bazı arkadaşların sürekli dizi indirmesi sonucu neredeyse tüm siteler yasaklandı resmi kurum siteleri harici hepsi kapatıldı. Haliyle tutuştum :) Bu arada yasaklama basit bir şekilde değil bilmem kaçınız adınız duymuşsunuzdur watchguard denen bir kutu ile yasaklandı siteler. Yani öyle kolay kolay aşamazsınız ki zaten denemediğim vpn ve proxy programı kalmadı gibi birşey alayı çöp bırakın sitelere bağlanmayı kendi lisanslı hesabıma bile bağlanamıyorum. Lisansını aldığım vpn ler bile çöp oldu Nordvpn dahi çöp. Onlarca uğraş araştırma sonucu sadece 2 program bu kutunun yasaklarını aşabildi.

  1 Hide All İp <<< Bundan başka vpn proxy tarzı program alan bence enayidir. Çünkü en iyisi bu. 6 aydır kullanıyorum istisnalar hariç haftalarca bağlı olan hesaplarımda tek bir kopma yok. Basit arayuz. Anında bağlantı. vs. vs. vs

  2 Proxy Mask <<<< Çok amaçlı bir program Tor - vpn - Proxy üçü bir arada ama gel gördü sürekli kopmalar yaşıyorsunuz kısa süreli bağlantılar için ideal.

  Evet sıradan yasaklı internet siteleri için zaten bir çok web browser eklentisi vpn var. Ama dediğim gibi üst düzey kısatlama ve yasak getirilmiş siteler için kullanabileceğiniz tek adres ve program Hide All İp hele benim gibi online oyun oynuyor ve birden fazla pc niz varsa hiç vakit kaybetmeden bu programla tanışın.
  Dediğim gibi sıradan kısıtlamar için bir çok alternatif var.Ama lisanslı program alıcam diyorsanız kesinlik le ve şiddetle Hide All İp öneriyorum. Sakın ha gidip te Nordvpn yok wingate yok bilmem falanca program hiç bulaşmayın. Bu arada neden mi bu kadar övdüm bu programı ! Derler ya acıyı anca sahibi bilir gerisi boş konuşur. 1 hafta internetin altını üstüne getirdim program kurup kaldırmaktan parmaklarım ağrıdı. En acısı lisanslı vpn programlarımın çöp olması derdime derman olmaması. oynadığım oyunda 1 ip ten en fazla 2 uyelikle bağlanabiliyorsunuz. ben 5 pc kullanıyorum. Kısacası arkadaslar emek verip insanların derdine derman olanların hakkını vermek paramla dahi satın almış olsam bana bu rahatlığı sağlayan insanlara teşşkürü kendime borç biliyorum ben böyle biriyim.Para verdiğim halde hizmet alamadığım program kurum veya kuruluşları düşününce thak you Hide All İp :)
   
 12. zulfikar1985

  zulfikar1985 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.158
  Beğeni:
  119
  :rolleyes:o_O
   
 13. alpaygunes

  alpaygunes Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  3 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.682
  Beğeni:
  165
  Hocam benim anlamadığım bir nokta var. Siteler üyeleri genelde kullanıcı adına göre yasaklar , askıya alır falan filan.
  IP numaraları modemi kapatıp açınca değişir. Site IP nizi yasaklaya bilir fakat bir işe yaramaz.

  Kaldıki askıya alınmış/banlanmış bir üyelik hesabı ne yaparsan yap IP gizlemekle aktif olmaz kanımca. Peki bu ip gizlemenin amacı nedir ?
   
  Son düzenleme: 8 Temmuz 2019
 14. Buzkırıcı

  Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  13 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  4.164
  Beğeni:
  197
  Google etkinliklerinize bakın cepten pcden haritada nerelerde olduğunuzun, hangi sitelere girdiğinizin kaydı bile var.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal