Scratch'dan sonra ne işleyelim?

Kodla Büyü

buyey

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar. 6. sınıflarda scratch konusunu işledim sınav yaptım ama bazı öğrenciler yetersiz kalıyor ve sıkılıyor. aslında bu konuya devam etmek istiyorum ama farklı bir konuya geçmem daha faydalı olacak. ne dersiniz öğrencilere hangi konuları anlatabilirim?

(Word, Excel, Powerpoint ve Publisher gördüler.)

hocam code.org gibi sitelerde olan uygulamaları yaptırın. Oyun gibi geliyor onlara. Buna da canları sıkılırsa onlara daha fazla yapacak bir şeyi bulamazsın. Luna park değil ya. Öyle eğlendiresin.

Ben code.org dan başladım hocam. Sonra Scratch'e geçeceğim inşaallah. Ama code.org'dan bile sıkıldılar. :verymad:
Bu çocukların sıkılmaması için ne yapmak gerekiyor bilemedim.

Şimdiki nesil zora gelemiyor ve çok çabuk sıkılıyor
genel olarak böyleler.

ben kodu game lab gösterdim biraz çok hoşlarına gitti, scratch'ı iyi öğrenirseniz bunu da öğreticem dedim. Her hafta ısrar ediyorlar artık geçelim diye. Ama daha bilgisayarlara kurmadım,umarım bir sıkıntı çıkarmaz.

bir iki arduino alın birkaç da sensör motor vs. forumda arduino örnek projeler konusu da var. Buna da ilgisi çekmeyene yapacak bir şey yok. :puhaha:

lion26' Alıntı:
hocam code.org gibi sitelerde olan uygulamaları yaptırın. Oyun gibi geliyor onlara. Buna da canları sıkılırsa onlara daha fazla yapacak bir şeyi bulamazsın. Luna park değil ya. Öyle eğlendiresin.

hocam önce code.org sonra scratch gösterdim zaten. öğrencileri eğlendirmek zorunda değiliz tabiki ama çocuklardan bazıları gayret göstermiyor öyle olunca anlamıyorlar ve notlarda kötü olaca haliyle. amacım hem işlerine yarayacak hemde sevecekleri şeyler öğretmek...

Hocam basit html kodlarıyla, web programlama anlatabilirsiniz... Programlama konusu pekiştirilmiş olur...

allcancode.com/runmarco bir iki hafta idare eder ben sadece benimkiler mi sıkıldım diyor diye sinir oluyordum demek genelmiş hepsi armut piş ağzıma düş istiyor.

yeni nesil her şeyi çok çabuk tüketiyor, ya da zora geldiklerinden hemen kaçıyorlar, matematikte konu olasılık diyelim öğrenci anlamıyor yapamıyor ya da sıkıldı öğretmen tamam konuyu değiştirelim diyebiliyor mu öyle düşünün hocam, istikrarı sağlayacak olan biziz. maalesef öğrencilerin hepsi böyle.

Arkadaşlar scratch ile ilgili bir sorum olacaktı. Sayı tahmin oyunu yaptırıyorum öğrencilere. Sayı yerine harf girildiğinde oyun sayıyı bulmuş gibi devam ediyor. Harf girildiğinde hata kodu nasıl yazabilirim?

Geri