Scratch Penaltı atma oyunu yardım lütfen

Kodla Büyü

Caterpillar

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar Scratch de iyi olan bi el atabilir mi? takıldık bi türlü halledemedim.

Şimdi yön tuşları ve bazı harflerle top sağa sola falan gidiyor. AMa kaleciyi kostüm değiştirerek sol alt-üst , sağ alt-üst e rastgele uçmasını bi türlü yapamadım.
Yani oyunun amacı penaltı atılınca kaleci rastgele uçması tabi kostüm değiştirerek..
Dosyayı yüklüyorum..tşk

Ekli dosyalar

• penaltı.rar
    145.7 KB · Görüntüleme: 147
Hocam karakter 2 için sağ oka basıldığında bölümünü ekledim sadece. Zamanlama ve karakter konumu üzerinde oynanması lazım. Ama denediğimde işe yarıyor. Başlangıç konumunda x konumu 5 olduğu için karşılaştırmayı 0 ve 10 ile yaptım değiştirebilirsiniz.
Farklı bir konuya değineceğim izninizle gol olduğunda top kalede beklerken yön tuşuna tekrar basınca top bir kez daha küçülüyor. Bunun önüne geçmek lazım. Kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• sc.png
    sc.png
    24.4 KB · Görüntüleme: 128
Hocam karakter 2 için sağ oka basıldığında bölümünü ekledim sadece. Zamanlama ve karakter konumu üzerinde oynanması lazım. Ama denediğimde işe yarıyor. Başlangıç konumunda x konumu 5 olduğu için karşılaştırmayı 0 ve 10 ile yaptım değiştirebilirsiniz.
Farklı bir konuya değineceğim izninizle gol olduğunda top kalede beklerken yön tuşuna tekrar basınca top bir kez daha küçülüyor. Bunun önüne geçmek lazım. Kolay gelsin...
tşk hocam, fakat köstüm geçişlerinde sıkıntı var gibi geldi, sağ ok bastığımda kaleci sol tarafa gitmediği gibi kostümde değişmiyor..biraz uğraşayım çok tşk

Geri