Scratch örnekler (paint programına kalem büyüklüğü ekledim.)

Kodla Büyü

çepp

Site Gezgini
Arkadaşlar derste öğrencilere yaptırdığım örnekler. bazı örnekleri birleştirerek buraya yükledim. o yüzden bazı programlar uzun oldu. kullanacağınız zaman parça parça anlatabilirsiniz.

paint programına kalem büyüklüğü ekledim. mario oyununda da ufak değişiklikler yaptım.

Ekli dosyalar

• Scrath örnekler.rar
    521.7 KB · Görüntüleme: 1,754
  • Scratch örnekler 2.rar
    156.1 KB · Görüntüleme: 1,593
  • sahne değiştirme.rar
    37.6 KB · Görüntüleme: 257
  • paint ve mario.rar
    51.3 KB · Görüntüleme: 179
Re: Scratch örnekler

Teşekkürler arkadaşım. Konuya ilk giriş aşamasında öğrencilerle birlikte uygulayabileyeceğimiz sade ve güzel uygulamalarmış bu örnekler. Muhakkak uygulayacağım.
Benim de kendi çalışmalarım olunca paylaşırım inşallah. İyi çalışmalar...

murat_124' Alıntı:
Teşekkürler arkadaşım. Konuya ilk giriş aşamasında öğrencilerle birlikte uygulayabileyeceğimiz sade ve güzel uygulamalarmış bu örnekler. Muhakkak uygulayacağım.
Benim de kendi çalışmalarım olunca paylaşırım inşallah. İyi çalışmalar...

Hocam ben ilk defa bu sene anlattım bu programı. Kodların ne işe yaradığını anlatmak için bu tip örneklere çok ihtiyacım olmuştu. Biraz daha ekleyecegim örnekler var. Onları da en kısa sürede eklemeye çalışacağım.

Emeğiniz için tebrikler
Paylasiminiz için teşekkürler

Re: Scratch örnekler (yedi tane daha ekledim)

teşekkürler

Teşekkürler hocam elinize sağlık

Bu yıl meslekte 9.yılım. Sekiz sene Word Excel PowerPoint anlata anlata bıkmıştım. Bu sene orta okula gectim. BTR den de kurtuldum. Sadece derse giriyorum 30 saat. Scratch programı hosuma gittı hem kendim öğreniyorum hem çocuklara öğretiyorum. Bu sene hazirliksizdim bu örnekler önumuzdeki yıla hazırlık. Yaptığım çalışmaları burada paylaşmaya devam edeceğim. Bu forumdan bir çok konuda bilgi sahibi oldum. Hep almak olmaz birazda paylaşmak lazım :)

Basit bişeyden benden olsun... Derste hem yapıyoruz hem oynuyoruz... Uygun görürseniz ilk mesaja ekleyebilirsiniz...

Böcek ile Elma Yakalama oyunu :)

Ekli dosyalar

• böcek oynu.rar
    7.9 KB · Görüntüleme: 162
Geri