scratch ateş eden silah ?

Kodla Büyü

blackpeace123

Seçkin Üye
Seçkin Üye
basit ateş eden silah ve mermi değdiğinde kaybolan karakter nasıl yaparız.
kaybolma kısmını yaparım. silahı ateşlediğimde merminin gitmesi ve hedefe değmesi.?

Öğrencilerle yaptığımız etkinlik. Füze fırlatan helikopter. Umarım işinize yarar

Ekli dosyalar

• helikopter.rar
    1.7 MB · Görüntüleme: 476
Scratch anasayfasını içinden " hocailyas " diye aratırsanız sınıf sınıf işlenen basit örnek uygulamaları bulabilirsiniz Bursa Osmangazi Hocailyas Ortaokulu

oyun içinde de olsa silahlara karşıyım ben. Silah atmasın karakter çiçek filan atsın. Balon atsın vb.

omd' Alıntı:
oyun içinde de olsa silahlara karşıyım ben. Silah atmasın karakter çiçek filan atsın. Balon atsın vb.

bende sizin gibi dusunuyorum.mantıgını öğrenmek istedim. farklı sekilde öğrencilere aktaracağım.

helikopter örneği çok orjinal olmuş. birkaç sorum olacak.
1) sahne resimlerini nereden buldunuz
2)sahne resimlerini tek tek background-- içeri aktar ile mi yaptınız.

bende sahneye takıldım..sahnenin koordinatlarını ellemi ayarladınız kostüm değişirken hocam? yoksa otomatik bi ayar ya da kod kullandınızmı? sahnenin akışını nasıl sağladınız?

ysartemur' Alıntı:
helikopter örneği çok orjinal olmuş. birkaç sorum olacak.
1) sahne resimlerini nereden buldunuz
2)sahne resimlerini tek tek background-- içeri aktar ile mi yaptınız.

Merak eden arkadaşlar için arka plan ve karakterler için gif resimleri indirip scratchdan içeri aktardım. Bu sayede resimlerin birden çok kostümü oldu.
Helikopterin kostüm merkezini de helikopterin ayakları olarak ayarladım. Bu sayede de füze "karakter ile aynı konuma git" bloğunu kullandığımda helikopterin ayak kısmında oldu.

Ekli dosyalar

• 15.gif
    15.gif
    8.3 KB · Görüntüleme: 1,394
  • helikopter.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 58
Geri