Scratch öncesi uygulamalar

Kodla Büyü

kaptan06

Üye
Arkadaşlar algoritma anlatırken scratch öncesinde code.org benzeri uygulamalar kullanıyor musunuz?
Ücretsiz bildiğiniz uygulamalar var mı sınıfta kullanabileceğimiz.

algoritma konusunda bende isterim kullandığınız uygulama program vs nedir

Sırasıyla, code.org, mobilkod.eba, run marco all can code, compute.it ardından scratch
Hocam 5 sınıflarda mı yapıyorsunuz. Önümüzdeki yıl için fikir olması açısından soruyorum. Bu sene sadece 6lar var bende geçen yıldan az biraz algoritma ve scratch bildikleri için scratchten uygulatıyorum iki sayının toplamı yaş hesabı gibi

Algoritmada drawio var hocam. Oradan çizdiriyorum akış şemalarını. Gerisi de işte hepsi kullandığımız şeyler. Codeorg kullanıyorum.

Akiş şeması için draw.io
Birinci dönem ve ikinci dönem başında konu erken biterse bazı kodlama sitelerine girmelerini sağlıyorum. Okul sitesinde bir sayfa açtım. ...örneğin "etkinliği bitirenler compile it yapacaklar,önceden bitirenler silent teacher yapacaklar" hem eğleniyorlar, hemde temel atmış oluyorlar . Yeni site buldukça eklemeye çalışıyorum.

Hour Of Code / Learn (Yeni)

Blocky Oyunlar (EBA)

Compute It Kodlama Aracı

Silent Teacher

Little Dot Adventure

Cody EBA

Code Monster

Kodu Game Lab

CodeCombat (hesap olmadan yapılabilir)

Code.org Dans Partisi 2019

Code.org MineCraft

Code.org Sanatçı

EBA Mobil Kod

Bu sene 5 lerde direk scratch ile başladım. Önceki yıllarda code org ile başlar scratch ile devam ederdim.

Hocam 5 sınıflarda mı yapıyorsunuz. Önümüzdeki yıl için fikir olması açısından soruyorum. Bu sene sadece 6lar var bende geçen yıldan az biraz algoritma ve scratch bildikleri için scratchten uygulatıyorum iki sayının toplamı yaş hesabı gibi
Hocam, ders içeriğimiz okuldan okula değişebilir. bizdeki öğrenciler genelde bilgisayar ı kullanmamış çocuklar olduğu için , 1. dönem klavye fare, bilişim etiği, siber zorbalık, word ve powerpoint ile geçiyor.

2. dönem ilk hafta problem nedir? çözüm yolları algoritma mantığını sözel olarak ayran yapma, menemen yapma gibi tek derste anlatıp, sonra size sıraladığım code org, mobil kod, run marco, compute it uygulamalarını bitiriyorum.

burada önemli olan döngüler, eğer, eğer ise değilse mantığnı verdikten sonra 5. sınıfın 2. dönem son ayları scratch a da geçmiş oluyorum. tabi öğrencilere code org minecraft gibi, yerler de işlenebilir. ki çok seviyorlar.

kodla büyü de code.org gibi çok temelden alıyor, ancak orta zorluktan sonrası yani metin tabanlı mantığına yakın yerler var. değişkenler falan. oraları scratch da süre değişkeni, puan değişkeni ile oyun bazlı öğretiyorum.

Her öğretmenimizin ders işleme şekli ve program tercihleri farklıdır tabi, ben işin mantığını bu programlarda verip, scratch da ve robotik mblok ile mbot veya arduino da rahat ediyorum.

Hocam, ders içeriğimiz okuldan okula değişebilir. bizdeki öğrenciler genelde bilgisayar ı kullanmamış çocuklar olduğu için , 1. dönem klavye fare, bilişim etiği, siber zorbalık, word ve powerpoint ile geçiyor.

2. dönem ilk hafta problem nedir? çözüm yolları algoritma mantığını sözel olarak ayran yapma, menemen yapma gibi tek derste anlatıp, sonra size sıraladığım code org, mobil kod, run marco, compute it uygulamalarını bitiriyorum.

burada önemli olan döngüler, eğer, eğer ise değilse mantığnı verdikten sonra 5. sınıfın 2. dönem son ayları scratch a da geçmiş oluyorum. tabi öğrencilere code org minecraft gibi, yerler de işlenebilir. ki çok seviyorlar.

kodla büyü de code.org gibi çok temelden alıyor, ancak orta zorluktan sonrası yani metin tabanlı mantığına yakın yerler var. değişkenler falan. oraları scratch da süre değişkeni, puan değişkeni ile oyun bazlı öğretiyorum.

Her öğretmenimizin ders işleme şekli ve program tercihleri farklıdır tabi, ben işin mantığını bu programlarda verip, scratch da ve robotik mblok ile mbot veya arduino da rahat ediyorum.
Çok teşekkür ederim hocam

mobilkod, tospaa code gibi siteler de iş görüyor.
Kahoot'la da algoritma soruları hakkında sınav yapıyorum.

Geri