SBS Kursu açan halk eğitim varmı?

Kodla Büyü
İlk defa duydum böyle bir şey hiç sanmıyorum.
Halk Eğitimi Merkezleri Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü'ne bağlıdır.
Halbuki bizim öğrencilerimiz örgün öğretime tabidir. Ayrıca SBS ile ilgili kurs açmak ilköğretim okullarının yapabileceği bir şeydir.
Ek olarak da böyle bir şeye özel dershaneler isyan edebilir.

skipper_forum' Alıntı:
İlk defa duydum böyle bir şey hiç sanmıyorum.
Halk Eğitimi Merkezleri Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü'ne bağlıdır.
Halbuki bizim öğrencilerimiz örgün öğretime tabidir. Ayrıca SBS ile ilgili kurs açmak ilköğretim okullarının yapabileceği bir şeydir.
Ek olarak da böyle bir şeye özel dershaneler isyan edebilir.
Ben yanlış sordum galiba.Hayat Boyu öğrenme genel müdürlüğü (eski adıyla Ç.Y.E.G.M) bir yazıyla SBS kurslarının açılmasını yasaklamıştı. Buna rağmen pek çok ilçede özel dersane yok,öğrencilerimiz fakir gerekçesiye halk eğitim müdürlerini SBS kursu açmaya zorladılar. Ben bu yıl SBS kursu açan halk Eğitim var mı diye soruyorum.

Biz geçen hafta lisans ve önlisans mezunlarına yönelik KPSS kursu açtık. Bu hafta lise mezunlarına yönelik açıyoruz. Haftaya ise EMSS için yani engelli memur seçme sınavı için açacağız. Yalnız mevzuatı nedir, dayanağı nedir bilmiyorum.

Kars Sarıkamış ilçesinde de hemen hemen her okulda halk eğitim bünyesinde açılmış SBS kursu var. Açılmaması ile ilgili yönetmelik ne zaman nerde yayımlandı. Eğer elinizdeyse gönderebilir misiniz?

Geri