SBS de sınav görevi almama eylemi...

Kodla Büyü

hayalcisuat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selam arkadaşlar.
Son zamanlardaki öğretmenlere karşı yapılan itibarsızlaştırma politikalarına bir tepki olarak önümüzdeki SBS sınavında görev almamaya karar verdim. Bugünlerde okullarda bununla ilgi görev isteyip istememe yazısı karşınıza gelicektir. Bu konudaki takdiri sizlere bırakıp, demokratik tepkinizi ortaya koymaya davet ediyorum...

Re: SBS sınavı görev almama eylemi...

tamamen katılıyorum .hademe 49 tl alacak o katılsın

hocam kimsenn haberi yok bizim okulun öğretmenelri görev istemiş bile

Yaa hocam Allah aşkına kaç kişi katılır buna. Adamlar ekdersimiz kesilecek siye eyleme katılmıyor. Bağlı oldukları sendika ne ki katılsınlar. Sen katılırsın ben katılırım o katılır ama onlar katılmaz. Para insan onurunun önüne geçmiş durumda malesef...

çok güzel düşünülmüş bir eylem ama katılan olmaz ki, bizim okulda ek ders kesilecek diye karda kışta tatil oldu diye üzülen hocalar var, maalesef öğretmen camiasında bunu yapmak zor, hele para söz konusu ise, maalesef bu camiada ek ders için birbirini yiyen insanlar var :(

bizim okulda bugün yazı dolaştı. şuana kadar isteyen 3 kişi... eyleme katılım gayet iyi...

sonuna kadar katılıyorum bu eyleme sonuna kadar katılıyorum

mail ile aşağıdaki mesajı bütün sendikaların e-mail adreslerine gönderirsek bence sonuç alırız...sadece bu forumdaki arkadaşlar 3 ayrı sendikaya e-mail atsa yeter....

SAYIN SENDİKA YETKİLİLERİ: 9 haziranda yapılacak olan SBS sınavında hiç bir öğretmen görev istemesin yeni bir grev daha yapalım ...

Eposta: bilgi@egitimsen.org.tr

E-Posta: gds@turkegitimsen.org.tr

E-Posta: egitimbirsen@egitimbirsen.org.tr

bu sınavın dışında diğer merkezi yapılan sınavlar da çok önemli. (kpss,lys gibi) zira o sınavlara öğretmen başvurmazsa, kimseyi görevlendiremiyorlar...!

sbs için ekstra bir yazı gelmeyecek istiyormusunuz diye sene başında bunun formu dağıtıldı ve herkez imzaladı. gelen yazı meb sınavlarında ösym sınavlarında. açık öğretim sınavlarında görev almak istiyormusunuz diye. herkez imzalamıştır. bir hatırlamaya çalışalım.

Arkadaşlar bu çok güzel bir farkındalık bizim açımızdan, sonuna kadar destekliyorum böylesi birliktelikleri, katılmayı düşünüyorum ama bu sınavlara hazırlanıp o günü bekleyen binlerce insana da kendi fikirlerim için kıymış olur muyum diye düşünmeden edemiyorum. Yani ben devlete, bakana kızıyorum evet, peki bu eylemden kim ne kadar etkilenecek? Benim çocuğum da ileride sınavlara girecek, o güne odaklanıp yaşayacak yıllarca, sonra o gün yapılan bir eylemle yılgınlık yaşamaz mı onca öğrenci? Zaten garibanlar sistemin kurbanı olmuşlar, bir de ben vurmuş olmaz mıyım? Mantığım eyleme evet diyor, vicdanım ise iyi düşün... Tereddütdeyim...

folikAsit' Alıntı:
Arkadaşlar bu çok güzel bir farkındalık bizim açımızdan, sonuna kadar destekliyorum böylesi birliktelikleri, katılmayı düşünüyorum ama bu sınavlara hazırlanıp o günü bekleyen binlerce insana da kendi fikirlerim için kıymış olur muyum diye düşünmeden edemiyorum. Yani ben devlete, bakana kızıyorum evet, peki bu eylemden kim ne kadar etkilenecek? Benim çocuğum da ileride sınavlara girecek, o güne odaklanıp yaşayacak yıllarca, sonra o gün yapılan bir eylemle yılgınlık yaşamaz mı onca öğrenci? Zaten garibanlar sistemin kurbanı olmuşlar, bir de ben vurmuş olmaz mıyım? Mantığım eyleme evet diyor, vicdanım ise iyi düşün... Tereddütdeyim...
yok hocam hiç böyle düşünmeyin bence. elbetteki her eylemin böyle bir sonucu olacaktır. zaten eylem denmesinin amacı da budur... biz birilerine dokunmazsak bu işin düzeleceği yok. ne zamanki o eylemlerde veliler öğrenciler bizi desteklemeye gelir, işte o zaman düzelir. bunun olması içinde o veliye öğrenciye dokunmanın tek yolu bu. hem doktorlar eylem yaparken hiç böyle düşünmüşlermidir sizce???

yerinde bir eylem kesinlikle katılacağım :+1: :+1: :+1:

folikAsit' Alıntı:

hocam haklı olabilirsiniz bende sorgulamıyor değilim bu durumu sonuçta çocuklar veliler bakan bizi bişeyden saymasada biz öğrencilerimizi kendi çocuklarımız gibi görüyoruz yeri geliyor ailesinden çok biz ilgileniyoruz ; ama sonuca baktığında bakan aşağılıyor veli gelip öğretmenin ağzını burnunu dağıtıyor öğrenci öğretmenin arabasını çiziyor bıçaklıyorsa onlarda haketmiş oluyorlar malesef bu tepkiyi. kimse katılmasında bakalım yok sayılan öğretmenler yok olunca neler oluyor anlaşılsın biraz değerimiz.

arkadaşlar bu eylem bizim için çok önemli, hatta son kurşunumuz bence tek yürek olup bu eyleme katılmalı, 5 saat ek ders mi yoksa öğretmen onuru mu?

bizim okulda eylem için sevk alıp okula gelmemek caiz midir, tartışmaları yeni bitti. :) herkes görev aldı bile.. bizde eşimle görev istemiyoruz dedik.

Dersleri aksatmadan , ceza alırmıyım korkusu olmadan, istediğimizde ne kadar büyük bir güç olacağımızı herkese göstermek açısından çok doğru bir eylem. Sonuna kadar destekliyorum. :alkis: :alkis:

konu başlığı sbs sınavı değil sbs.durup dururken bakan demiyor öğretmenleri eğitime alacağız diye:)

Konudan yeni haberim oldu fakat geçen yıl ösym nin neredeyse sınava girecek adaylar kadar ( ki onların da bu durumlara düşürülmesini hiç onaylamıyorum ) sınavlarında öğretmenlere yaptıklarını görünce görev istemeyen kaç tane eviniz var yazlığınız var dediğimde kimse sallamadı bile. Adamlar alışmış denilen her şeyi yapmaya. Araba anahtarını bile almadılar salona. Ben bekar kalıyorum nasıl çözebilirim durumu diyorum kimsenin umurunda değil ...

bugün okulun %90 ı görev istemeyince müdür öğleden sonra toplantı yapmış ve ben mağdur olurum edebiyatı yaparak arkadaşları ikna etmeye çalışmış. sonuç olarak bir kısım ikna olmuş. ama yine çoğunluk sınav görevi almayacağız..!!!

ya müdür ne mağduru olacakmış...bıraksın bu hikayeleri sanki bakan kendisi...bu bizim son ses getirme şansımız.................

öğretmen 39tl
ne bu şimdi dalga geçer gibi...

bizim okulda da büyük çoğunluk sbsde görev istemeyecek. öğrenciler mağdur olmaz merak etmeyin. sınav 1 hafta sonra yaplır gül gibi bişey olmaz. biraz daha çalışma imkanları olur ama bizim gücümüzün ne olduğunu tespit eden bir sınav olur bu hem öğretmenler için hem bakanlık için.

öğretmeni köle gibi görenlere inat sınavlarda görev istemeyelim..görev almayarak sessiz kalarak ses getrireceğiz bu sefer.......

538930_10150855605011492_776856491_9665554_829795297_n.jpg

Geri