sata2 imaj sorunu

Kodla Büyü

formator5555

Seçkin Üye
Seçkin Üye
hocalarım..acronis ile boot cd yapıp cd den başlatıp yedek aldığımız imajı kolaylıkla kurabiliyorduk.
Ama ben aynı işlemi sata2 hdd li bir bilgisayarda yapmak isrediğmde
"""hdd yok "" diye hata veriyo..yani hdd görmüyo bu sorunu nasıl aşabilirim
teşekkürler

HOCAM ghost ile yap noide yaz yaparken parametre olarak

acronisle yapıyorsan boot la değilde windows açıkken yap

windows açııken de yapsam yeniden başlatıyor ve acronis arayüzü geliyor.sonra restore imaj deyince disk yok diyor

hocam sata hdd lerde bir de raid disketi olacak onu takmadan var olan hdd yi görmüyor onu bulman lazım

mrb arkadaslar bende hatay da bilgisayar öğretmenliği yapıyorum.benim sınıfımda exper bilgisayarlarla dolu Küçücük de olsa bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.Acronıcs ile aldığım image ı başka bir bilgisayarın hdd sine nasıl geri dönebilirim.ben diğer hdd yi yedek aldığım makinaya takıyorum fakat geri dönerken sadece c ye geri dönüş yapıyor.bunu nasıl halledebilirim c ye değil de F ye dönmek istiyorum.

hocam c bölümünün imajını acronis ile zaten alabiliyorsundur. sorun imajdan geri yüklemede anlaşılan. Acronis 11 bootable cd var zannediyorum iso olarak download ediliyor onu cdye yazdır (tabi yazdırılırken iso dosyası açılacak) oluşturduğun bu kurtarma cd siyle sata 2 lere geri yükleme yaparsın

benim de başıma geldi. Cd den boot ettiğimde acronish full sata harddisk i görmedi. Ama safe versiyon olarak boot ettiğimde görmüştü. bir de öyle dene istersen...

sorun acronisle alakalı bir hatdan dolayı oluşuyor. çözümü "ntldr" ve "ntdeteck" dosyalarını C: dizini altına kopyalaman lazım.

formator5555' Alıntı:
hocalarım..acronis ile boot cd yapıp cd den başlatıp yedek aldığımız imajı kolaylıkla kurabiliyorduk.
Ama ben aynı işlemi sata2 hdd li bir bilgisayarda yapmak isrediğmde
"""hdd yok "" diye hata veriyo..yani hdd görmüyo bu sorunu nasıl aşabilirim
teşekkürler

ya evet benim de bilgisayarımda aynı sorunla karşılaştım. imajı aldım ama geri yüklemek istediğimde aynı msjı veriyor. ne yapabilirim acaba

Arkadaşlar burada bahsedilen sorun çözüldümüğ acaba. Bende de sata2 harddisk var bir türlü geri yükleme yapamadım. Çözen varsa paylaşırsa sevinirim.

Arkadaşlar bu konuda acronoisle çok uğraştım sorunu çözersiniz ama çookkkkkkk... uğraşırsınız..

symantec ghost un sata hdd leri için sürümü var en yeni olanını inidirin bende var ama buraya adres eklemeyi bulamadığım için atamadım...

ghost ile sorun olmaz...

Re:

formator5555' Alıntı:
demekki bu sorun bitek bende var
yada en beceriksiz benim :)

yok hocam yalnız degilsiniz. ben de ne ghost ile ne de acronisle image alamadim. bazi arkadaslar image almis geri yukseyememişler ben onu da yapamadım. hdd ler gozukmuyor. biostandir dedim o kadar kurcaladim bir turlu bulamadim. caresi yok mu??

Geri