SATA ENTEGRELİ XP HAZIRLAMA ACİL!!!!

Kodla Büyü

nurhayat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar format atarken pc harddiski görmüyor..Forumlarda yazan sata yı disable etme işini beceremedim...bios amerikan megatrends diye bir marka...aradım aradım bulamadım nerden düzelteceğimi..bugün bu işi yapmaya kesin karar verdim.kasa 2 haftadır BT Sınıfımda çözemedikçe deli oluyorum :verymad:

sata ayarlarını düzeltemediğime göre, bu sata driverı xp cd sine entegre yapmaya karar verdim. n-lite programı ile oluyormuşş.sorum şu:
1-xp cd sine hangi sata driverını entegre edicem? harddiskin satasını mı? anakartın sata driverını mı?
2-eğer harddiskin satasını entegre ediceksem, harddiskin modelini bilmioyrum ki nasıl öğrenicem? pc açılmıyor? üzerine baktım maxtor yazıyor :(

acil diye başlık attığım için kusura bakmayın, kafayı yemek üzereyim yardım edin lütfen. eğer bugün de çözemezsem kendi elimle servise götürcem artık ve bunu hiç istemiyorum

kimse yazmayacak, galiba kimse bilmiyor:(
ya da gerçekten hepimiz forumda bilgisayar dışı konularla ilgilenmekten daha çok hoşlanıyoruz, galiba ben de :(
napalım akşama kadar diğer forumları gezineyim :(

Arkadaşım programsız yolu ise şu :
hdd nin küçük bir dosyası var netten araştırıp onu indireceksin hepsini bulamazsan bile hdd nin markasına bakarak ona yakın bir benzer dosyalarda kabul edecektir. diskete ki bu tavsiye edilir yada flasha koyacaksınız windos açılmadan siyah ekranda f6 tuşuna basarak önce hdd dosyalarını yükleyeceksiniz, benimde aynı zulüm vardı kolay gelsin

Anakartın sata driveri vardır. onu ekliyeceksin aakadaşın dediği gibi nlite işini görür. Ayrıca soruna 17 dk içinde cevap alamayınca suçlamaya başlaman hiç hoş değil.

HDD ile birlikte sürücü gelmez anakartın sürücü olur. SATA sürücüleri entegreli bir XP CD sini internetten indirin sorunsuz formatınızı atın. Ben hazırlayacağım derseniz onuda yapabilirsiniz fakat bu iş sizin için kolay olmayacak gibi. :)

Bir de @nurhayat hocam size söylemiyorum, üzerinize alınmayın lütfen.
Genel olarak arama yapmayı bilmiyoruz. Sorunun yanına "ACİLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL" yazıp, konuyu sürekli güncel hale getirmek yerine, biraz araştırmacı olsak daha iyi olur diye düşünüyorum.

@nurhayat hocam verdiğim linkteki adımları takip ederseniz ve elinizde de xp cd'si varsa hızlı bir şekilde satalı xp cd'si oluşturabilirsiniz. Ben kurulum sırasında pc başında beklememek için bu programla çok katılımsız xp'ler hazırladım :) hey gidi formatörlük günlerim :)

cevap verenlere teşekkürler...ayrıca ben kimseyi suçlamadım sadece minik bir eleştiride bulundum, hem de kendim için de söyledim aynı şeyi...hasari hocam evet bu benim için hiç de kolay olamayacak ama yapıcam...herkese teşekkürler!

ÇARE Yok bendede eski anakartlı üç kasa var.
win 7 yüklersen sorunsuz kuruluyor, ama win 7 kasıyor.
XP için ise illede sata driver istiyor Hemde xp CD sini taktıktan ilk dakikasında ve disket içinde olması gerekiyor.
Disketi bayatladı napcağımı bilemiyorum.İşin yok 3.5 inç taze disket ara.

hocam uğraşmayın driverlarla bi yerden perfect xp cd si indirin.işinizi görecektir...bi sürü sata driver barındırıyor içinde..sizinkide uyacaktır eminim

Hocam bendeki perfect-xp vs. hiç yemiyor sata driverini illede disketten istiyor.Manyak anakart.Kasa zamanında ucuz diye alınmış.Şimdi bela oldu.

Hocam makinanızın RAM i 1 GB ve üzerinde ise direk Windows 7 yükleyin. Daha düşük ise CD boyutundaki lite Windows 7 sürümlerinden kurabilirsiniz

Hocam tnctr.com gibi sitelerde SATA entegreli XP CD leri paylaşılıyor onlardan birini indirebilirsiniz.

Aynen hocam ,
Eski anakarta sata harddisk takmışlar.İllede disket istiyor.

perfect xp ile denedim olmadı...ram i yüksek(2 GB) olduğu için windows 7 yüklemeye çalıştım olmadı...aynı bilgisayara daha önce windows 7 yüklemiştim ama olmuyor artık :( bu iş beni aştı, başkası yapsın uğraşmıcam artık yeter :verymad:

ilgilenen arkadaşlara teşekkürler..

Geri