samsung2251 yazıcı problemi

Kodla Büyü

umutozturk51

Aktif Üye
merhaba arkadaşlar. bende vestel in 15+1 lik br sınıflarından var. buradaki yazıcım samsung 2251. daha önceden bu yazıcım ethernet kablosu ile ağa bağlıydı. şöyle açıklayım. yazıcı aynen öğrenci bilgisayarı gibi ağa bağlıydı. yazıcıdan bilgisayara herhangi bir kablo gelmiyor bunun yerine duvardaki ağ girişine öğrenci bilgisayarı gibi takılıydı. ben bilgisayara format atınca bir daha tanıtamadım ağdan. yine aynı şekilde bağlı ama tanıtamadım. yazıcının mac adresi falan isteniyor kurarken. nasıl yapabilirim bana yardımcı olurmusunuz

Aynı yazıcı ve ağ yapısı bizim bt labında da var. Samsung yazıcının lazer printer driver ve samsung printer network adlarında iki taner cdsi var. Muhtemelen network cdsinden ağda kullanılmak üzere hazırlanmış. Ben samsungun lazer printer driver cdsinden yükledim. Bilgisayarda yazıcılar bölümünden bu yazıcıyı paylaştır bölümünden paylaşıma açarsan,Öğretmenler odası, memur, idare vb. yerde bulunan herhangi bir bilgisayardan bu şekilde kullanabilirsin. Yalnız çok büyük bir dezavantajı var. Eğer öğrenciler bt labındaki bilgisayarlarda yazıcı ekle bölümünden yazıcı eklemeyi bilirlerse bu durumda paylaşıma açılan samsung görünedektir ki ben bunu öğrencilere öğretmek istemiyorum. İşte o zaman herkes kafasına göre yazdır tuşuna basarak (öğretmen bilgisayarının açık olması gerekir) istediğini yazdırabilir. Devamlı tenefüslerde de başında durman gerekebilir.

resimdeki gibi ayarladın mı

Ekli dosyalar

• yaz.JPG
    yaz.JPG
    51.4 KB · Görüntüleme: 739
ayarlar tamam ama olmuyor

ayarlar tamam ama yine yazıcıdan çıktı alamıyorum mac adresi falan nasıl öğrenebilirim bu yazıcının

Geri