Samsung S10+ ve İphone 11

Kodla Büyü

AtillaHoca

Aktif Üye
Merhaba hocalarım,
Uzun yıllardır kullandığım iphone 5s telefonum miadını doldurdu. Yine uzun yıllar kullanabileceğim bir telefon almak istiyorum, hem performansıyla hem de diğer özellikleriyle uzun süre ihtiyaçlarıma cevap verebilecek nitelikte. Başlıkta belirttiğim iki model arasında kaldım ve sizlere danışmak istedim. Her iki telefonunda öne çıkan özellikleri mevcut, aslında S10 plus bir tık önde sayılabilir. Ama çevremdeki kullanıcı sayısına oranla baktığımda S10 plus kullanan hiç yok, çoğunluk iphone 11 kullanıyor. Sizce hangisini tercih etmem daha mantıklı?
Teşekkür ederim.

İkisi de çok güzel cihazlar hocam. Cevabı yine kendiniz vermişsiniz. S10+ bu kadar uzun süre kullanabilir miyim olmalı asıl soru. Eğer cevabınız hayır ise iphone 11 alınmalı. Zira eski cihazınızdan tecrübeli olmalısınız. Alınan cihazlar ucuz cihazlar değil sonuçta. Tercih sizin. 5s kaç yıl kullandınız. ?

İkisi de çok güzel cihazlar hocam. Cevabı yine kendiniz vermişsiniz. S10+ bu kadar uzun süre kullanabilir miyim olmalı asıl soru. Eğer cevabınız hayır ise iphone 11 alınmalı. Zira eski cihazınızdan tecrübeli olmalısınız. Alınan cihazlar ucuz cihazlar değil sonuçta. Tercih sizin. 5s kaç yıl kullandınız. ?
2014 şubat ayinda almistim hocam. Ve hala kullanabilir durumda aslinda ama telefon hizini kaybetti kamerasi tost makinesinden hallice vs vs. Keske s10 plus tasariminin icerisinde ios yazilimi olsaydi o zaman kararsiz kalmazdim sanirim :)

İphone alın. S8 kullanıcısıyım telefonda donmalar başladı maalesef. Samsungların yenisi eskisi hepsi yavaşlıyor zamanla

Bugüne kadar sürekli android kullanmıştım. 2 ay önce çok övülen ios u merak ettiğim için iphone 6s plus aldım 2. el.. ben bir ürün almadan önce youtube da o ürünle ilgili olan incelemelerin çoğunu izlerim.. eleştirilere ve beğenilere bakarım. iphone konusunda youtube da iphonedo kanalı var.. bu kanalı incelemeni tavsiye ederim.
Aşağıdakiler benim düşüncelerimdir arkadaşlar.. Sizler farklı düşünüyor olabilirsiniz..

iphone artıları;
  • 2. elde değer kaybı az.. (6s bile para ediyor hala)
  • hız çok iyi.. iphone kullanmaya başladığımdan beri uygulama kapatmıyorum.. çatır çatır çalışıyor..
  • kamera 5 senelik telefonda bile çok iyi.. yeni aldığım xiaomi çamur gibi fotoğraf çekiyor.
  • sürekli güncelleme alır.. herkes 5 sene der ama en az 7 sene rahat kullanılır..
  • yedek parça ucuz.. (ekran yan sanayi 300 -500 tl arasına bulunur..
samsung(android) artıları;
  • özgürlük, özgürlük, özgürlük..
  • kullanımı ios tan kolay.(bu konu tartışılabilir tabi)
  • fotoğrafçıysanız ve kamera ayarlarını yapabilirseniz iphone dan daha iyi fotoğraflar çekersiniz.
  • Batarya artık 2 gün rahat gidiyor..
iphone eksileri;
  • kapalı sistem..
  • Ülkemizde pahalı.. (Saray vergisi+dolar=pahalı)
  • Batarya berbat.. (1 günü çıkarırsanız şanslısınız..
samsung eksileri;
  • ekran vb. parçalar çok pahalı.. (s10 yan sanayi ekranı 1000tl üzerinde)
  • belli süre sonra sistemde kilitlenme, donma yaşanır..
  • kamera iphone kadar iyi değil..
  • 2. elde çok değer kaybı olur..

Tavsiye isterseniz de 3 ay sonra iphone 12 çıkacak (8 eylül tanıtım yapılacak) ve fiyatı ortalama 700-800 dolar civarında olacağı belirtiliyor.. o telefonu bekleyip görün ve ona göre karar verin derim..

Bugüne kadar sürekli android kullanmıştım. 2 ay önce çok övülen ios u merak ettiğim için iphone 6s plus aldım 2. el.. ben bir ürün almadan önce youtube da o ürünle ilgili olan incelemelerin çoğunu izlerim.. eleştirilere ve beğenilere bakarım. iphone konusunda youtube da iphonedo kanalı var.. bu kanalı incelemeni tavsiye ederim.
Aşağıdakiler benim düşüncelerimdir arkadaşlar.. Sizler farklı düşünüyor olabilirsiniz..

iphone artıları;
  • 2. elde değer kaybı az.. (6s bile para ediyor hala)
  • hız çok iyi.. iphone kullanmaya başladığımdan beri uygulama kapatmıyorum.. çatır çatır çalışıyor..
  • kamera 5 senelik telefonda bile çok iyi.. yeni aldığım xiaomi çamur gibi fotoğraf çekiyor.
  • sürekli güncelleme alır.. herkes 5 sene der ama en az 7 sene rahat kullanılır..
  • yedek parça ucuz.. (ekran yan sanayi 300 -500 tl arasına bulunur..
samsung(android) artıları;
  • özgürlük, özgürlük, özgürlük..
  • kullanımı ios tan kolay.(bu konu tartışılabilir tabi)
  • fotoğrafçıysanız ve kamera ayarlarını yapabilirseniz iphone dan daha iyi fotoğraflar çekersiniz.
  • Batarya artık 2 gün rahat gidiyor..
iphone eksileri;
  • kapalı sistem..
  • Ülkemizde pahalı.. (Saray vergisi+dolar=pahalı)
  • Batarya berbat.. (1 günü çıkarırsanız şanslısınız..
samsung eksileri;
  • ekran vb. parçalar çok pahalı.. (s10 yan sanayi ekranı 1000tl üzerinde)
  • belli süre sonra sistemde kilitlenme, donma yaşanır..
  • kamera iphone kadar iyi değil..
  • 2. elde çok değer kaybı olur..

Tavsiye isterseniz de 3 ay sonra iphone 12 çıkacak (8 eylül tanıtım yapılacak) ve fiyatı ortalama 700-800 dolar civarında olacağı belirtiliyor.. o telefonu bekleyip görün ve ona göre karar verin derim..
Tavsiyenize uyup bekleme kararı aldım hocam iphone 12 yi göreyim, kafama yatmazsa iphone 11 alıp geçeyim. Cok tesekkür ederim hocalarım

Geri