Samsunda Kış Lastiği Zorunlu mu?

Kodla Büyü

Babimid

Aktif Üye
Arkadaşlar Samsunda kış lastiği takmak zorunlu mu bilgisi olan var mı? Bugün cam filmini söktürdüler polis kardeşlerimiz. Bir de kış lastiğinden ceza yiyeceksek taktırayım diyorum..

birçok memleket gezdim hiç bir yerde tavuguma kıs diyen olmadı bir samsunda filmden ceza yedim , ne hikmettir bilinmez yabancı plakalara özellikle giydiriyorlar ceza kağıdını :verymad:

:) ben de arabayı yeni aldım 10 plaka. galiba plakadan dolayı durdurdular. Plaka nasıl değiştiriliyo. Arabayı devretmeden plaka değiştirilebiliyo mu?

hocam kesinlikle samsun bu konuda cok can sıkıcı bir durumda önumden 20 -30 tane arac gectı cogu fılmlı aksesuarlıydı adamları durdurmadı bırde pişkin pişkin artislik yaptılar ama bi beni bide baska bır aracı durdurup 172 tl yazdılar.

Filmin görüşünüzü engellemediğini gerekçe göstererek itiraz davası açabilirsiniz.

Trafik Cezası Madde 30/1-b

Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak
Ceza Miktarı (Ceza Tutarı Ne kadar?)

172,00 TL ( Peşin 129,00 TL)

Ceza Puanı (Sürücüler için)

20 ceza puanı

bildiğim kadarı ile hususi araçlara bir zorunluluk yok ticarilere var ama bu sene ilk defa kış lastiği kullanan birisi olarak imkanınız varsa taktırın derim malum can taşıyor araçlarımız ve emin olun yol tutuş fren mesafesi vs çok farkediyor. bir kaç kere kaza tehlikesi atlattım frene basınca resmen çakılıp kalıyor araba.

Samsun pilot bölgeymiş beyler, bu yüzden adım başı kemer kontrolü , mobesalardan kırmızı ışık ve telefon kontrölü , pusuya yatmışlar sabit radarlar ve her an karşınıza çıkabilen gezici radarlarla dolu şehir, bu durumdan şikayetçi samsun ahalisi önce facebook ta radar gurupları kurdular, ardından da android markette bulunan ve telsiz yazılımı olan zello isimli programı kullanmaya başladılar.

samsun bunu özellıkle yabancı plakalara yapıyor ard arda 25 km de 2 ilçe geçişide içinde olmak kaydıyla 25 kmde 3 kez durdurulduk ozellıkle yabancı plakalı oldugumuz ıcın zaten 1 indede cezayı yazdılar , burnundan getiriyorlar adamın .bimere şikayet etttim verilen cevap

"pol net sorgumuza göre o gün orda görevli arkadaşlar sadece size değil başkalarınada ceza yazmıstır dıye cevap geldi" halbuki bize itiraz etmesınler diye biz le beraber 3 filmli 55 plakalı aracı durdurdu polis bize ceza yazdı onları gönderdi

sonra ilerde kırmızı ısıkta plakalarını aldıgım aracları bekleyıp kırmızı ısıkta durdurup sordugumda ceza yazmadıgını bize yazıp gönderince arkamızdan onları yolladıklarını belirttiler.

HANİ ADALET NERDE !!!

öylr pilot ki, şehiriçi hız limitini bazı bölgelerde 30'a düşürdüler ve inanması güç ama 31 ile ceza yiyenler oldu.
%10 luk esnekliği bile göstermemişler, meskun mahal diye.
kış lastiğine gelince sadece ticarilere mecburi diğer araçlara ise valilik kararına bağlı diye biliyorum ben.
samsun için böyle bir karar çıkmadı henüz

g.cetin.66' Alıntı:

Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak

20 ceza puanı
Filmin görüşünüzü engellemediği ve kaza halinde içindekiler için tehlikeli olmadığı iddiasıyla itiraz edin yazılı olarak. Kabul etmezlerse dava açın.

omd' Alıntı:
g.cetin.66' Alıntı:

20 ceza puanı
Filmin görüşünüzü engellemediği ve kaza halinde içindekiler için tehlikeli olmadığı iddiasıyla itiraz edin yazılı olarak. Kabul etmezlerse dava açın.

Hocam Polis bütün filmleri sök. Bir daha gördüğümde ceza yazarım dedi. Sadece önleri değil hepsini sökmemi istedi. Her gün o mekandan 2 defa geçiyorum. sadece önleri söksem ve arka camlarda film olduğu için ceza yazarsa itiraz hakkı doğar mı?

Bugün dikkatimi çekti; Bafra'da diğer araçlara göz gezdirdim. her iki aracın birinde cam filmi var. hatta okul servisi gördüm boydan boya cam filmi yaptırmış koca minibüse. Kesinlikle yabancı plaka sıkıntısı, başka bişey değil.

Geri