Sağlık İçin : 1 TL ,3 TL, 5 TL ,12 TL

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
8 Mart'tan itibaren

Bir hastanede şifa bulamayıp 10 gün içinde başka bir hastaneye giden hastalar, 5 lira katılım payı ödeyecek.

Daha önce ücret alınmayan aile hekimlerinden bundan sonra 3 TL muayene katkı payı alınacak.

Reçetenin nereden yazıldığına bakılmaksızın 3 kutu ilaç için 3 TL, 3 kutudan fazla her ilaç için 1 TL ilave ücret tahsil edilecek.

5 TL ile 12 TL devlet veya özel hastanelerde verdiğiniz muayene katkı payı (halihazırda ödeniyor)

Artık ücretsiz, parasız, ucuz sağlık ve ilaç hizmeti devri kapanmış, paran kadar sağlık ve ilaç hizmeti devri başlamıştır."

evet sağlıkta devrim yapıldı. milletvekili maaşları nerden çıkacak tabiki vatandaşın sırtından

*cem62*' Alıntı:
zilal' Alıntı:
ilacın kutu sayısına bakılması çok saçma.

hamdolsun kutu içindeki hap adedine bakmıyorlar...

eleştiriyoruz haklı olarak ama bu eleştirilerde hamdolsun kelimenin kullanılmasını doğru bulmuyorum. Allah katında değeri olan bir kelime.. Allah a şükrümüzü ifade ediyoruz çoğu zaman bu kelimelerle..

dalga ve ya iğneleme maksatlı kullanılması doğru değil ben ce

Hakkım varsa ahirette ben de onlardan 1er 2şer alacağım Allah'ın izniyle...

Madem benden sağlık için para alacaksın ekstradan neden aynı zamanda maaşımdanda her ay kesiliyor sağlık için maaşımdan kesmeyin o zaman.

Bunlar daha başlangıç, ilk aşama da herşey güllük güllistanlıktı, sağlıkta gerçekten bir rahatlama olmuştu ama fatura 3. döneme saklandı.

Aile hekiminden para alınması özellikle çok saçma.Bizi muayene eden bir uzman doktor bile değil, eski pratisyenler şimdi aile hekimi oldular yani.Zaten özellere para veriyorduk nerden çıktı şimdi bu iş???
neyse canım harikayız iyiyiz....Padişahım sen çok yaşa...

Ayyy ne kadar şirin. Bende hukümetimizin verdiği zammı nereye harcayayım diye düşünüyordum...

zilal' Alıntı:
ilacın kutu sayısına bakılması çok saçma.
bu şu demektir eğer teşbihte hata yoksa
Ne kadar çok hasta olursan o kadar çok para ödersin bu birinci meeağğna
Düşene bir tekmede devlet vurur bu ikinci mağğğnaa
Kendini hasta etme hasta olursan haraç keserim bu üçüncü meaağna

ya olay 8 mart falan değil. geçen gün ilaç yazdırdım reçetesiz 8tl imiş. 2011 yılında devlet hastanesine gitmişim 8 defa onlar içinde 5 er tl aldılar, bir 5 tl de bu sefer için, toplam 48tl civarı bir şey ödedim. ben reçetesiz ilacı alayım dedim eninde sonunda ödeyeceksin bunu dediler. mecbur ödedim.

Yapılan işin tutulacak tarafı yok dolayısıyla bu başlığı pek savunamamış bademler, taksimetre 10 liradan da açılabilirdi:) Hamdolsun

Hasta olmayın yoksa bir türlü alamadığımız zamların misli ile para çıkar cebinizden... :verymad:

Hastalık hastası olup, hastaneden çıkmayanlar yüzünden hem devletin sağlık harcamaları artıyor(hepimizin cebinden çıkıyor tabi), hemde hastanelerin iş yükü artıyor, gerçek hastalarda sıkıntı yaşıyor. Hapşırsa soluğu hastanede, eczanede alanlar biraz daha düşünsün. Ülkemizde ilaç tüketimi bir felaket. ilaç yazmayan doktor iyi değil, hemen başka bir doktora gidiyoruz. Bunlara da bir çözüm bulmak lazım.

ymb' Alıntı:
Hastalık hastası olup, hastaneden çıkmayanlar yüzünden hem devletin sağlık harcamaları artıyor(hepimizin cebinden çıkıyor tabi), hemde hastanelerin iş yükü artıyor, gerçek hastalarda sıkıntı yaşıyor. Hapşırsa soluğu hastanede, eczanede alanlar biraz daha düşünsün. Ülkemizde ilaç tüketimi bir felaket. ilaç yazmayan doktor iyi değil, hemen başka bir doktora gidiyoruz. Bunlara da bir çözüm bulmak lazım.

çözümü bulmuşlar işte hocam. :) nedense herşeyin çözümünüde zam yapmakta buluyorlar. en kolayı bu heralde. bi ara da sigarayı bıraktırmak için zam yapmışlardı hatırlarsak :)

Geri