sadece bizim evde çalışmayan bilgisayar

Kodla Büyü

gmaslan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar kardeşim yeni bir masaüstü aldı. bilgisayarı kullanırken kendini sık sık resetliyor. başka bir prizde denedik aynı sorun var. elektrikçi gelip evin hattını inceledi, problem yok. zaten evdeki tüm elektronik aletler sorunsuz çalışıyor, laptop dahil. okula kasayı götürdüm, hiçbir sorun yok. eve başka bir kasa getirdim, hiçbir sorun yok. anlayacağınız yeni aldığımız bilgisayar bizim evi sevmedi. bu arada bilgisayarı garantiye de gönderdik, tabiki bir problem yok deyip gönderdiler, çünkü bizim ev dışında her yerde çalışıyor. sizce sorun ne olabilir?

hocam başka pcnin power supply ini sizin masaüstüne takıp deneyin bence sorun powerda.

İlginç bir sorun. İlk akla gelen evin elektrik sisteminde sorun yokmuş.
rasim535 hocamızın dediği gibi farklı bir güç kaynağı ile deneyebilirsiniz.

Eviniz çok mu sıcak ? PC çalışırken BIOS tan işlemci sıcaklığına baktığınızda kaç Derece görünüyor.
CD den çalışan Pardus gibi bir işletim sistemiyle deneyebilirsiniz, yine reset atıyorsa donanımsal bir sıkıntı var. Reset atmazsa yazılımsal bir sıkıntı var.

Hocam toprak ile nötür aynı hatta bağlanmış olabilir. Sizin PC de bu durumu sıkıntı olarak algılıyordur. Ölçü aleti ile nötr ile toprağı ölçmeye deneyin iletim var mı?

arkadaşlar power supply değiştirince düzeldi. ama ben bu işin mantığını anlamadım

gmaslan' Alıntı:
arkadaşlar power supply değiştirince düzeldi. ama ben bu işin mantığını anlamadım
Bu işte mantık aramayacaksın.cecen gün bilgisayar teknik servisteydimanakart arızası diye bir pc geldi onda da power supply arızası vardı.
sorununuzun çözüldüğüne sevindim.

Geri