Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

SADECE Asker eslerine il ilce emri geldi...

Konu, 'Özür Durumu Atamaları' kısmında aliantep27 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. hakanotuken

hakanotuken Hiperaktif Üye Hiperaktif

Türkiye'de Türk olmak
    Meb de öğretmen olmak
    Okulda Bilişimci olmak

Başa bela

2. glimmer

glimmer Süper Üye Süper Üye

adalet bu güne kadar benden yana hiç olmadı. ben de 1 sene ayrı kaldım eşimden. sen konuyu kişselleştirrme.
    ama hakkım olanı da aldım 1 sene sonunda. dilerim ki herkes eşine kavuşur. ama ben kime ne anlatıorum ki perspektifler zayıf. sadece kendi hayatlarına odaklananardan başka bişey beklemek hatalı.. neyi nasıl görmek istiosan öyle gör. asker eşlerine ayrım mı yapılmış. oleyyy yaşasın.. bunu böyle görüosan umrumda bile değil...

3. kaybil

kaybil Süper Üye Süper Üye

memurlar.net te dediğine göre polis ve asker eşlerine memur olarak il emrine atama hakkı verilmiş. doğrudan öğretmen olarak değilmiş yapılan yorumlardan da ben öyle anladım..

4. kaybil

kaybil Süper Üye Süper Üye

glimmer hocam ben sizi anlıyorum.. bundan faydalanabiliyorsanız ne mutlu, arkadaşların kızdığı şey eşi özelde çalışanlar yada öğretmen olanlar vs. bunlarada bu hakkın tanınmaması.. Tepki size değil bu ayrımcılığı yapanlara tabiki

5. glimmer

hocam ben hiçbi zaman bizlere ayrım yapılsın demiorum. herkesin hakkı eşit olsun neticede ben de öğretmenim o arkadaşlarda. ama bizim durumlar o kadar cok farklı ki gercekten işin içinde olmayan asla anlayamaz. hepiniz şehit haberlerini gözünüz dolu dolu izliordur eminim. vatan millet sevgisi sonuctaa. ama düşünün biz o kursunların altında defalarca kaldık. asker eşi olarak doğuda görev yapmanın zorluklarını yaşadık. idare farklı yaklaşır veli farklı cevre farkılı.. öğretmenler bile farklı yaklasır..
    istek dısı tayinleri çıkartılıor eşlerimizin maalesef peki benim eşim gitse ben ne yaparım doğuda yalnız bi asker eşi.ki ben bu durmu da yaşadım tam bi sene ve hamileydim.
    yani zorluklar eşimizin mesleğinden dolayı katmerleniyor. o zaman boşa asker eşlerini ne gerek var netten mi yada telden mi devam ettireceksin. neticede 2 en fazla sende bi gönderiosun bi ora bi bura... yani benm gibi arkadaslar ne yapsın. bu verilmek zorunda başka çaresi yok. sen o adama ya boşan diosun ya da işi bırak bunun açıklaması yok..
    gelelim arkadaşlara millet hakkını başkasına verilen hakla arııo ne enteresan. onun gözüne batı hakkın kişiye teslim edilmesi. bırak hak sana da teslim edilsin. bunu iste n,iye saçma sapan örneklerle gizliceymiş bilmemneymiş sözlerle tahrikte bulunuosun. ben bunları sindiremiorum. ağzındN CIKANI KULAĞIN DUYACAK...
    ben bi asker eşiyim bikaç sene sonra gene doğuya gidicem. istanbulda doğu görevi yapmıorum. ya da sahte evlilikle rotasyondan kurtulmuorm. tepkini kime neye göstereceğine dikkat et... sen böyle davrandıkca zaten hiçbişey kazanamayacaksın.(sözüm dediğim tarz düşüncelere sahiplere..)

size de teşekkür ederim sayın hocam en azından anlaşılmak güzel şey...

6. tayinci42

tayinci42 Hiperaktif Üye Hiperaktif

doğuya gidenlere ayrıcalık verilse kabul ederdim ancak böyle denilmiyor eşi asker olan deniliyor. bu haksızlıktır. eşiniz mesela bilgisayar öğretmenine ihtiyaç olan bir yerde görevlendirilsin. neden meb her zaman askeriyenin dediğini tutuyor.. askerler birazda eşlerinin yanına gitsin ya da ortak ihtiyaç alanlarına gitsinler..

eşi asker olanların aile bütünlüğü sağlanırken eşin öğretmensen dağın başında teröristle başbaşa kalabiliyor.. yani öğretmenlerde var doğuda okullarda basılıyor öğretmenlerde tartaklanıyor ya da öldürülüyor.. ama ne yazıkki kim vurduya gitti niyazi oluyor şehit ünvanını bile vermiyorlar..

askerlerin görev yaptıkları dağ başlarında görev yapan öğretmen yokmu... var ... eee.. onların eş durumu tayin hakkı yokken mesleği asker olana var ama.. bunuda adalet diye savunuyorsunuz..

7. tayinci42

ya git işine.. resmen bizlere ayrımcılık yapılsın demeye getiriyorsun.. şehitlerin %95i sadece erdir.. %4'u assubay-uzman çavuş %1 subay..

o bölgelerde öğretmenlerde öldürülüyor ama duyan yok hiç.. şehit diye adı geçmiyor.. oralarda çalıştım. öğretmenin hiç korunması yok. normal adli vaka sanılıyor. haber bile olmuyor.. eş tayini hakkı ya herkese ya hiçkimseye..

8. glimmer

9. glimmer

aç tabi kazan o da başalarına temsal olsun. bu konuda sana sonsuz destek ama bunu ayrıcalık olarak görme. ayrıca meble genelkurmay arasında eskiden yapılmıs bi protokol var bilmiorum hala gecerli mi bi arastır dav acmadan öncede bari haksız cıkmaaa

10. glimmer

11. glimmer

cok üzülüorum ya bu kadar mı değersizleşti bu meslek. eşimin yaşadıklarını kişselleştirmeden yorum ypamıorum bile. senelerce doğu onca çatışma, karakol basılması ve daha neler neler...
    sizler haklarınızı canını bu millet için ortaya koymus insanların haklarıyla mı kıyslayarak almaya çalışıosunuz?
    amacım gercekten kimsenin mağdur edilmesi dil. başından beri yorumlarımda diorum ki hak herkese verilsin ama neler cıkıor ortaya konu
    nerelere cekilior. şimdi bu konuyla ilgili son yorumumu yazıorum artık istediğiniz kadar atıp tutun gercekten cevap vermek istemiorum cunku
    olay farklı yerlere cekilior... Allah herkesi ailesine kavustursun. asker, polis, öğretmen farketmez.
    allah herşeyden önce insanlara vicdan versin...

12. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

Ekimde bitiyor her yerde kaliteli egitim yapiliyor masaallah

13. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

Bu sene bal tutan parmagini yaladi secim var egitim ogretimi dusunen yok git gel durumlari pahaliya patlayacak

14. lion26

lion26 Süper Üye Süper Üye

hocam size sonuna kadar katılıyorum.bu ülkede askeri sistem bitmediği sürece düzelmez.bugün açıköğretim kayıt ,için o kadar sıra bekledik.adamlar üniforması ile gelip sıraya girmeden girdiler içeri.sadece onların işi yok ki.sadece onlar sıkıntı çekmiyor ki.kusura bakmayın ama üst rütbelilere bu kadar imkan tanındığı için zaten doğuda bu kadar asker şehir verdik.üst rütbeliler emekli olunca 600 bin tl kadar para alıyorlar.olan ya Er ya da Erbaşa oluyo .gerisi hikaye.Kimse bana demesin rütbeliler vatanını seviyor.Az çok askerde gördüklerimiz ve basında çıkan haberler bunu gösteriyor.Rahatlıktan milleti fişliyorlar.

15. tayinci42

@glimmer kusura bakmayın ama hem sinirli hemde nazik aynı anda olamıyorum. haksızlık görüncede sinirsiz duramıyorum.. karışmadan edemiyorum..

size verilen hak herkese verilsin diyorum.. sizde aynısını diyorsanız bu bölümü karıştırmayın sessizce durun. konuyu vatan sevgisine çekmeyin, yıpratmayın..

buradaki arkadaşlardan birileri eş tayini hakkını geri almak istiyor. forumda belki birleşip birşeyler yapacaklar. siz engel oluyorsunuz. siz hakkınızı aldınız, tama susun.. diğerleride alsın.. destek olmalısınız..

hatta yetmezmiş gibi uygulamayı savunuyorsunuz.. olmaz yanlış bu yaptığınız..

eğer sadece asker eşlerine tayin hakkı verilmesinin haksızlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen burayı karıştırmayın..

16. mb1984

mb1984 Seçkin Üye Seçkin Üye

katılıyorum, bir çoğumuz söylenenleri ya yaşadı ya gördü, nesnel olmak gerekli...

17. glimmer

hcam sizin de dediğiniz gibi sinirden anlaşamıoruz demekki eğer siz topluca hak arıcaksınız buyrun arayın ben nasıl karsı cıkarım nasıl engel olurum.
    zatn bu insanlığa sığmaz kim ister eşlerin ayrılmasını. herkes o kadar gergin ve sinirliki sapla saman birbirine karısıo.
    cvp yazmıcam dedim gene atladım. nyse allah herkesin yardımcısı olsun

18. callione

callione Site Gezgini

Rıfat bakanlıkta çalışma var şu an. Merak etme yapılacak tayinimiz
    Buralarda da boş konuşmalar izin vermeyelim

19. xodeda

xodeda Süper Üye Süper Üye

bravo hocam çok güzel yazmışsınız.
    asıl bu yazıyı yazan asker eşine yazıklar olsun. Ülkenin tüm kaynaklarını kendilerinin zannettiklerinden ayrıcalıklı olduklarını zannediyorlar. Bırakın acıtasyon yapmayı. Bu ülkede şehit olanlar gariban vatandaşın çocukları.

20. boteakif

boteakif Süper Üye Süper Üye

@tayinci42 çok doğru şeyler yazmışsın, konuyu güzel özetlemişsin.
    Konuyu açan arkadaş defalarca siteminin bu adaletsizliğe olduğunu söylemesine, ilk mesajında da böyle olmasına rağmen bir arkadaş konuyu olmadık yerlere çekmiş. Asıl yazık bu ayrımcılığa göz yumanlara... Saygılar...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal